Rádio Haná, první soukromé rádio na střední Moravě, velkolepě oslavilo 20. narozeniny

radiohana_perexVIDEO A FOTO REPORTÁŽ – Je 7. květen 1992 a v severomoravském éteru se ozývá historicky první věta ze soukromé rozhlasové stanice: „Posloucháte Rádio Haná.“ Během dvaceti let dokázali lidé okolo Rádia Haná vybudovat značku s tradicí a zvučným jménem. Stanice je nejposlouchanějším regionálním rádiem v Olomouckém kraji. Přinášíme stručnou reportáž z velkolepé společenské události proběhnuvší v pátek 24. února.

Čas od času se na serveru RadioTV objevují reportáže ze zajímavých akcí. Dnes bychom vám rádi alespoň stručně popsali, jak probíhaly oslavy 20. narozenin Rádia Haná. Jelikož společenský večer se nesl ve skutečně velkém stylu, věříme, že vás dnešní článek zaujme.

Původní frekvenci 95,6 MHz Rádio Haná opouští a ve VKV pásmu jej střídá o poznání silnější kmitočet 92,3 MHz pro střední Moravu, na níž vysílá dodnes. V současné době zachytí posluchači vysílání Rádia Haná na 13 frekvencích, brzy bude spuštěno Blansko, následovat bude například Rýmařov a další lokace. Rok 2009 se nese ve znamení zrodu rockového sourozence Rádia Haná SkyRock, druhý program vysílá na šesti frekvencích a tím expanze ani zdaleka nekončí, pracuje se na kmitočtech v Moravské Třebové, Bruntálsku nebo Boskovicku.

Oslavy narozenin zahájil zakladatel RNDr. Pavel Foretník

Rádio Haná se rozhodlo, že 24. února 2012 se svými příznivci (jak z řady posluchačů, tak i z řad sponzorů) oslaví kulaté, dvacáté výročí. Hosté se schází již od 19. hodiny, kdy se otevírají brány NH Hotelu Olomouc. U dveří je vítá sám ředitel a jednatel Rádia Haná David Foretník.

K TÉMATU: Rádio Haná upravuje zvukový obal, představila hlavní zprávy a rozšiřuje zábavu

O hodinu později se již v hlavním sále na pódiu objevují dva známé hlasy z dopoledního vysílání Rádia Haná. Slova se ujímají Lukáš Kobza (Ranní džem) a Martina Queetko Procházková, vítají příchozí a přejí Rádiu Haná všechno nejlepší. Krátce na to vstupuje na pódium zakladatel rádia pan RNDr. Pavel Foretník. V úvodu své řeči děkuje všem posluchačům za jejich neutuchající přízeň. Zkrátka nenechává ani své kolegy a všechny zaměstnance Rádia Haná, děkuje jim za vynikající spolupráci a rozvoj rádia. Poté přichází na řadu i jeho syn, David Foretník, nynější ředitel Rádia Haná. Nabitý program může začít. Rádiu Haná během pátku 24. února gratuluje řada hostů, mezi všemi například i primátor hanácké metropole Martin Novotný.

nhhotelLuxusní prostředí NH Hotelu Olomouc přivítalo stovky příznivců Rádia Haná, foto: autor

V prostředí luxusního NH Hotelu Olomouc hraje k tanci i poslechu skupina L.I.F. Poblahopřát přišla řada hvězd současné česko-slovenské hudební scény. Úvodního vystoupení se zhostí domovská skupina Stracené ráj, hanácký bigbít sklízí ovace napříč věkovými skupinami svým jedinečným hudebním stylem. Mezi gratulanty je rovněž zpěvák David Deyl, ten zde představuje novinku s názvem Počítám. Ani po vystoupení jej fanynky nenechají ani chvíli o samotě a chtějí se s ním zvěčnit na fotografiích.

Z paměti posluchačů určitě nevymizela šumperská formace O5 a Radeček, která odehraje své největší hity. Velký úspěch sklízí rovněž slovenská skupina No Name (pravidelně vítězí v anketě Český slavík v rámci kategorie „Slavíci bez hranic“). Hodinová show nedává ani na chvíli zdát, že právě odbyla půlnoc. Frontman Igor Timko je showman se vším všudy a obecenstvo dokáže výkon náležitě ocenit. Hodina uteče jako voda. To však z hudební nabídky není vše, společnost dělají návštěvníkům i mimové, kouzelníci či jiní regionální hvězdy.

Originální tombola s Pepinem z Hané

Úderem první hodiny ranní v sobotu 25. února přichází na pódium Pepin z Hané s moderátorem Mirkem Karáskem. Ano, nebyl by to Pepin, známá postava z vysílání Rádia Haná, aby losování o ceny nepojal originálně. Mezi cenami je například i poukaz k návštěvě zubaře. První pokus o výběr výherce nevyšel, u druhého se zvedá muž. Ten však nechce skákat, neboť jen potřebuje na… onu místnost. Když se ani po třech pokusech nepodaří vylosovat majitele ceny, Pepin glosuje: „Tak tuhle cenu teda dneska asi neudáme.“ Nakonec se najde odvážná dáma, jež si výhru odnáší.

Jeden šťastlivec dokonce bude moci zažít tandemový seskok. „Kvůli téhle ceně jsem si ani nechtěl původně kupovat lístky do tomboly. Tak snad ji nezískám,“ říká s nadsázkou Pepin. A o co se dále hrálo? V nabídce nechybí retro dort ve tvaru rádia, sluneční brýle, poukázky na prodloužení řas – shodou okolností jej vyhrává muž, prý si může nechat prodloužit něco jiného. Co ponecháme na čtenářově fantazii. První cenou je poukázka na laserovou oční operaci.

pepin_mirekPepin z Hané a Mirek Karásek hledají šťastného majitele poukázky na ošetření chrupu

Zábava nekončí ani ve dvě ráno

Jsou sice dvě hodiny ráno, přesto se zábava nekončí. Afterparty teprve začíná. A nejen hudební program vítá příznivce Rádia Haná na společenském večeru. Fanoušci mají jedinečnou možnost spatřit na vlastní oči své oblíbené moderátory (poznají-li je však nejen po hlase, nýbrž i dle vzhledu). Všichni se rádi s posluchači fotí či si povídají. Večer se tudíž nese ve velmi přívětivé a přátelské atmosféře.

Po celou dobu se taktéž prohýbají stoly pod lahůdkami jak sladkými, tak i slanými. Jedinečný raut má na svědomí Petr Zučka, zkušenosti sbíral mimo jiné i v restauraci oceněné michelinskou hvězdou. Odolat skutečně nešlo.

David Foretník, jednatel a ředitel Rádia Haná, na závěr pro RadioTV dodává: „Chci poděkovat všem našim fanouškům a obchodním partnerům za dlouholetou přízeň.“ Rádio Haná se může pochlubit tím, že je stabilním partnerem v oblasti reklamy a marketingu nejen v Olomouckém kraji, ale i v okolních oblastech.

Děkujeme tímto za pozvání na velkolepý společenský večer Rádia Haná a přejeme, ať se vám daří rozvíjet a bavit posluchače i v následujících letech.

nonameHudební program zakončila slovenská skupina No Name

Autor článku je redaktorem internetové verze týdeníku Marketing&Media.

Autor článku:

Komentáře (3)

  1. Martin Petera Autor příspěvku

    Přijměte prosím mou omluvu za chybu v úvodním odstavci. Rádio Haná je nejposlouchanějším REGIONÁLNÍM rádiem v Olomouckém kraji. Tímto se omlouvám a děkuji za pochopení.

  2. pevy

    Rádio Haná je přesně tím typem rádia (nemyslím rockovou verzi), který lze sice přijímat daleko od jejího hlavního regionu střední Moravy (např. u mne v Pardubickém kraji), ale který mi nepřináší vůbec nic, co bych postrádal v éteru. To platí i o mnoha dalších (v mém případě třeba Contact Liberec, Orion atd.). Proto (ač mám signál zcela bezproblémový) toto rádio vůbec neposlouchám (tak, jako ředu dalších, žánrově málo vyhraněných).

  3. krpecr

    na chatě toto rádio chytneme a posloucháme ho často. Ja si myslim že hraji dobře.I když jsme dřive poslouchaly Čas,teď dáme přednost Haně. Ale tady Ostravě není pokrytí což je škoda.Mohli by někde v okolí přidat vysilač.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .