Radio Dyje mírně upraví název, bude patřit pod Rádio Čas

radio_cas_dyjeRada pro rozhlasové a televizní vysílání na svém desátém letošním zasedání udělila souhlas ke změně názvu Radia Dyje. Nový název bude nově obsahovat slovo „Čas“. Stanice zároveň získala nového vlastníka. Pro posluchače se ovšem kromě nové identifikace názvu příliš nezmění, v mnoha ohledech se jedná o podobný hudební formát.

Společnost Radiospol, s.r.o. získala od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) souhlase hned ke dvěma žádostem, ty RRTV projednávala na aktuálním desátém zasedání. Provozovatel Radia Dyje u ní žádal o změnu názvu a povolení ke změně skutečností uvedených v žádosti o licenci.

Radio Dyje získává JUKE BOX

Novým vlastníkem bude společnost JUKE BOX, s.r.o., která na českém trhu provozuje také Radio Čas a Radio Čas Rock. RRTV povolila změnu skutečností v licenčních podmínkách spočívající v převodu obchodního podílu jediného společníka RNDr. Vojtěcha Kotáska, celých 100% získává třetí osoba – právě společnost JUKE BOX, s.r.o. a dochází tím ke změně seznamu společníků.

PŘEČTĚTE SI: Radio Čas Rock spustilo ostré vysílání

V názvu „slováckého rádia“ se objeví slovo „Čas“

RRTV současně odsouhlasila žádost spočívající ve změně označení názvu programu Radio Dyje, již brzy by se stanice měla identifikovat nově jako „Radio Čas Dyje„. Pro posluchače se tímto krokem ovšem nic zásadního měnit nebude. Už nyní Radio Čas a Radio Dyje spolupracují, v programu se objevuje například společný formát „Chalupáři„, který vždy o víkendu radí se zahradou či chalupou.

VÍCE INFORMACÍ: S jarem nastupují Chalupáři

Velmi podobný hudební formát zajisté zachová specifická kritéria s důrazem na slovácký region a s ním spojenou regionální hudbu. V nejbližší době nelze ani očekávat změny na moderátorských postech, stanice navíc na webu www.radiodyje.info píše, že hledá do svého týmu nové moderátorské posily. Radio Čas nyní vysílá ve třech mutacích, popový okruh (Olomoucko, Ostravsko, Zlínsko) s jedním programem a moderátory, druhý okruh Radio Čas Jižní Morava se zaměřuje na country a folk (samostatní moderátoři) a nově Radio Čas Rock.

radio_cas_dyje_banner

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .