Rádio Color spouští festivalové vysílání na FM frekvenci v Karlových Varech

radio-studio-ilust-naj-651

Provozovatel alternativního Rádia Color bude v době letošního Karlovarského filmového festivalu vysílat speciální festivalový program přímo z místního studia. Pro tyto účely dostal k dispozici i samostatnou FM frekvenci v Karlových Varech.

Český telekomunikační úřad přidělil Rádiu Color krátkodobé povolení na využití frekvence 87,8 MHz v Karlových Varech. Shodou okolností jde o tu samou frekvenci, o kterou několik let usilovalo bývalé Rádio Hey. Mělo jít o místí dokrývač Rádia Hey, nyní však bude na tuto frekvenci vypsáno standardní licenční řízení.

Momentálně je frekvence 87,8 MHz nevyužita a tak se provozovatel Rádia Color rozhodl vysílat na ní speciální festivalový program z MFF po dobu 14 dní. Vysílání by mělo být zahájeno nejpozději v úterý 1. června. Vysílací studio bude umístěno v Grand Café Septime a mělo by probíhat denně od 8 do 21 hodin. Programem bude provázet dvojice DJ Friky a Chris Kaufman. Kromě rozhovorů s hosty se v programu objeví i živé DJ sety.

Vysílání na karlovarské frekvenci 87,8 MHz by mělo být zahájeno dva dny před začátkem festivalu a skončí nejpozději dva dny po něm. Program na všech frekvencích Color Music Radio bude v době festivalu stejný. Speciální festivalové vysílání si tak budou moci naladit i posluchači na FM frekvencích v Praze a Brně.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: