Rádio BLANÍK zakončilo narozeninové oslavy výběrem nejoblíbenějších písní

Shrnout 15 let do zhruba jedné hodiny čistého času vypadá jako něco nemožného. V rádiu BLANÍK se o to pokusili a nové výběrové album je symbolickou tečkou za letošními oslavami. Na novém blanickém albu „15 let HEZKY ČESKY“ najdou posluchači Rádia BLANÍK to nejlepší za 15 let vysílání.

Atmosféra narozeninového koncertu Rádia BLANÍK - Konopiště 2014

Atmosféra narozeninového koncertu Rádia BLANÍK – Konopiště 2014

Historicky poprvé se na obsahu CD Rádia BLANÍK podíleli výhradně jeho posluchači. Právě oni poslali do studia desítky tisíc SMS, ve kterých vždy uvedli svoji nejoblíbenější českou písničku z vysílání. Na tomto albu je tedy 15 písniček, které dostaly nejvíce hlasů – skutečně se tedy jedná o to nejlepší za 15 let vysílání Rádia BLANÍK!

S velkým náskokem zvítězila písnička „Cesta„, kterou nazpívala skupina Kryštof společně s Tomášem Klusem, dvě velká jména současné české populární hudby. Pro někoho možná překvapivě se na druhém místě umístila 35 let stará nahrávka „Jednoho dne se vrátíš„, kterou Věra Špinarová tak nádherně nazpívala na melodii Ennio Morriconeho ze slavného westernu Tenkrát na Západě. Zato třetí místo není žádným překvapením – po nazpívání písničky „Ještě že tě, lásko, mám„, kterou napsal geniální skladatel Karel Svoboda, se Petr Kolář definitivně zařadil mezi absolutní špičku českých zpěváků,“ prozradil hudební ředitel Rádia BLANÍK Dušan Kotora.

Na albu „15 let HEZKY ČESKY“ nechybí ani písnička, která se v ostrém vysílání Rádia BLANÍK objevila před více než patnácti lety jako úplně první – „Báječná ženská“ od Michala Tučného. „Je tu i řada těch, které vděčí za svou slávu zejména Rádiu BLANÍK a jeho posluchačům. Jmenovat můžeme například „Vyznání“ od dvojice Bobr & Motýl, „Šenkýřku“ od Jardy Hypochondra nebo „Víš“ od skupiny Keks. Slavnou českou populární historii zde pak zastupují Hana Zagorová, Karel Gott, Pavel Bobek, Petr Spálený a skupina Olympic, zástupci mladší generace jsou kromě již zmíněných Kryštofů a Tomáše Kluse také Lucie Vondráčková a skupina Mandrage,“ dodal Dušan Kotora.

Jako speciální dárek je na tomto albu umístěna i nová písnička Rádia BLANÍK. Jmenuje se Blanické přání a nazpívalo ji celkem 21 českých zpěvaček a zpěváků. „Jde o skutečně exkluzivní sestavu, kterou se asi v této podobě už těžko podaří někdy dostat najednou do nahrávacího studia. Pro naše rádio je to velkou ctí,“ řekl programový ředitel Rádia BLANÍK Dan Rumpík.

Album „15 let HEZKY ČESKY“ je v prodeji výhradně na Rádiu BLANÍK nebo na jeho akcích za 150 korun. Všechny další podrobnosti jsou uvedeny na stránkách www.radioblanik.cz.

Videoklip k písni Blanické přání

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: