Rádio Blaník spustilo vysílač v Sokolově

blanik_mrakyKoncem minulého týdne  byl spuštěn nový vysílač Rádia Blaník  v Sokolově na kmitočtu 103,7 MHz. Vysílá o výkonu 50 W. Rádio pokřtí nový kmitočet speciálním koncertním vystoupením tří hvězd na Starém náměstí v Sokolově, kde bude vstup zdarma.

Jsme samozřejmě velice rádi, že se nám podařilo rozšířit svůj signál do dalšího dosud nepokrytého území. Naším cílem je i zde navázat s posluchači takové přátelství jako v dalších oblastech, kde Rádio Blaník v současnosti vysílá,“ prozradil programový ředitel Daniel Rumpík.

Slavnostní křest nejnovější vysílací frekvence proběhne v pátek 8. června 2012 na Starém náměstí v Sokolově. Rádio Blaník připravilo dárek pro všechny nové posluchače v podobě koncertní vystoupení Janka Ledeckého, Petry Černocké a skupiny Argema! Připraveny budou i soutěže, bohaté občerstvení, skákací hrad Rádia Blaník a celá řada dalších atrakcí.

Autor článku:

Komentáře (4)

 1. apeiron

  Tak se mi zdá,že už začínáme mít přeblaníkováno,stejně jako je přeimpulsováno a přefrekvencováno.Tato rádia,ač mají pokrytí takové,že vždy naladíte současně několik jejich vysílačů,neustále uvádějí do provozu nové a nové dokrývače.Kdyby raději byly tyto frekvence obsazovány regionálními nebo lokálními rádii,byla by alespoň pestřejší nabídka.Takhle se naše rozhlasová scéna po boomu v 90 letech smrskla pouze na pár těžkopádných a uniformních molochů ,které obsadily všechny lukrativní kmitočty -Hitrádia,Fajnrádia,Blaníky,celoplošný Impuls,Frekvence 1 a ČRo,což = neposlouchatelný hnus!!
  Už když čtu tu pozvánku na koncert v Sokolově,tak vidím,že avizovaní zpěváci jsou přesně těmi,ktereé blaník rád omílá.Doufám že tito alespoň nezklamou a natěšeným posluchačům Blaníku zahrají ty nejohranější hity:Ledecký -Na ptáky jsme krátký,Černocká-Náklaďák,Agema-Tohle je ráj…

  1. Okavangho

   Rád bych věděl proč se nevyužívá v podstatě prázdná pásma a to DRM s DRM+ a taky Dab s Dab+ digitální pozemní radio vysílání rádia a stále se plní analogový FM2 VKV prostor 87,5-108 FM !!!

  2. PV

   protože vlastnictví radiopřijímače, který je schopen zachytit/zpracovat DRM/DAB signál, je mezi obyvatelstvem prakticky nulové, kdežto přístrojů zachycujících analogové FM pásmo je natuty více než žije lidí v ČR.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .