Rádio Blaník otevírá Českou hudební kroniku

blanik-slunicko-podzimBěhem celého letošního roku hodlá tým Rádia Blaník mapovat to nejdůležitější z toho, co se v historii české populární hudby událo od první poloviny šedesátých let až do současnosti. První stránky České hudební kroniky se začnou plnit od pondělí 7. dubna.

Nejslavnější písničky, příběhy jejich zpěváků a tvůrců, a navíc i osobní vzpomínky na dobu, kdy největší české hity vznikaly – o tom všem bude posluchačům Rádia Blaník vyprávět od pondělí do pátku známý skladatel a producent Karel Vágner. Česká hudební kronika se bude každý týden věnovat jednomu roku a nejznámějším písničkám, které během jeho trvání vznikly. V pondělí 7. ledna uslyší posluchači Rádia Blaník průvodce rokem 1964. Kromě jiných bude řeč o písničkách Pár havraních copánků nebo Milenci v texaskách z legendárního muzikálu Starci na chmelu.

Každá kronika má smysl pouze tehdy, když může samotný kronikář čerpat z vlastních zkušeností. A je pravda, že Karel Vágner jich má skutečně na rozdávání! Naši posluchači se mohou těšit na nepřeberné množství báječných historek a vzpomínek na ty, se kterými tento skvělý skladatel, muzikant a producent spoluvytvářel dějiny české populární písně,“ uvedl Daniel Rumpík, programový ředitel Rádia Blaník.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: