Rádio Blaník oslavilo 13 let, bude křtít novou frekvenci a vydává nové CD

blanik-lochotin-vaclav-neckar-2

Rádio Blaník nedávno se svými posluchači slavilo na Koncertech pro všechny bezva lidi své třinácté narozeniny. K této příležitosti vydala stanice tradiční narozeninové noviny. Navíc vydává v pořadí již třetí CD Hezky česky, které navazuje na desetidílnou řadu Pohodové české písničky. V Sokolově pak s novými posluchači pokřtí právě spuštěnou novou frekvenci 103,7 MHz.

To nejlepší z koncertů už tuto sobotu

Posluchači mohli letos poprvé slavit narozeniny Rádia Blaník hned na třech místech současně. Poprvé se tým rádia za podpory zvučných jmen české scény setkal s fanoušky v Tisové u Vysokého Mýta, poté v Plzni – Lochotíně a do třetice na Konopišti. Narozeninové koncerty Rádia Blaník tak letos navštívilo více než 20 tisíc lidí. Připomenout si atmosféru živých koncertů a vychutnat si ty nejlepší okamžiky můžete už tuto sobotu 9. června od 17.00, Rádio Blaník nasazuje do vysílání sestřih nejlepších okamžiků.

A na jaké písničky se můžete těšit? „S Argemou, která vystoupila na prvním koncertu Rádia Blaník v Tisové, si budete moci zazpívat Jarošovský pivovar a slavnou písničku Jožin z Bažin pak s Ivanem Mládkem a skupinou Banjo band. Petra Janů přidá Už nejsem volná a Petr Janda Jako za mlada. Společně pak zazpívají duet Jedeme dál. Další duety má na svědomí Hanka Zagorová, a to Duhovou vílu s Petrem Rezkem a Hej mistře basů s Karlem Vágnerem. Zmiňovaného Petra Rezka v Tisové zaskočil z důvodu nemoci Petr Spálený, proto v záznamu uslyšíte i jeho písničku Kdybych já byl Kovářem,“ říká Rádio Blaník.

Výčet je samozřejmě ještě bohatší, v záznamu se objeví i Karel Gott anebo Václav Neckář s jeho Půlnoční. A bude toho samozřejmě mnohem víc včetně neopakovatelné atmosféry letošních narozeninových koncertů. U příležitosti třináctých narozeniny vydalo Rádio Blaník speciální blanické narozeninové noviny, které si můžete stáhnout přímo na webu rádia.

blanik-lochotin-3Zdroj: Rádio Blaník

Blaník bude křtít novou frekvenci, chystá nabité léto

Narozeninovými koncerty ale rozhodně nekončí akce spojené s Rádiem Blaník. Posluchači v západních Čechách mohou ladit tuto stanici nově v Sokolově na novém kmitočtu 103,7 MHz (s výkonem 50 W). V Karlovarském kraji se jedná už o druhou frekvenci. „Jsme samozřejmě velice rádi, že se nám podařilo rozšířit svůj signál do dalšího dosud nepokrytého území. Naším cílem je i zde navázat s posluchači takové přátelství jako v dalších oblastech, kde Rádio BLANÍK v současnosti vysílá,“ prozradil programový ředitel Daniel Rumpík.

Slavnostní křest nejnovější vysílací frekvence Rádia Blaník proběhne v pátek 8. června 2012 na Starém náměstí v Sokolově. Dárkem pro všechny nové posluchače budou koncertní vystoupení Petra Koláře, Petry Černocké a skupiny Argema. Připraveny budou i soutěže, bohaté občerstvení, skákací hrad a celá řada dalších atrakcí. Vstup na akci je zdarma, začíná ve 14.00.

Už 16. června odstartují Letní Slavnosti Rádia Blaník 2012, ve vybraných dnech a městech proběhnou dětská vystoupení, těšit se můžete na blanické rytíře a písničky z muzikálu Osmý světadíl. Součástí programu bude na každém místě i závěrečný slavnostní ohňostroj. Důležitou zastávkou pak tradičně bude Kondrac, kde akci rádio spojí s výstupem S BLANÍKEM na Blaník. Zde vás čeká několik překvapení – host, který na posvátné hoře stane v jeho životě úplně poprvé, a zbrusu nový dárek pro všechny, co absolvují výstup.

blanik-lochotin-1

Vyšlo nové CD Hezky česky

Rádio Blaník v těchto dnech vydává nové album s názvem Rádio Blaník Hezky česky 3. Najdete zde tradičně 17 českých písniček, za cenu 150 Kč si jej můžete objednat na čísle 731 100 222 nebo přímo na www.radioblanik.cz. Na novém CD jsou kromě jiných i písničky Karla Gotta, Lucie Bílé, Václava Neckáře, Hany Zagorové, Heleny Vondráčkové, Michala Tučného, a mnoha dalších. Jako bonus pak najdete novou hymnu Rádia Blaník, která se jmenuje Léto s Blaníkem.

Autor článku:

Komentáře (3)

    1. violista

      Jo jo, Samson je dobrej. Taky si ho občas zapnu, i když už je trochu v šumu. Poslouchat se ale dá.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .