Rádio Blaník hraje „ještě více hezky česky“ a inovovalo program

blanik-slunicko-podzimRádio Blaník přistoupilo od 15. října k výraznějším změnám ve svém dosavadním programovém schématu. Největší novinkou je nový blok „České odpoledne“, jedná se o informační mozaiku, v níž dominuje české a slovenská muzika. Každé pondělí navíc přivítá Jirka Svoboda přímo ve studio známého hosta. Z dopoledního vysílání se přestěhovala do nového slotu stálice rádia Vladimír Čech. Za mikrofon nově usedá samotný programový ředitel Rádia Blaník Daniel Rumpík.

Posluchači Rádia Blaník již zaznamenali, že od pondělí 15. října se ve schématu této stanice událo několik významných změn. Dvojice Katka a Martin probouzí nadále posluchače v nezměněné sestavě mezi 5. a 8. hodinou ranní. V 8:00 nově vítá posluchače přímo programový ředitel Daniel Rumpík. Znají ho už posluchači Rádia OK, kde provázel ranním proudem a současně zastával pozici programového ředitele. Každé pondělí a pátek po 9. hodině nadále pokračuje předpověď počasí s Magdalenou Lípovou.

České odpoledne s Čechem a informacemi

Rádio Blaník přesunulo i oblíbený blok Hezky česky a bez reklam, ten nově začíná už o hodinu dříve – tedy v 10:00. Petr Brožík pokračuje až do 14. hodině, krátce po poledni nadále připravuje pořad „Slavné desky hezky česky„.

K TÉMATU: Vladimír Čech připravuje pro Rádio Blaník novou rubriku Jak chutná Česko

Nejvýraznější podzimní novinkou vysílání je ovšem proud České odpoledne na Rádiu Blaník, jehož průvodcem je moderátor Jirka Svoboda. Od 14. do 16. hodině hraje Rádio Blaník pouze české interprety. Po 15. hodině pak do programu promluví novinka „Tři ve tři“, jedná se o tři české písničky se společným jmenovatelem.

radiotv_face_n05

Z dopoledního vysílání se do odpoledne přesunul Vladimír Čech, jeho cestovatelský pořad naladíte po 16. hodině. Nově uvádí Jirka Svoboda během odpoledne (okolo 14:20 a 15:20) nápovědy k aktuálnímu vydání, zájemci tak mohou hádat, kam odpoledne Vladimír Čech zavítá. V úterý pokračuje Blanické notování se Zdeňkem Svěrákem a Jaroslavem Uhlířem.

PŘEČTĚTE SI: Rádio Blaník i letos oživí klasické podzimní tradice

České odpoledne na Rádiu Blaník ale nevsází jenom na hudbu, nově nabízí zpravodajství z celé republiky, nechybí ani informace o počasí, teplotních rekordech a biopředpověď. Vždy v pondělí přivítá Rádio Blaník v odpoledním vysílání hosty přímo ve studiu (14-15 hodin), posluchači kladou otázky prostřednictvím www.radioblanik.cz. V úvodním vydání se stali kmotry vysílání Petra Janů a Jakub Smolík.

Rádio Blaník: Ještě více hezky česky (PROMO) by RadioTV.cz

V souvislosti s těmito změnami zrušilo Rádio Blaník relativní novinku – jednotlivé vysílací hodiny během dne už nezačínají třemi českými hity za sebou, ačkoli je nadále první hit od českého interpreta, následující skladba je zahraniční. Tyto změny by nemusely být poslední, tým Rádia Blaník by měla doplnit jedna známá česká osobnost.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: