Radio Beat v městě draka, kmitočet Trutnov 91.4 MHz už je v provozu

beat_velkelogo_noveClassic-rockové Radio Beat spustilo v první polovině prosince další vysílací prostředek, po litoměřickém nominálu 107.7 MHz šíří signál Radia Beat také vysílač Trutnov – 91.4 MHz. Společnost Broadcast Media tak spustila další z mnoha přidělených kmitočtů stanice, která se nadále těší přízni posluchačů. Jubilejní, 40. kmitočet Radia Beat byl zprovozněn koncem letošního září ve Vyškově.

Anče, Kubo, hajnej – Beat je v Trutnově

A je to tady – ať už Trutnov založil pán z Trautenbergu (o Anče, Kubovi nebo hajném nemluvě) nebo uhlíř Trut, stalo se tak po vítězném boji s místním drakem. Ještě že tak, protože náš technik se draka bojí, neb je maličký,“ uvádí jako vždy s notnou dávkou nadsázky Radio Beat. Nakonec vše dopadlo dobře: „Po ujištění, že saň skutečně nepotká, vyrazil a svedl boj alespoň s technikou. Vítězný, protože pojistka a drát jeho je kamarád.“

Klasický rock Radia Beat se ozývá od 8. prosince (oficiálně od pondělí 12. prosince) v Truntově na nominálu 91.4 MHz, tento vysílací prostředek vyzažuje výkonem 150 W z vysílače s vertikální polarizací. Na trutnovsku tak společnost Radio Investments vdechla život kmitočtu s pořadovým číslem 42. Tamní posluchači se mohou těšit na zavedený program.

frekvence_ladeni_text

Trutnovu předcházely Litoměřice a Vyškov, chystají se Lovosice

Společnost Radio Investments spustila počátkem listopadu na novém litoměřickém vysílači hned dvě stanice ze svého portfolia. Tím prvním je právě „classic-rockové” Radio Beat, které se ozvývá na kmitočtu 107.7 MHz. Druhým, v Litoměřicích novým rádiem, je stanice Kiss 98, původně pražská stanice se ozývá na nominálu 97.5 MHz.

K TÉMATU: Litoměřice bohatší o dvě rádiové stanice – nově tu hrají Beat a Kiss 98

Radio Beat, které je známo zejména díky svému hudebnímu formátu „Classic-Rock”, spustil vysílač už v pátek 4. listopadu. Stanoviště nového kmitočtu je Lovosice – silo Hampl. Jak doplňuje web Jihlavského DX Clubu, „obě radia se jak vidno sdružují do dipolu FPG 4135 umístěném na vrcholu sila Hampl 145+55m v Lovosicích.” Na Litoměřicku tedy vysílá Radio Beat na kmitočtu 107.7 FM.

SOUVISEJÍCÍ: Classic-rockový Beat dorazil do Vyškova a okolí

Od konce září oživilo Radio Beat jubilejní čtyřicátý technický prostředek. Obyvatelé ve městě Vyškov a jeho přilehlém okolí naladí klasický rock na frekvenci 91,1 FM. Dle výpočtu zasáhne signál až 38 tisíc obyvatel. Expanze Radia Beat tu ovšem nekončí.

beat_ke_2008-08-24

Mapa pokrytí Radia Beat ke 24. 8. 2008, dnes pokrývá drtivou většinu území. Zdroj: DXradio.cz/JIDXC

Kde se Radio Beat ještě objeví a kam by rádo?

Provozovatel Broadcast Media zažádal na Radě pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) o kmitočet Rakovník 107,6 MHz (200 W). RRTV společnosti neudělila souhlas s rozšířením technických parametrů pro program Radio Beat kvůli negativnímu stanovisku, které zaujal Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Tento technický prostředek tak nezíská.

Radio Beat naopak bude moci zahájit vysílání na kmitočtu Lovosice 107,7 MHz (150 W), kmitočet nebyl shledán jako dostatečně bonitní, vypočtený zásah technického prostředku prostřednictvím systému RadioLab je 34 451 obyvatel. Provozovatel Broadcast Media rozšiřuje kmitočtové spektrum o nový zásah počátkem října 2011.

radiotv_face_n05

Rada vyhlásila na svém 22. zasedání licenční řízení k provozování rozhlasového vysílání šířeného prostřednictvím vysílačů se souborem technických parametrů Ostrava – město 90,4 MHz / 100 W s lhůtou pro doručení žádostí do 10. ledna 2012 do 17.00. Koordinátorem bonitního kmitočtu není nikdo jiný než společnost Broadcast Media pro “classic-rockový” program Radio Beat.

mp_beat_10-2011Mapa pokrytí Radia Beat k 6. říjnu 2011, zdroj DXRadio.cz/JIDXC


Autor článku:

Komentáře (8)

 1. Václav Kadlček

  Rádio Beat dělá, co nám na očích vidí. Stěžoval jsem si ze není Zlín a ejhle první po Brně ale to bylo pro Barku sci-fi ho ladit na FM. Beat nespal a zanedlouho tu bylo Hradiště(jedno z prvních okresních měst na moravě). Pak se ptal pan Kružík: „Tak co Barko, ladíš ho?“ Odpověď jasná: „U mě ani ťuk, je třeba posunout trochu východněji“ No a je tu realná šance. Snad ti to nespolkne F1 na 94,1 nebo v Karpatech 94,3 FUN. PS: Když jsme u toho Beatu- v Brně vysílá z Kohoutovic, tedy vedle HEY, které jsme i na východě moravy ladili, jestli si vzpomínáš, tak schválně jen tak pro zajímavost zkus 91,0 MHz. Je to poloviční výkon oproti Hey, ale když správně zamířím, tak vymaže i Ostravu HoŠťálkovice 100 kW. Potom ještě ani ne tak výkonem, ale anténou je z téhož objektu u nás slyšet 107 MHz, ještě líp než tehdá Hey a 107 jsem sic s výpadky naladil v autě v Hradišti!?

 2. Barka

  Beat beru z Hradiště. 91.0 – Frekvence 1, 107.0 – Free. V Brodě hraje Max jenom někde
  a Beat jsem vůbec z UH na mobil nechytil. Jihlavští DX mají na seznamu frekvencí
  Brod na 94.1-K. Jestli to znamená koordinace, to nevím, proto jsem napsal.

  1. Václav Kadlček

   Dík za poznatky. Beat se zajímá o náš kraj, protože vidí potenciál posluchačů naučených na rock. Zatím se mu moc nevede 5 tis posluchačů, reklamní propagaci měl, ví se o něm. 50 tis ladí rockmax, takže jen desetina se chytne na BEAT. BEAT chce brod, tam má RMX slabinu, přímo v centru, kde je největší hustota zalidnění je signal Maxu nejnižší. JIDX ma uvedeno 94,2 a K je koordinace, takže se čeká jestli mu to ČTÚ povolí a podobní, bonitní to snad nebude, když by tam bylo P, pak stačí namontovat anténu.

  1. Václav Kadlček

   COpak, stanice nedorazila a nedorazí?

 3. SETI72

  Kdyby mi někdo před pěti lety řekl, že moje oblíbená stanice bude jednou poslouchatelná na mnoha místech republiky ze 40 vysílačů, pošlu ho v klidu do blázince s tím, že do přecpaného FM éteru se už tolik dalších vysílačů nevejde. No a vida, jde to!
  Mimochodem, vyměnil jsem 40cm prut na mém autě za 73cm. To by člověk nevěřil, jak jsem se před tím okrádal o dosah. Sice mi teď auto z boku připadá jako přerostlý RC-model, ale teď chytnu na autorádio třeba i to co netřeba :-D

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: