Radio Beat ovládlo deváté zasedání RRTV, jde do Náchoda a Uherského Brodu

susice-svatobor_vysilacRada pro rozhlasové a televizní vysílání opět zasedala, silným hybatelem na jejím devátém zasedání, které se konalo 9. května, byla společnost Brodcast Media, pro Rádio Beat získala povolení k přesunu trutnovského prostředku a své državy rozšiřuje pro Náchod a Uherský Brod. Rozšířené kmitočtové spektrum má též Gama Rádio, to se ozve v Roudnici nad Labem. Podrobnosti v dnešním článku ze zasedání RRTV.

Beat do Náchoda a Trutnova, na Rosice si počká

Společnost Brodcast Media získala od RRTV povolení k přesunu kmitočtu Trutnov 91,4 MHz s výkonem 150 W (ze souřadnice WGS 84: 15 54 25 / 50 33 22 na souřadnice WGS 84: 15 49 44 / 50 31 16). Na něm samozřejmě provozuje program Rádia Beat.

Mnohem důležitější je ovšem udělení nového prostředku pro Náchod, na nominálu 101,2 MHz s výkonem 200 W může dle výpočetního systému RadioLab oslovit až 34 283 obyvatel. Kmitočet Rádia Beat nebyl RRTV shledán jako dostatečně bonitní pro vyhlášení licenčního řízení.

Další dobrá zpráva společnosti Brodcast Media značí přidělení frekvence 94,2 MHz pro Uherský Brod situovn na vodárně. Technický prostředek pro Rádio Beat s výkonem 100 W není dostatečně bonitní, oslovit může podle RRTV až 27 032 obyvatel.

Kmitočet pro Rosice ale už přímo do stáje společnosti Brodcast Media neputuje přímo. Nominál 91,4 MHz s výkonem 100 W shledal Český telekomunikační úřad shledal jako dostatečně bonitní pro vyhlášení licenčního řízení, výpočetní systém RadioLab odhaduje zásah na 75 909 obyvatel. Kmitočet pro Rádio Beat bude muset ještě chvíli počkat.

rrtv_banner2

Gama Rádio jde do Roudnice nad Labem

Technický prostředek Roudnice nad Labem 106,1 MHz o výkonu 100 W byl na devátém letošním zasedání RRTV udělen společnosti Gama media pro program Gama Rádio. Výpočetní systém neprokázal jeho bonitu, oslovit může až 21 809 obyvatel.

Hitrádio Magic nemá zelenou pro Hradec Králové

Společnost Media Bohemia chtěla rozšířit signál Hitrádia Magic do Hradce Králové, využít k tomu chtěla technický prostředek s nominálem 94,4 MHz o výkonu 100 W. RRTV ale na základě negativního stanoviska Českého telekomunikačního úřadu souhlas se změnou neudělila.

Autor článku:

Komentáře (4)

  1. -Beny-

   Stačí Vám v Brodě 100 W? V Hradišti je to slyšet v blízkém okolí po rovině, ale v kopcovitém terénu se signál sto watovky rychle ztrácí. Je to zajímavé jak se Beat opřel do rozšíření signálu a jde mu to. Nejsu posluchač tohoto typu rádií, ale je dobře, že se nabídka rozšiřuje. Všudě slyšíme jak je éter v ČR zaplněn a jak jde vidět, nějaké nové stanice stále mají šanci :)

  2. Barka

   Já chytám Beat vzdušnou čarou 20 km od UH a za kopcem. Samozřejmě nějaký odraz.
   Nějaký šum tam je, ale z Brodu bude naprosto čisté stereo. Pokryje to Brod a
   dědiny v cestě a Beat opravdu chyběl. Jsem zvědavý, kdy to spustí.

 1. apeiron

  Jsem zvědav na Gama rádio v Roudnici nad Labem která je od nás vzdálena 15km.Gama rádio naladím i z vysílače Most 107,9,při jízdě po městě se signál ale ztrácí,takže z Roudnice by měl být signál lepší.Vysílač bude zřejmě umístěn na střeše jednoho ze čtyř tuším 10ti patrových paneláků které mají ale adresu Alej 17.listopadu,protože jiné vysoké budovy v přilehlé ulici Vrchlického nejsou..
  Jinak je potěšující,že se náš Litoměřický okres postupně začíná zaplňovat rádii.Z Litoměřic vysílá Fajn 98,3,Hitrádio 99,5,z Lovosic Beat 107,7,Kiss 97,5,z Terezína Hitrádio Most 90,5(to ovšem silně zarušeno ČRo HK 90,5 Černá Hora,takže hraje pouze v samotném Terezíně a Litoměřicích)nyní přibude z Roudnice Gama 106,1…

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .