Radio Beat může jít do Svitav, Kiss 98fm naopak do Děčína

rrtv_perexZasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání se neslo ve znamení udělování kmitočtů. Radio Beat se může podívat nově za posluchači do Svitavy (Opatov), dočkají se také děčínští příznivci formátu Kiss 98fm. Licenční řízení o Teplice dopadlo kladně ve prospěch Rock Rádia Šumava, původní koordinátor Kiss 98fm v boji o licenci neuspěl.

Beat do Svitav, Kiss 98fm do Děčína

Expanze Radia Beat je neutuchající, ani z tohoto zasedání RRTV nevychází provozovatel Broadcast Media naprázdno. Do vínku byl „classic-rockovému“ formátu přidělen nominál 107,8 MHz. Díky vyzářenému výkonu 200 W bude zásobit až 41 652 obyvatel Svitav-Opatova. Jak doplňuje RRTV, podle ústního vyjádření znalce nebyl kmitočet shledán dostatečně bonitním pro vyhlášení licenčního řízení.

Překvapivě nebonitní je také nominál 97,1 MHz pro Děčín město a okolí. Ačkoli s výkonem 100 W osloví podle výpočetního systému RadioLab 53 676 obyvatel (a dříve by byl označen jako bonitní kvůli překročení hranice 50 tisíc), odborné stanovisko znalce neshledává kmitočet jako dostatečně bonitní pro vyhlášení samostatného licenčního řízení. Pro úplnost je třeba dodat, že udělen byl společnosti Rádio Bohemia pro program Kiss 98fm. Původně pražský program dokryje severní Čechy, dosud v této oblasti žádná ze stanic sítě Kiss v regionu nepůsobí a broadcaster tak může vyplnit mezery na tamním trhu.

Rock Radio jde do Teplic, vyhrálo licenční řízení

Společnost Media Bohemia uspěla v licenčním řízení o kmitočet Teplice 92,4 MHz s výkonem 100 W. RRTV udělila licenci pro program Rock Rádio Šumava. O kmitočet měla zájem řada provozovatelů, pomyslnou bitvu o bonitní kmitočet svedly projekty Rádio Krokodýl (provozuje společnost Nonstop), Rádio Dálnice (Route Radio), Pigy Rádio (Radio Bonton), Kiss 98fm (Rádio Bohemia), České Melodie (Radio Bonton) a Free Rádio (Rádio Student).

SOUVISEJÍCÍ: Pigy.cz bude v FM pásmu – jedná se o přelomové rozhodnutí RRTV?

Jak uvedla Rada, počet obyvatel, ke kterému se dostane „slušná rocková muzika“, se pohybuje okolo 85 081 obyvatel. Původním iniciátorem frekvence byla společnost Rádio Bohemia pro Kiss 98fm. Už v červnu 2011 jsme ale psali, že děčínský a teplický kmitočet pravděpodobně Kiss 98 nezíská: “(…) zásadní kmitočty Teplice a Děčín (…) půjdou do licenčního řízení, kde je menší šance, že je iniciátor skutečně získá“. To poněkud kazí plány bleskové expanze kdysi ryze pražského Kiss 98 FM do severních Čech. V licenčním budou jeho šance uspět poněkud podlomeny, protože je zřejmé, že naturalizovaný program Kiss 98 nemusí být pro severní Čechy natolik unikátní.

RRTV neshledala Kiss 98fm v regionu jako dostatečně pluralitně unikátní. Překvapivě neuspělo právě Pigy Rádio, které po udělení kmitočtu v Děčíně zatím portfolio nezískalo.

rrtv_banner2

Radio France International má chyby v digilicenci

Rada neudělila žadateli Radio France International transformační licenci, lhůtu na ostratnění nedostatků v žádosti stanovil kontrolní orgán do 30. října 2012.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .