Radio 1 zařazuje zpravodajské bloky z festivalu Anifilm

anifilm-05-651

Mezinárodní festival animovaných filmů Anifilm, který letos probíhá v Třeboni od 6. do 11. května, představí to nejlepší z domácí i zahraniční animované tvorby. Alternativní Radio 1 přinese zpravodajství z festivalu dvakrát denně.

Nejaktuálnější trendy uvidí diváci ve filmech z mezinárodních soutěží, které se letos vedle soutěží celovečerních a krátkých filmů rozrostly i o mezinárodní soutěž filmů studentských. Nesoutěžní část festivalu přinese retrospektivy významných osobností, kurátorské výběry, prezentace a přehlídky současné filmové a televizní tvorby pro dospělé i dětské diváky.

Festival diváky seznámí s totální animací, tvorbou Zdeňka Smetany, který obdrží cenu za celoživotní dílo, s oblíbenými filmy Sylvaina Chometa, svou tvorbu osobně uvede nejen legendární animátorka Caroline Leaf, ale například i Maria Procházková nebo Galina Miklínová. Ulice Třeboně ožijí projekcemi na náměstí a program Animace ve veřejném prostoru vdechne život i dalším místům.

Zpravodajský servis Radia 1 přinese aktuální informace z dění na festivalu, pozvánky na filmy a doprovodné akce a rozhovory s protagonisty festivalu. „Zpravodajství budeme vysílat vždy v 11 hodin v premiéře a v 16 hodin v repríze v průběhu konání festivalu od 6. do 10. května,“ informovala Klára Vlková z Radia 1.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .