Radio 1 uvede koncert Glena Hansarda v rámci pořadu On Stage

radio-1-koza-651

Irský zpěvák, kytarista, písničkář a skladatel Glen Hansard, který je českým posluchačům dobře známý díky duetu Falling slowly s Markétou Irglovou, bude hlavní hvězdou pořadu On Stage alternativní stanice Radio 1 v tomto týdnu.

Radio 1 odvysílá záznam koncertu z pražského Divadla Archa, který proběhl v září 2012 a Glen Hansard na něm představil své sólové album Rhythm & Repose. Jako předskokan se představila valašská kytarovka s názvem Tichonov a kromě členů Hansardovy kapely The Frames a tří hráčů na dechové nástroje jej na pódiu doplnila čtyřčlenná smyčcová sekce.

Tu vytvořil houslista The Frames a Hansardův služebně nejstarší kolega Colm Mac Con Iomaire a tři pražští hudebníci (viola, housle, violoncello). Jak dechová sekce, tak i smyčce hrají výraznou roli na albu Rhythm & Repose.

Kromě působení ve své domovské kapele The Frames, se kterou nahrál devět alb, spolupracuje Glen Hansard dlouhodobě i s českou zpěvačkou a klavíristkou Markétou Irglovou v rámci projektu The Swell Season. Jejich společné stejnojmenné album vyšlo v roce 2006.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: