Radio 1 připravilo speciální program ke dni na podporu prodeje klasických hudebních nosičů

Mezinárodní den podpory prodeje klasických hudebních nosičů, tzv. Record Store Day připadá každoročně na třetí dubnovou sobotu. Alternativní Radio 1 u této příležitosti přináší speciální program už dnes, tedy v pátek 18. dubna.

record-store-day-651

Projekt Record Store Day na podporu prodeje klasických hudebních nosičů vznikl v roce 2007, poprvé proběhl o rok později. Každoročně v rámci tohoto dne, který připadá na třetí sobotu v dubnu, vychází desítky raritních vydání ať už cedéček nebo vinylů v různých podobách. Sběratelské kusy jsou vyprodány během jednoho dne. Tento svátek má vedle toho, že na světě stále ještě existují klasické hudební obchody, připomenout také to, že finance získané během Record Store Day podpoří interprety, kteří investují do hudby veškerou svou energii a talent.

Totální úpadek prodeje hudby, který proběhl v minulém desetiletí, má na svědomí mnoho faktorů, zásadní podíl na něm ale především mají moderní technologie a audio formát mp3. V současnosti distribuci hudby vládne program iTunes a podobné internetové obchody, které nabízejí pouze digitální formáty. Dalším, velmi rozšířeným fenoménem jsou streamovací aplikace. Přesto některé kamenné hudební obchody vydržely a klasický nosič CD se stále prodává,“ upozorňuje Radio 1 v tiskové zprávě.

Letošní Record Store Day připadá na sobotu 19. dubna, nicméně Radio 1 na něj upozorňuje ve vysílání už o den dřív, tedy v pátek 18. dubna. Během dne se ve studiu Radia 1 střídají novináři, DJs, vydavatelé a další hosté, kteří posluchače obohatí informacemi ze světa hudebního prodeje. Podstatnou část programu vyplní skladby, které byly v minulých letech vydány právě v rámci Record Store Day.

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: