Radio 1 má nový web, zveřejňuje tracklisty všech pořadů

radio1-logo-167Alternativní Radio 1 spustilo po devíti letech nový web. Nejzajímavější novinkou je pravidelné zveřejňování tracklistu všech odvysílaných pořadů. Moderátor nyní vyplňuje tracklist během svého vysílání, po jeho ukončení se tracklist ihned objeví na hlavní stránce webu a je zároveň dostupný i z profilu moderátora. Nové stránky připravila agentura GoodShape.

Předchozí verze webu www.radio1.cz byla spuštěna koncem roku 2003. Design stránek nicméně působil moderně i v současné době. Koncem září letošního roku nicméně Radio 1 přišlo s novou podobou webu. Současný vzhled je přehlednější a uživatelsky příjemnější.

Důležitou součástí nového webu jsou tracklisty z vysílání, po kterých posluchači dlouho volali. Až dosud probíhalo zveřejňování trakclistů velice náhodně ve fóru, právě na základě žádostí posluchačů. Každý moderátor nyní vyplňuje tracklist během svého vysílání, po jeho ukončení se tracklist ihned objeví na hlavní stránce webu. Tracklist je zároveň dostupný i z profilu moderátora. Přehlednější jsou i seznamy moderátorů a pořadů, každý pořad má zároveň možnost na web psát novinky, tracklisty nebo k jednotlivým dílům pořadů umístit další informace. Starší pořady a rozhovory jsou dostupné ke stažení v rámci nové sekce Z éteru.

Na webu je nyní větší provázanost se sociálními sítěmi. V dolní části stránek je možné nalézt odkazy na Facebook, Twitter a také YouTube video týdne. V původní šíři zůstalo zachováno on-line vysílání Radia 1, které bylo nově umístěno v horní části stránky.

Server RadioTV.cz o novém webu Radia 1 informovala Klára Vlková.

radio1-web-2012-screen

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .