Rádia oslavují kulatiny Jiřího Suchého a Stinga

039_vikendPROGRAMOVÝ PRŮVODCE RadioTV – Není pochyby o tom, komu tento víkend vyhradí některá rádia své vysílání. Jak už napověděl obrázek v perexu, Jiří Suchý a jeho kulaté osmdesáté narozeniny budou společným pojítkem víkendového éteru. Samozřejmou součástí jsou hudební speciály, soutěže a mnohé zajímavé akce, které se konají mimo VKV. Přijměte pozvání tradiční víkendové tipy, s nimiž brouzdáme po FM vysílání.

Víkend s Jiřím Suchým

Country Radio vyhradilo oslavám Jiřího Suchého celý víkend, v každé hodině zazní hity o divadelníka, textaře, básníka, spisovatele – jednoduše muže mnoha profesí a mimo další též moderátora Country Radia.

Na velikána nezapomíná Český rozhlas, rozhovor v den jeho narozenin odvysílání například ČRo Plzeň, v rámci sobotní rubriky „Úsměv, prosím“ zazní Kytice v podání Jiřího Suchého, následují „Hvězdy, hity, legendy“ a s kým jiným než se sobotním jubilantem.

ČRo 3 – Vltava uvede v sobotu rozhlasovou úpravu hry divadla Semafor od Jiřího Suchého s názvem Doktor Johann Faust. V hlavních rolích uslyšíte Jitku Molavcovou, Svatopluka Beneše, Jiřinu Jiráskovou a mnoho jiných herců.

Jiří Suchý bude bavit též posluchače ČRo Region – Střední Čechy. Po oba dny patří zábavě a hudbě, například Nalaďte si legraci – speciál pod taktovkou Patrika Rozehnala startuje o víkendu po 17. hodině.

ČRo Olomouc uvede v neděli po 15. hodině původní rozhlasové povídky Ukradená láska a Nevstoupíš dvakrát do jedné ženy. Cyklus Počteníčko nabízí tedy Jana Sulovského a jeho sbírku Dvakrát o lásce. V režii Michala Bureše účinkují Miroslav Hruška a Jiří Suchý.

vikend_tipy_banner_035a

PDF DOKUMENT: VÍKENDOVÉ TIPY PRO 39. TÝDEN

Tematické vysílání a soutěže

Radio Beat tento víkend nebude „zbytečně mluvit“, mluvené slovo dostane jen minimální prostor („aby se dostálo povinnostem„). Radio City se ptá, kdo půjde na večeři v hodnotě 2 tisíce korun. Na výzvu moderátora je třeba volat studio jako třetí v pořadí a uhodnout osobnost z puštěné ukázky.

ČRo Regina odvysílá po 21. hodině přímým přenos z udílení cen Legenda Nočního proudu 2011. Přenos s moderací Miloše Skalky a Martina Hrdinky lze sledovat také na regina.rozhlas.cz.

Na Trancefusion rozdává lístky Rádio Egrensis, soutěží se o víkendu v čase 8:00-12:00 a 15:00-18:00. Celkem čtyřikrát vyhraje někdo z posluchačů tři volné vstupy. Zdarma budete moci jít na akci také díky Kiss Delta.

Kiss 98 uvádí víkend plný dívčích idolů. Budete-li ladit o víkendu Kiss Publikum a budete-li mít štěstí, získáte CD Good Charlotte – Cardiology.

DOPLNĚNO: Rádio Haná věnuje tento víkend skupině R.E.M., tato formace se rozhodla ukončit svou kariéru. Nejlepší songy a momenty z jejich historie mapuje Rádio Haná celý víkend.

Zaposlouchejte se do živáků a alb bez přerušení

Rádio Bonton odvysílá v neděli v rámci cyklu Bonton LIVE! živé vystoupení Caro Emerald – Live At The Heineken Music Hall. Koncert se konal letos v Amsterdamu. Stinga NAŽIVO naladíte na ČRo 1 – Radiožurnál. A protože „Stinga není nikdy dost“, věnují mu Rock Radia celou neděli a oslaví s ním 60. narozeniny. Classic FM odehraje Kreisler: Rondino.

Posluchači Rádia Čas Rock tento víkend uslyší Uriah Heep a jejich Demons & Wizards. Whitesnake se svým stejnojmenným albem zazní ve vysílání Gama Radia. Příznivci Red Hot Chili Peppers si přijdou na své při poslechu desky I’m With You na Rock Radiu.vikend_tipy_banner_035b

Za akcemi mimo FM

Český rozhlas Brno pořádá v sobotu Den otevřených dveří ve svém zlínském studiu. Program startuje v 10:00 a končí o šest hodin později. Pro více informací zabrouzdejte na brno.rozhlas.cz.

ČRo Radio Wave zve na Stimul festival. 1. října společně uspořádají Radio Wave Stimul festival v pražském Divadle Archa.

Fajn radio pořádá v rámci dvoudenní akce Opening weekend v Beton clubu – tzv. Groove Night: „Dýza 90tých let v podání hvězdy seriálu Vyprávěj i filmů Rebelové a Účastníci zájezdu, DJ Míry Noska! Klenot klubu Beton vybalí hity svého mládí, do éteru vypustí DJ Boba, 2 Unlimited, Twenty 4 seven, pořádnou retro náladu a spoustu soutěží! Vstup zdarma!

V neposlední řadě si nenechte ujít Mejdan Gama Radia s Blue Rocket v Mostě.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .