Rádia mají své TýTý, poprvé v historii se hledají nejlepší hlasy

prix_bohemia_radio

AUDIO UVNITŘAsociace rozhlasových organizací, která sdružuje Český rozhlas, Rádio Impuls a společnost Lagardère Active ČR (Frekvence 1, Evropa 2, Bonton a Dance radio) letos poprvé vyhlašuje Anketu o nejoblíbenějšího moderátora a moderátorku všech českých rádií. Hlasovat smí posluchači v průběhu celého měsíce září. Výsledky budou vyhlášena 11. října v Poděbradech v rámci festivalu Prix Bohemia Radio.

Hlasovat do rádiového TýTý lze celé září

Hlasovat v anketě o nejoblíbenějším moderátorovi českých rádií může kdokoli, kdo je občanem České republiky, volba probíhá od 1. do 30. září, přičemž podmínkou je, že moderátor či moderátorka museli mít svůj pořad či moderovaný blok na některé české rozhlasové stanici. SMS zprávy ve tvaru MODERATOR (mezera) JMENO (mezera) PRIJMENI lze zasílat na číslo 907 77 04, cena SMS jsou 4 Kč. Počet SMS z jednoho telefonního čísla není nijak omezen. Dodejme, že po ukončení hlasování bude zveřejněno deset nejúspěšnějších jmen v každé kategorii (mužské i ženské).

POSLECHNĚTE SI: ANONCE K ANKETĚ MODERÁTOR ROKU

Vyhlášení ankety Moderátor roku a Moderátorka roku proběhne v rámci v rámci letošního 28. ročníku Mezinárodního festivalu rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio, který se koná ve dnech 11. až 13. října 2011 v Poděbradech. Slavnostní večer 11. října od 19:30 moderuje Lucie Výborná. Jednotná anonce běží na rádiích, která tuto anketu vyhlašují, namluvil ji herec Martin Stránský. Například Český rozhlas poutá na anketu též na jednotlivých sekcí stránek www.rozhlas.cz.

Jakou má anketa vypovídací hodnotu?

Anketa je velmi dobrým nápadem, každý rok získávají televizní osobnosti zakřivená zrcadla TýTý. Celá řada rozhlasových moderátorů je ovšem neméně kvalitních a rozhodně si zaslouží ocenit za jejich práci. Rádia v denním souhrnu oslovují skutečně velkou část obyvatel. Problémem je ovšem nevýhoda regionálních rádií, ta nemají takovou posluchačskou základnu.

K TÉMATU: Vyhlášen nový ročník Prix Bohemia Radio 2011

Myslím, že by stálo za zvážení pro příští ročník udělat kategorií více, resp. by šlo uvažovat o celoplošné a regionální kategorii. Určitě dáte za pravdu tvrzení, že i v regionech je mnoho osobitých a vynikajících žen a můžu, kteří provází denně své posluchače. Proč navíc nepřidat kategorii oceňující nejlepší programový prvek? Věřme, že se v budoucnu anketa ještě rozroste.

prix_bohemia_radio_banner

Proč vznikla anketa o nejoblíbenější anketa?

V oficiální tiskové zprávy přinesli představitelé rádií sdružených v Asociaci rozhlasových organizací prohlášení ke vzniku nové ankety. „Nejrůznější ankety získávají v naší zemi stále větší oblibu,“ říká Peter Duhan, generální ředitel Českého rozhlasu, a dodává: „Rozhodli jsme se tedy spojit síly napříč českými rozhlasovými stanicemi a uspořádat takovou anketu i pro rozhlasové moderátory. Víme, že jejich práce není snadná, a věříme, že si toho jsou vědomi i občané, respektive posluchači našich stanic. Prostřednictvím hlasování mohou projevit sympatie vůči svému oblíbenému moderátorovi či moderátorce. Na jejich hlasy se velice těšíme.“

Z ARCHIVU: Prix Bohemia Radio 2009 zná své vítěze

Moderátorských osobností je v českém éteru hodně. V našich rádiích jsme se vždy snažili, aby moderátoři mluvili řečí lidí své doby a zajímali se o aktuální témata. A dnes jsou z mnohých našich moderátorů hvězdy. Bude zajímavé sledovat výsledky nové ankety, která odhalí opravdové sympatie posluchačů,“ dodává k anketě Michel Fleischmann, prezident společnosti Lagardère Active ČR.

A Jiří Hrabák, generální ředitel Rádia Impuls doplňuje: „Z pozice Rádia Impuls, coby nejposlouchanější rozhlasové stanice v České republice, vnímám Anketu o nejoblíbenějšího moderátora všech českých rádií jako vynikající příležitost podpořit rozhlasové médium jako celek. Chceme ukázat, že česká rádia jsou v dnešní turbulentní době nových médií zárukou stabilní nabídky výborných moderátorských osobností, které každý den v práci, doma nebo v autě poslouchají miliony lidí.“

Festival Prix Bohemia Radio

V České republice se jedná o největší rozhlasový festival. Každoročně se udílí ceny v několika kategoriích. Letos byly vyhlášeny kategorie Život na startu (mezinárodní kategorie – dokument se stopáží méně než 1 hodina, tematicky spjat s dětmi a mládeží), Královská disciplína (původní rozhlasová hra, resp. adaptace či dramatizace, včetně tvorby pro děti – pohádky, hry), Minutová šance (self-promotion neboli reklama na pořad nebo akci), dále Cena Karla Kyncla (cena udělovaná generálním ředitelem ČRo nejlepšímu zahraničně-politickému zpravodaji a publicistovi) a nechybí ani Síň slávy.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .