Rádia Expres FM a Classic Praha odvysílají na Vánoce koncerty romské pouliční kapely

Netradiční pojetí vánočních koncertů letos zvolila pražská dvojička rozhlasových stanic ze skupiny Voice of Prague. Stanice Expres FM a Classic Praha odvysílají exkluzivně natočené koncerty bezejmenné romské pouliční kapely.

classic-praha-vizual-651

Jde o kapelu, která je běžně k vidění v pražských ulicích. Jejich umělecký přínos se zamlouval vedení obou stanic a nakonec vznikl nápad zaznamenat dva koncerty. Jeden se zaměřil na lidové a vánoční písničky, ve druhém hudebníci zaranžovali klasickou filmovou hudbu. Obojí při zachování autentického romského zvuku.

Posluchači Expres FM se můžou těšit na romské aranže písní jako Tichá noc nebo Prstýnek zlatý dala mi. Pro Classic jsme vybrali například hudbu z filmů Tenkrát na Západě nebo Kmotr. Dokonce jsme kluky nechali nahrát i znělku rádia Classic Praha v romské aranži.“ uvedl Pierre Beneš, výkonný ředitel rádií Expres FM a Classic Praha.

Romští hudebníci nejčastěji hrávají v různých restauracích nebo na rodinných oslavách. Za největší úspěch považují koncert u příležitosti narozenin thajského krále na velvyslanectví Thajského království v Praze. Celé koncerty budou uvedeny na Štědrý den od 16:00 na Expres FM a v 17:00 na Classic Praha.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .