Povánoční dárek všem posluchačům je tady – Country Radio vysílá volně na satelitu

country_kmitoctyCountry Radio připravilo skutečně milé a příjemné překvapení všem svým posluchačům. Hned v prvním týdnu nového roku totiž spustila stanice volné vysílání na satelitu, přičemž tuto platformu využívala již přes půl roku, kvůli zákonným důvodům však vysílání nebylo přístupné pro všechny satelitní karty.

Od úterý 4. ledna lze české Country Radio naladit volně na satelitních platformách, informoval o tom server Parabola.cz. Společnost Media Vision, poskytovatel služby CS Link, odkódovala v úterý satelitní modulaci stanice. Až do včerejšího dne sloužil signál pouze jako distribuční trasa pro terestrické VKV vysílače. Společnost dále dodala, že volné vysílání bude trvalé.

Z ARCHIVU: Čtyři nové kmitočty pro stanice Country a Kiss

Na stejném kmitočtu se Country Radio objevilo společně s regionální mutací Radio Beat Morava 10. června 2010. Signál ovšem mohli přijímat jen ti zákazníci vlastnící VIP karty CS Link, vysílání bylo kvůli legislativním důvodům kódováno CryptoWorks.

Country Radio naladí zákazníci CS Linku i konkurenčního SkyLinku

Regionální mutace Radio Beat Morava zůstává nadále zakódována, od volně šířené (FTA) verze Radio Beat Čechy se ovšem liší pouze reklamní vstupy. Country Radio mohou volně naladit zákazníci CS Link, kráceni nejsou ovšem ani abonenti konkurenčního SkyLinku, zde se nám rovněž podařilo stanici naladit.

K TÉMATU: Country rádio na satelitu je jen otázku času

Jestliže jste příjemci satelitního signálu, vězte, že Country Radio naladíte na satelitu Astra 3B (23,5°E), kmitočet: 12 070 MHz, horizontální polarizace, SR: 27500, FEC: ¾, norma: DVB-S, modulace: QPSK: CA systém: není (FTA). Programová služba Country Radio má service ID: 13150 a audio PID: 3329.

country_satelitNalaďte si Country Radio i na satelitu. Od 4. ledna 2011 vysílání stanice volně.

Zatím pokrývá Country Radio jen Čechy. Dojde na Moravu?

Zdokonalení kmitočtové sítě Country Radia neustále pokračuje a provozovatel uvádí do chodu stále další a další nové kmitočty. Problémem je ovšem silně omezené spektrum frekvencí, a právě proto je satelitní příjem jedním z řešení. Přesto se stanici daří síť rozšiřovat.

DOPORUČUJEME: Jaro 2010 na VKV vysílačích – přehled novinek v rozhlasovém éteru

Naposledy 16. prosince zprovoznilo Country Radio kmitočet v Mladé Boleslavi na 106,2 FM o výkonu vysílače 200 W. Vysílač je umístěn v Mladé Boleslavi – Kosmonosy 285+30 m, kde sdružuje anténu FPG 413 sesterského Radia Beat. O něco dříve, konkrétně 8. prosince, byl spuštěn vysílač – tentokrát v Hradci Králové na 104,1 FM (výkon 200 W) na ulici Sušilova 1337.

EXKLUZIVNĚ: Poslední novinky roku 2010 na VKV (11+12/2010)

vkv_country
Aktuální mapa pokrytí Country Radia. Pro zvětšení klikněte myší.

Něco z historie i současnosti

Country Radio bylo založeno v srpnu roku 1991. Jak už z názvu vyplývá, stanice se zaměřuje zejména na country, folk a trampskou hudbu, své místo má hudba 60. let, spirituál i gospel, skotská, irská, australská hudba a jiné. Většinu vysílacího prostoru věnuje stanice skupiny Radio Investments české tvorbě. Aktuálně Country Radio využívá 13 kmitočtů.

Country Radio je u posluchačů úspěšné, alespoň jednou týdně jej naladí 407 tisíc posluchačů, což je oproti minulému výstupu poslechovosti průzkumu RadioProjekt zlepšení o 19 tisíc. Denně si pak Country Radio vybere k poslechu hned 204 tisíce, od minule ze lepší o 14 tisíc. Stanice je tudíž osmá nejposlouchanější česká stanice, mezi regionálními rádii ji patří dokonce třetí místo.

PŘEČTĚTE SI ANALÝZY:
DENNÍ POSLECHOVOST: RadioProjekt II.+III.Q 2010: Černá Hora s historicky nejvyššími čísly
TÝDENNÍ POSLECHOVOST: RadioProjekt II.+III.Q 2010: Blaník předstihnul ČRo 1 – Radiožurnál
DALŠÍ UKAZATELE: Průměrná doba poslechu v Praze a okolí většinou stoupá, v dalších regionech kolísá

country_nove crlogo_95
Autor článku:

Komentáře (2)

  1. Jose

    Otázka, zda dojde i na Moravu padala přece i u Radia Beat. A tehdy se tvrdilo, že na Moravu nepůjde aby nekonkurovalo rádiu HEY. Jenže Hey změnilo majitele, změnilo program. A dnes už Beat na Moravě vesele funguje. Stejná otázka se pokládá i zde v článku. CR se přece minimálně 2x pokusilo o Brno. Ovšem bylo minimálně 2x, RRTV velmi brutálně odmrštěno s odůvodněním velmi protekcionářského a ochranářského charakteru hraničícím, až s jeho balancováním na hranici zákona, tedy odůvodněním ve prospěch Radia Čas. Dokonce to vypadalo na soud. Takže možná by bylo lépe položit otázku RRTV. Kdy hodlají tito úředníci přestat s podivnou podporou podivného podnikatele p.Pařízka a začnou se chovat normálně a plnit si své povinnosti, tak jak si je mají plnit. Pokud tomu tak bude. Tak pak bude CR i na Moravě. Zatím tedy pro Moravu pouze v DVB-S a netem.

  2. pevy

    Huráááááááááá :-)) No, na Moravě to půjde hodně ztuha, to je vidět už i na (ne)úspěšnosti postupu Beatu. Je znát, že Moravu ovládá jiná „klika“. Ale jen houšť, aspoň po kapkách…..

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .