Evropa 2 získala Brno – Hády

radiotv22Jen dva týdny poté, co Rada pro RTV překvapivě přiklepla Evropě 2 dokrývač Mariánské Lázně, se může naše nejstarší hudební stanice těšit z další frekvence. Tentokrát bude radost několikanásobně větší, protože získala poslední článek do své programové sítě – dlouhá léta očekávaný vysílač v Brně, posledním velkém městě, kde dosud nebyla slyšet.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání na svém včerejším zasedání přidělila kmitočet Brno – Hády 105.5 MHz/400W právě Evropě 2, když zamítla žádosti AZ Radia, Radia Krokodýl, Radia Pálava a Radia Zlín.

Své první pocity nám sdělil prezident ED ČR Michel Fleischmann: „Brno je velká radost. Znamená to, že konečně v ČR existuje jedna programová síť. Jde přece jen o jedenáctileté úsilí a nemalé investice. Uděláme vše, aby Evropa 2 byla konečně slyšet v Brně do tohoto léta. Musím říci, že se strašně těšíme. Konkurence nebude jednoduchá, náš vysílač má pouze 400 W.“

Výkon vysílače Evropy 2 bude opravdu výrazně slabší, než výkony jejích budoucích soupeřů – Kiss Hády a Radia Krokodýl. To by ale v konkurenčním boji nemělo hrát velkou roli. Samotné Brno dobře pokryje i 400W a do okolí Brna zasahují vysílače Jeseník – Praděd (99.3), Znojmo (106.7) a Votice – Mezivrata (105.5). Bude tedy záležet jen na programu a promotion, které Evropa 2 v Brně předvede.

„Co se týče budoucna, je jistě ještě mnoho míst, kde bychom si přáli aby Evropa 2 zazněla a dostala možnost prokazovat svoji profesionalitu. Momentálně se však chceme více soustředit na kvalitu našeho programu, jeho komunikativnost a služby. Evropa 2 je nositelem modernity a dnešní generace, to chceme také prokázat při slyšeních, která nás čekají a která jsou prioritou všeho co děláme,“ dodává Fleischmann.

Jak jsme již informovali, Evropa 2 získala poměrně nečekaně také dokrývač Mariánské Lázně – nádražní 92.0 MHz/100W. Toto rozhodnutí nečekal ani Michel Fleischmann: „Mariánské Lázně pro nás byly překvapením, žádané kmitočty v tomto regionu měly logiku jako celek. Kmitočet rozjedem co nejrychleji po povolení ke zřízení a provozu vysílací stanice, což znamená do léta.“

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .