Za týden startuje Mistrovství republiky v poslechu rádia

Brněnské Radio Krokodýl připravuje na příští týden zajímavou promoakci, v brněnském obchodním centru uspořádá historicky první Mistrovství České republiky v poslechu rádia. Soutěžící se budou poprvé ucházet o zápis do české knihy rekordů v této disciplíně. Zájemci se do soutěže hlásí přes vysílání Rádia Krokodýl nebo SMS zprávami, až 103 nejrychlejších, kteří pošlou SMS zprávu po předem určeném signálu, jdou do finále.

Mistrovství České republiky v poslechu rádia odstartuje ve čtvrtek 16. března 2006 v obchodním centru Futurum v Brně na Vídeňské ulici přesně v 9.00 hodin ráno. Kdo ze soutěžících vydrží nejdéle poslouchat rádio, získá kromě zapsání do knihy rekordů také zájezd v hodnotě 30 000 korun. Pravidla povolují soutěžícím 5 minut v hodině na pauzu na záchod, ale se sluchátkama na uších. Po dobu mistrovství bude na všechny soutěžící dohlížet lékařský tým.

„Podle rekordů z podobných oblastí předpokládáme, že tak 15% soutěžících vydrží poslouchat déle než 60 hodin. Zároveň věříme, že ten nejlepší vydrží až do nedělního odpoledne – tedy víc než 80 hodin,” říká programový ředitel Rádia Krokodýl Marek Berger. „Na regulérnost soutěže a platnost dosaženého rekordu bude dohlížet pelhřimovská agentura Dobrý den. Posluchačský maraton se u nás ještě nedělal, takže bude v každém pořípadě stanoven nový rekord.“

Přestože posluchačský maraton se u nás údajněš zatím nekonal, koncem roku 2004 pořádala síť Kiss rádií moderátorský maraton. V soutěži se proti sobě utkaly moderátorské týmy jednotlivých stanic sítě Kiss a ačkoliv moderátoři museli vstoupit do vysílání po každé písničce, maraton skončil až po 75 hodin zásahem dohlížejícího lékaře. O titul nejvytrvalejšího moderátora se tak musela rozdělit Pavlína Daňková z Kiss Morava a dvojice Klesa/Provazník z Kiss Delta.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .