Víkendová nabídka: Sportovní povídka, válečné vyprávění i muzikál

023_vikend_tipy

PROGRAMOVÝ PRŮVODCE RADIOTV – Máte-li rádi rozhlasové hry, povídky, pak si určitě tento víkend přijdete na své. Dvojka Českého rozhlasu uvede premiéru pohádkového muzikálu a rovněž nezahálí ani regionální stanice Českého rozhlasu. Kromě četby se dostane na příznivce hudby, připraveny jsou rovněž off-air akce, Český rozhlas otevírá své brány a chystají se setkání mimo brány studií.

Letošní třiadvacáté tipy na víkend pro vás mimo jiné kompletně zmapují aktuální rozhlasovou tvorbu, nabídnou tipy na akce mimo rádiový éter a pozvou vás k poslechu hudby. Abecední seznam stanic a tipů na jejich víkendový program hledejte tradičně v přiloženém PDF dokumentu.

PROGRAMOVÉ TIPY RADIOTV: 23. TÝDEN 2011

Rádi rozhlasovou tvorbu? Čeká vás muzikál, sport a válka

Dvojka Českého rozhlasu uvede v neděli ve 13:00 premiéru pohádkového muzikálu na motivy příběhu Pierra Gripariho, Čarodějnice z Latinské čtvrti natočil Český rozhlas Olomouc a v premiéře uslyšíte Josefa Bartoňě, Ondřeje Jiráčka či Terezu Richterovou. Humoristické povídky Karla Čapka (Tajemné příhody) v sobotu po 22. hodině představí Jaroslava Marvana a Martina Růžka.

DOPORUČUJEME: Podívejte se na profily nových členů mediálních rad

ČRo 3 – Vltava pokračuje s volným cyklem „Německé romantické divadlo“, tentokrát zazní dílo Úklady a láska od Friedricha von Schillera. Povídku z americké občanské války odvysílá v neděli v 11:30, v hlavní roli díla Nebeský jezdec (Ambrose Bierce) se představí Stanislav Šárský.

PSALO SE TENTO TÝDEN: Digitální stanice ČRo by mohly ještě letos nabídnout doplňkové služby

O víkendu můžete naladit čtenou tvorbu rovněž na mnoha regionálních stanicích Českého rozhlasu. ČRo České Budějovice v sobotu plánuje povídku Vítězslava Kocourka s názvem „Stovka za 10,9“, balada vypráví o dvojím chápání výjimečnosti („i dánský učitel tělocviku se může stát v koncentračním táboře pouhopouhým číslem“). Podvečerní čtení chystá na sobotu také ČRo Ostrava.

AKTUÁLNĚ: Může být digitální rozhlas lákadlem pro cizojazyčné stanice?

ČRo Olomouc uvede rozhlasovou úpravu povídky o jednom nevydařeném seznámení, nedělní čas 20:30 představí dílo Sám s chlebíčkama od Ireny Hejdové. ČRo Plzeň láká na sobotní Ráj od Růženy Svobodové (Vzpomínky na dětství) a Klavír a housle od Fráni Šrámka (interpretuje Josef Větrovec a Viktor Preiss).

Pohádky, otevřené dveře a hudební vystoupení

Pokud nebude chtít trávit víkend u rozhlasových přijímačů, pak česká rádia chystají také akce mimo éter. Hanácké Benátky v Litovli startují v sobotu za mediální podpory Rádia Čas, Rádia Haná a ČRo Olomouc. V rámci programu vystoupí Tomáš Klus, Cigánski diabli, Věra Špinarová, Mig 21, Divokej Bill. Chybět nebude ohňostroj a mnoho dalších akcí.

PŘEČTĚTE SI VÍCE: Rozhlas v sobotu otevře své brány, Wave chystá underground party

Jak už jsme vás informovali, Český rozhlas chystá na sobotu Den otevřených dveří. Kromě celoplošných stanic zve na prohlídku zákulisí také Český rozhlas Brno. Pokud nebudete mít příležitost navštívit studia osobně, Dvojka ČRo odvysílá v sobotu v rámci pořadu RozHraní reportáž z tohoto dne.

Z TOHOTO TÝDNE: Radio Beat i letos otevře síň slávy

Hitrádio Faktor zve všechny své posluchače na akci „Kdo má rád“. Benefiční koncert a pohádkový dětský den se koná v sobotu od 13:00 u Martinského mlýnu u Trhových Svinů.

vikend_tipy_banner

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .