Velikonoční tipy RadioTV

016_vikend_tipySvátky jara vrcholí a česká rádia nespí. Na následující prodloužený víkend připravila do svého programu zajímavé koncerty, rozhovory nebo programy. Nechybí ovšem ani off-air akce, posluchači mohou se svými rozhlasovými stanicemi zavítat do ZOO, honit velikonočního zajíčka nebo zamířit na párty či diskotéku.

Ani tento týden nechybí na RadioTV tradiční rubrika Víkendové tipy. Protože je před námi prodloužený a ještě sváteční víkend, rozhodli jsme se uvést rozšířenou verzi. Od tohoto týdne navíc členíme tipy do pěti kategorií, konkrétně Tematické víkend s…, Album bez přerušování (zahrnuje přenos koncertů), Rozhovory s hosty, Ostatní programové tipy (rozhlasové hry, četba a jiné programy) a v neposlední řadě Off-Air akce českých rádií. Doufáme, že vám přehled pomůže vybrat si.

Dovolte nám, abychom vám zároveň popřáli krásné Velikonoce!

PDF DOKUMENT: VELIKONOČNÍ TIPY RADIOTV – 16/2011

Víkend s…

Radio Beat chystá Velikonoční nášleh, od soboty do pondělí zazní v éteru zejména skladby z hudební přihrádky Hard&Heavy. Rádio Haná rozdává ve všední dny až do pátku 29. dubna lístky na vystoupení formace Verona. Kiss 98 hraje celé tři dny zejména největší ploužáky a rozdává dárkový koš CD s aktuálními hity.

Album bez přerušování

Radio 1 servíruje ve všední dny v 19:00 Olivera Koletzkiho (pátek) a Wildbirds&Peacedrums (pondělí). Milovníci hudby si mohou až do páteční 19. hodiny vychutnávat 50 nejlepších alb podle volby posluchačů. ČRo 1 – Radiožurnál odehraje dva záznamy živých představení, koncert Pehy je naplánován na sobotu ve 23:00, záznam z muzikálu Jesus Christ Superstar zazní v neděli v 21:00.

Na Classic FM si posluchači zvolili Symfonii číslo 7 od Ludwiga van Beethovena. Gama Radio servíruje album z roku 1970 Jesus Christ Superstar, Rock Radio nabízí v Rockovém referendu alba na téma: „Jeden proti všem„.

Rozhovory s hosty

Pokud rádi posloucháte rozhovory s hosty, pak vězte, že ani vy nebudete ochuzeni. ČRo 1 – Radiožurnál nabízí povídání s Pavlem Slavkem, kastelánem zámku Český Krumlov, s animátorkou Michaelou Pavlatovou a restaurátorem Petrem Skálou. Dvojka ČRo se bude v sobotu v Toboganu s Alešem Cibulkou věnovat založení Pražské konzervatoře, v nedělním Radiodárku přivítá rozhlas Anetu Langerovou, Jiřího Stránského a další.

ČRo Brno si do studia pouzvalo taneční pár Kamilu a Jana Tománkovi. V Nočním proudu ČRo Regina si nenechte ujít rozhovor s Janem Pirkem, kardiochirurgem. Na vlnách ČRo Region se po jedenácté v programu Pochoutky s Naďou Konvalinkovou a Patrikem Rozehnalem vaří s moderátory této stanice na téma Velikonoce.

Frekvence 1 si do víkendového Pressklubu pozve Leoše Hegera, ministra zdravotnictví, v sobotu přijde psycholog Rudolf Desenský a v neděli zavítá do studia Jiří Paroubek, bývalý předseda ČSSD. Evropa 2 hostí v pátek Šimona Pánka, českého politického aktivistu a humanitárního manažera.

velikonoce_banner

Další programové tipy

Dvojka ČRo uvede během Velikonoc několik bohoslužeb, prodrobný přehled hledejte v přiloženém PDF dokumentu. Nezahálí ani rádio Proglas. Kompletní rozpis programů a bohoslužeb najdete na www.proglas.cz.

Pokud dáváte přednost rozhlasovým hrám a četbám, nebudete zklamáni. Dvojka ČRo odehraje hru Delfín na motivy Julia Verna, chybět nebude pohádka Čarovné dudy a vrcholem má být záznam hry Malý princ od Antoina de Saint-Exupéryho. Na vlnách ČRo 3 – Vltava zazní z cyklu Rozhlasové jeviště hra od Vladislava Vančury s názvem Josefína, jedná se o veselohru.

DOPORUČUJEME: Moravský rok Českého rozhlasu už v sobotu

Netradiční velikonoční vysílání plné překvapivých momentů mohou očekávat posluchači rádia Kiss Jižní Čechy.

Off-Air akce českých rádií

Rocková pípa Radia Beat startuje tradičně v sobotu v 19:00, tentokrát zavítá staniční tám do Jarošovy ulice ve Znojmě, konkrétně v K Klubu. Rádio Blaník pokračuje v akci Jarní putování, v pátek se bude promo tým pohybovat v Plané nad Lužnici, odpoledne vystoupí Jakub Smolík. V neděli se tým přesune do Vraclavi, zde bude mít své představení Marcel Zmožek.

Gama Radio v Mostě pořádá Gama turnaj ve futbolinu. Rádio Haná a DJ Mirek Karásek zavítají do Moravské Třebové, velikonoční Hellium párty v Music Dance Club Duku Duku plná balónků startuje v pátek. Nedělní večer Rádio Haná obohatí v Otaslavicích, zdejší diskotéka ožije pod hudbou DJ Mirka Karáska a během večera se bude soutěžit o mnoho cen.

Hitrádio Apollo pořádá Velikonoce na Fontáně, chybět nebudou tradiční velikonoční zvyky. Hitrádio Magic Brno pořádá Hon na velikonočního zajíčka v brněnském lanovém parku. Hitrádio Orion pak stráví pondělí v ZOO Ostrava, v jejímž areálu jsou ukrytá zelená výherní vajíčka.

Kiss Hády je mediálním partnerem velikonočních trhů na brněnském náměstí Svobody. Relax Rádio pořádá Galavečer v boxu o pohár města Rakovník nabídne zápasy v boxu, účastnit se jich bude i moderátor Dan Adam. Tipy uzavírá Rádio Rubi, tradiční discovíkend v klubu D123 Šumperk tentokrát nabízí Velikonoční párty s dárky, v pátek za pultem DJ Diana, v sobotu DJ Lemond.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .