Vánoce a Silvestr v českém éteru (II.díl)

Závěr roku a především pak nejkrásnější svátky v roce se nezadržitelně blíží a ani rozhlasové stanice nezahálí. Pro své posluchače (kromě vánočních písniček) pak chystají například Vánoce bez reklamy. Dozvíte se, která stanice chystá speciální program pro děti, a pozveme Vás na zajímavé koncerty.

FUN Rádio – Vánoční rádio
Jak už jsme psali v minulém dílu, slovenské FUN Rádio letos nabídne svým posluchačům nové webové rádio hrající celý den jenom vánoční muziku. Stream bude v provozu až do konce tohoto roku. Programový ředitel stanice pan Mgr.Rastislav Dutka nám řekl, proč se rozhodl ke zprovoznění tohoto rádia: „Fun Radio Vánoce jsme se rozhodli spustit pro každoroční velký zájem posluchačů o vánoční písničky. Mnoho lidí v tomto období preferuje výběrovky dobré vánoční hudby, koupit je však není jednoduché. I s ohledem na pozitivní zkušenosti s podobným formátem v zahraničí jsme spustili vánoční stream, který neznamená pro Fun Radio žádné riziko z pohledu rotací standardních písniček a navíc uspokojíme poptávku po vánočních písničkách. Důkaz už máme v rukách: Fun Radio Vánoce je s přehledem aktuálně nejposlouchanějším streamem Fun Rádia.“

Rádio 1 – Vánoce bez reklam s vánočním Balíčkem
Až do konce roku běží tradiční vánoční Balíček Rádia 1. Letošním tématem je výtvarné umění, stačí poznat autora kresby, kterou rádio zveřejní na svém webu a výhra je Vaše. Na Štědrý den navíc rádio ruší svůj playlist, moderátoři si tak mohou pouštět muziku dle svého gusta. Od 20.00 plánuje Rádio 1 vysílat speciály svých pořadů (Soundbomb, Zátiší, Estereo a další). Pokud Vás rozčilují reklamy, Rádio 1 24.12. neodvysílá ani jednu.

Rádio Blaník – Pohodové české Vánoce bez reklam
V předvánočním čase rádio Blaník jezdilo po městech a vesnicích podívat se na vánoční výzdobu. Posluchači si mohli koupit alba s českou muzikou (vydaná pod hlavičkou rádia) a dostali i malý zvoneček. Pokud jste dosud žádnou z těchto akcí nenavštívili, máte poslední šanci v pátek 19.12., s rádiem Blaník se setkáte mezi 15. a 16. hodinou u Městského úřadu ve Vlašimi, od 17. do 18.hodiny pak v Benešově (Nová Pražská). 24.12. Vám rádio zpříjemní především vánočními songy, ale hlavně ani jednou tento den neuslyšíte reklamu.

Rádio Bonton – Maratón hudby
Až do úterý 23.12. probíhá na rádiu Bonton soutěž s názvem „Kouzelná hodina“, v ní posluchači vyhrávají CD, DVD a další, stačí po zaznění výherního signálu (zvuk soba) poslat SMS. Neděle 21.12. pak nabídne speciál Classic Chart plné vánočních písniček, v úterý před Štědrým dnem éterem zazní vánoční speciály Osmdesátek v osm a Devadesátek v devět. Poslední den roku se ponese ve znamení pop-rocku, ve čtyři odpoledne začíná nepřerušovaný 14hodinový maratón hudby.

Český rozhlas 1 – Radiožurnál
Zpravodajství zůstává zachováno samozřejmě také o Vánocích. Radiožurnál však pro své posluchače připravil speciální večerní rozhovory a koncerty. Vánoce Lucie Výborné startují na Štědrý v sedm hodin večer, moderátorka Dopoledního Radiožurnálu si do vysílání pozve paní Marii Barabášovou, ředitelku dětského domova, následuje koncert, na němž vystoupí například Lucie Bílá, Petr Bende ši Sabina Laurinová, po desáté večer je připraven pořad Vánoce ve světě, dozvíme se, jak slaví svátky lidé v zahraničí. Na první svátek vánoční se chystá koncert „Dny lidí dobré vůle“, 25. a 26. prosince čekají posluchače v 21:00 další rozhovory, hosty budou Lívie Klausová a Zdeněk Mahler. Silvestr se ve 20:00 ponese ve znamení nejlepších rozhovorů Lucie Výborné, po deváté hodině se připojí exkluzivní host. Od deseti je pak připraven program „Silvestrovský Radiožurnál“.

Český rozhlas 2 – Praha
Druhý program ČRo připravuje na 24.12. několik zajímavých pořadů, My jsme velká rodina (pomoc pěstounským rodinám, patronkou je Naďa Konvalinková), S mláďaty je kříž (vypráví Miloš Kopecký). Ze Zlatého fondu ČRo vybral rozhlas Malou vánoční povídku Ludvíka Aškenazyho vyprávěnou Karlem Högerem. Dětem je vyhrazena část odpoledního vysílání 25.12., Pošťáckou pohádku (16:35) vystřídá v sedm večer Vánoční Hajaja s druhou částí Malé vánoční povídky. Závěr roku nabídne smích, Dobré jitro ponese podtitul „Nač čekat až do půlnoci, smích prodlužuje život!“.

Český rozhlas 3 – Vltava
Třetí okruh Českého rozhlasu myslím především na děti, každý den v devět ráno v programu „Vltava dětem“ zazní dílo Hanse Christiana Andersena Sněhová královna. Četbu na pokračování přednesou například Anna Poláková, Petr Pelzer, Anežka Pohorská a další. Vltava ale myslí také na ostatní, Štědrý den nabídne vánoční koncert Antonín Dvořák: Serenáda pro dechové nástroje, v osm večer novelu rakouského spisovatele Paměti mého praděda, o hodinu a půl později je naplánován barokní koncert ze skladeb Heinricha Schütze – půjde o rekonstrukci večerní mše, jak mohla vypadat v roce 1664 v Drážďanech. Druhý svátek vánoční přichází s premiérou rozhlasové úpravy hry Lásky hry osudná od bratří Čapků, v hlavní rolích se objeví David Novotný, Jaroslav Kepka, Michal Pavlata, Viktor Preiss a další.

Rádio Egrensis – Charitativní Vánoce s Petrem Kotvaldem
Nejkrásnější den v roce zpříjemní rádio posluchačům vánoční hudbou, ale také mluveným slovem, čeká Vás povídání o tradicích a zvycích. Rádio Egrensis myslí také na charitativní chvíle, bližší informace nám poskytla ředitelka rádia paní Gabriela Vosyková: „Živě se s našimi posluchači potkáme na druhý svátek vánoční, kdy naše rádio pořádá již po třetí koncert Petra Kotvalda „Vánoce hrajou glórijá“. Koncert s nádhernou atmosférou se těší obrovské oblibě a i letos proběhne v kostele. Výtěžek z dobrovolného vstupného věnujeme na charitativní účely.“ Závěr roku vyhradí rádio pořadem RockTribune, hrát se budou nejlepší hity od 60. do 80.let, proloženy mají být nejlepšími vtipy. Hodinu před půlnocí se rozjede silvestrovská verze tanečního Mixéru.

Fajnrádio – Fajn vánoční nakládačka
Dvakrát denně v ranní show můžete vyhrát něco z Ježíškova pytle plného dárků. Poněkud odvážný název soutěže „Sejmi Ježíška SMSkou“ zvolila síť Fajnrádií. V pytli se nachází například čtyřkolka, moto-snow-cross, notebook či LEGO. Ve všední dny v 7.40 a 8.40 se soutěží, stačí jen poslat SMS a pak si vybrat jeden ze dvou pytlů.

Rádio HEY! – Pravé české Vánoce
Televizor, domácí spotřebiče, adrenalinové zážitky či poukázky na zájezdy – to vše můžete vyhrát, když budete poslouchat vysílání rádií HEY! Stačí jen poslat SMS k tématu dne a čekat, až Vám moderátor zavolá, ohlásíte-li se heslem „Ty pravé české Vánoce, jedině na Rádiu HEY“, výhra je Vaše. Bigbítové Vánoce Vám pak přináší Rádio HEY! Ostrava a Brno, až do 26.12. Tato rádia nabízí hudební nástroje, CD či lyže. Výherní heslo je mírně obměněné „Ty pravé bigbítové Vánoce, jedině na Rádiu HEY!

Kiss 98FM – Vánoce s Čechomorem
Podrobnosti k vánočnímu programu nám poskytla ředitelka programu paní Bára Lukášová: „Na poslední adventní víkend jsme připravili víkendový speciál plný komentovaných vánočních písní z 80. a 90. let. A na Štědrý večer od 18 hodin odvysíláme jako specialitu a vánoční hudební dárek posluchačům celý Sváteční Čechomor, s možností získat nové album skupiny jako dárek. Celé svátky u nás probíhají tzv. Vánoce na přání – tedy posluchači mají možnost popřát svým blízkým do vysílání a přibalit písničku jako dárek.“ Silvestr ve znamení hudby začíná v 18.00, dvanáctihodinový pořad se ponese v rytmu diskotéky 80. a 90.let. Ostatní KISS rádia už tento víkend zasvětí pohádkám, zazní-li signál „BYLO, NEBYLO – Za devatero horami a množstvím stožárů žilo jedno tůůůze oblíbené rádio…Kiss…“, dovoláte-li se jako první, vyhrajete album Autopohádky od skupiny Chinaski.

Rádio Krokodýl – Silvestr plný zábavy
Tipy na dárky, kde výhodně koupit stromeček či kapra, taková je náplň předvánočního vysílání rádia Krokodýl, na Štědrý den pak samozřejmě nesmí chybět vánoční playlist. Silvestr nabídne posluchačům především zábavu – od „telefonátů člověka z lidu pana Víznera“ až po nejzábavnější přebrety moderátorů. Závěr roku završí také „Frky Tondy Kaly“ a především Výroční hitparáda za rok 2008.

Rádio OK – Bazárek a Vánoce bez reklam
Rádio proplácelo již v listopadu účtenky či složenky posluchačům. Proběhla také soutěž o nákup v hodnotě 3 tisíc korun. Po celý prosince rádio jezdilo s „bazárkem“, do něhož lidé mohli přispívat dárky pro nejmenší do dětských domovů. Na vánoční svátky je pak připraven dvouhodinový blok písniček na přání. Daniel Rumpík z Rádia OK připojuje další informace: „Dalším tradičním dárkem jsou naše Vánoce bez reklam, kdy  během všem tří svátečních dnů neodvysíláme jedinou klasickou reklamu. Výjimku tvoří pouze krátká vánoční přáníčka našich klientů.“ 27.12 budou hosty Sobotní kavárny samotní moderátoři a redaktoři rádia. Na Silvestra je připraven Silvestrovký speciál s rozhovory, písničkami a humoru.

Rubi – Silvestr bude jeden velký tanec
Rádio Rubi nedávno přesídlilo do nového moderního studia v obchodním centru Olomouc City. Nemáte-li žádnou inspirace na vánoční dárky, poskytne Vám je právě Rubi. Denně od 18. do 20.hodin (o víkendu i mezi 10. a 12.) v rámci Písniček na přání. Marek Berger zve posluchače na Silvestrovské vysílání: „Rádio Rubi nabídne na Silvestra největší taneční párty na Moravě. Od 18. hodin se rozjede velká taneční párty s Dj. Andrea Fiorinem a potrvá až do rána 1.1. 2009.“

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,