Vánoce a Silvestr v českém éteru (I.díl)

Konec roku se nezadržitelně blíží s ním asi také ty nejkrásnější chvíle roku. I letos Vám nabídneme informace o chystaných soutěžích s vánoční tématikou, stejně jako o vánočních a silvestrovských akcích českých rádií. Protože stanic je na našem trhu velké množství, dostanou se k Vám informace ve dvou dílech. A na konci dostanete tip na ryze vánoční rádio!

Radio4U – Vánoce v rytmu devadesátek
Po roce se ryze internetové rádio rozhodlo obměnit svou zvukovou grafiku stejně jako staniční hlas. Ve vysílání se nový obal objevil už 1.prosince. Kromě vánočních jinglů se dvakrát v každé hodině objeví také vánoční hity. Na Štědrý den můžete vánoční muziku dokonce poslouchat celé odpoledne. Stejně jako speciální vánoční program: „Co se týká Vánoc, připravujeme na štědrý den speciální show Romana Provazníka a Davida Klesy, kterou budeme vysílat od 14 do 16 hodin,“ uvedl David Klesa z Radio4U. V brzké době es má také dostat na svět nová webová prezentace rádia. „Nový web Rádia 4U bude hlavně o uživatelské sekci. Lidé se zaregistrují a uvidí např. songy, které budou hrát hodinu dopředu, kompletní chat, podcasting atd. Chceme novou prezentaci spustit ještě do konce tohoto roku, doufejme, že to vyjde.“

Rádio ČAS – Vánoční trezor
Letošní finanční krize se vás netýká. Náš Časácký Ježíšek totiž myslel na horší časy a něco vám schoval do trezoru s předstihem.“ To je motto vánoční soutěže rádia Čas. Od středy 10.prosince se soutěží o CD a DVD a hotovost 100 tisíc korun. Ježíšek prozradí čísla k pěti zámkům trezoru, odpoledne někomu zavolá. Čím více čísel budete vědět, tím více dostanete peněz. Za každé číslo obdržíte 2 000 Kč.

Evropa 2 – Vánoční show Mareše a Hezuckého
Neodmyslitelnou tradicí je štědrodenní šestihodinová show Leoše Mareše, Patrika Hezuckého a Lucie Šilhánové. Dalším dárkem pro obdivovatele Mareše-Hezuckého je „unikátní on-line hra“ – díky ní můžete být přímo ve studiu Evropy 2. Poněkud odvážnou soutěž už stanice pustila do oběhu: „Po celý prosinec má každý, kdo „svlékne svoje staré jeansy“ reálnou možnost vyhrát na Evropě 2 úplně nové džíny exkluzivních italských značek. Stačí maličkost – natočit se při „striptýzu“ na video a být při tom co možná nejoriginálnější…,“ říká pro náš server ředitel Evropy 2 Petr Vladyka a dodává další bonbónek: „Dalším prosincovým dárkem posluchačům Evropy 2, resp. jejího webu www.evropa2.cz, je i možnost bezplatného downloadu exkluzivní „empétrojky“ německého hitmakera Shauna Bakera Could You Would You Should You. Tahle pecka není jen tak ledajakým songem, ale exkluzivním coverem megahitu z pohádky Tři oříšky pro Popelku. Za první týden si tento song stáhlo rekordních 24 tisíc lidí.“ Na Nový rok uvede rádio reprízu koncertu 46664, v londýnském Hyde Parku proběhl koncert na oslavu 90.narozenin Nelsona Mandly. Prodalo se 46 664 lístků (Mandelovo číslo ve vězení bylo 466).

Expres rádio – Aneta Langerová moderátorkou
Pro své posluchače připravilo pražské Expres rádio hned pět koncertů, v pět hodin odpoledne se těšte na Hanu Hegerovou (24.12.), Nirvanu (25.12.), Aliciu Keys (26.12.), Kean Live (31.12.) a na Nový rok Frank Sinatra 80th Live In Concert. „Vánoční večery pak budou patřit muzice, kterou normálně nehrajeme jedním z moderátorů se stane i Zoltán Janík hudební ředitel Expresradia,“ říká Filip Žemlička, programový ředitel rádia Expres. „Rok 2009 začneme Mecca Muzik Mixem, tedy tím nejlepším z taneční hudby. Ve 2:00 pak nastoupí DJ´s Orion a Trafik s jejich Black Starr speciál, takže exklusivní sety black music, Hip Hopu a RnB. Nakonec pak od 4:00 to nejlepší z 90tek,“ dodává Filip Žemlička.
V úterý 16.prosince poprvé za rozhlasový mikrofon jako moderátorka usedne první česká SuperStar Aneta Langerová. V prvních dvou hodinách Expresrána bude Aneta Langerová hostem moderátorky KOKO, poslední hodina bude v plně rukách samotné Slavice. V brzké době se za mikrofonem octne i Laďka Něrgešová.

Frekvence 1 – Platí účty dvakrát denně včetně víkendů
Vánoční program se bude sestávat s tradičních VIP moderátorů stanice – od Jana Krause až po Aleše Valentu. Na Štědrý den vyvrcholí vánoční část hry Frekvence 1 platí Vaše účty, od Mikuláše až do Štědrého dne má stanice v plánu proplatit účty v celkové hodnotě půl milionu korun českých. „Frekvence 1 připravila pro adventní a vánoční čas sérii vánočních jinglů a upoutávek. Jde o originální vánoční přání a zdravice hvězd Frekvence 1 Diany Kobzanové, Jana Krause, Aleše Valenty, Jitky Asterové a dalších,“ doplňuje podrobnosti k vánočnímu schématu programový ředitel F1 Mirek Škoda. Ke konci roku přidává další informace: „Nekompromisní Jan Kraus ve svých glosách zhodnotí uplynulý rok, Diana Kobzanová zase doprovodí v odpoledním Stylu posluchače k silvestrovskému večeru, který se na Frekvenci 1 ponese ve znamení posílání vzkazů, přání, pozdravů a vynikající muziky!

Rádio Haná – Vánoce v nejvyšší kvalitě
Tímto nijak nenaznačuji své sympatie k rádiu, jedná se totiž o slogan vánoční soutěže. Až uslyšíte výherní signál ve vysílání, volejte do studia. Do 21.prosince máte šanci vyhrát metrovou televizi Samsung, nebo také mp3 přehrávač stejné značky. Programový ředitel Marek Berger přidává podrobnosti k poslednímu dni v roce: „Silvestr na Rádiu Haná bude ve znamení zábavy a nejlepších megahitů za rok 2008. Top 100 startuje na Rádiu Haná od 14. hodin a živý Silvestr na Rádiu Haná tradičně začíná ve 20. hodin. Moderátor bude s vámi mapovat Silvestrovské oslavy na Moravě a půlnoc oslavíme společně.“

Impuls – především muzika, rozhovory a reportáže
Informace o svátečním programu rádia přináší tisková mluvčí stanice Kristýna Štíhelová: „Rádio Impuls zpříjemní posluchačům, tak jako každý rok, Vánoce svátečním vysíláním. Pro posluchače si připravilo pro vánoční čas mnoho zajímavých reportáží a rozhovorů s vánoční tématikou. Regionální redaktoři budou posluchače informovat o zajímavých akcích, zvycích či tradicích z nejen nejrůznějších koutů České republiky, ale také třeba z Polska, Slovenska nebo Rakouska.“

Letem světem HITRÁDIÍ – STOP SANTA!
Veselé české Vánoce připravila síť Hitrádií. Stanice se snaží podpořit českého Ježíška, ve vysílání se proto objevují informace o přáních dětí i dospělých, rady jak se vyhnout stresu. Na Štědrý den od 17. do 19.hodin uslyšíte z éteru jen vánoční muziku a poté ještě hodinu před půlnocí. Následující den mezi šestou a osmou ranní dostanou posluchači do svých uší vánoční pohádky, Silvestr zpříjemní zpěvák Meky Žbirka ve výroční Hitparádě.

Bonbónek na závěr: jako malou ochutnávku na příště nabízíme tip na speciální vánoční rádio. Slovenské Fun Radio nabízí kromě svých 5 internetových streamů jeden speciální vánoční. Bližší informace se dozvíte příště. Rádio si ale už teď můžete poslechnout zde.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,