Stanice skupiny Media Bohemia posilují pokrytí, plánují další akce

media_bohemiaV dnešním článku se blíže podíváme, jak rozhlasové stanice vlastněné skupinou Media Bohemia zvyšují pokrytí území České republiky. Zrekapitulujeme nejen nově spuštěné dokrývače a kmitočty, ale podíváme se také na ty, které na své spuštění teprve čekají. Zaměříme se rovněž na plánované a proběhlé akce Rádia Blaník, Fajn Rádií, Hitrádií a RockRádií.

Rádio Blaník oslavilo 11. narozeniny

Rádio Blaník Západní Čechy spustilo nový dokrývač 12. května, vysílání nejúspěšnějšího regionálního rádia mohou nově slyšet také posluchači v Karlových Varech a okolí na frekvenci 90,3 FM.

Tato stanice navíc v sobotu 29. května úspěšně pořádala „Koncert pro všechny bezva lidi aneb 11. narozeniny Rádia Blaník„. Kompletní sestavu všech účinkujících najdete na webové stránce Rádia Blaník. Na témže místě navíc najdete fotografie přímo z místa dění. V případě, že jste se nemohli na Konopiště dostavit a přitom jste se chtěli zúčastnit, nemusíte smutnit. Rádio Blaník přináší záznam toho nejlepšího z narozeninového koncertu už tuto sobotu 5. června od 17:00 ve svém vysílání.

Na koncertu Rádia Blaník se navíc křtilo nové CD s názvem Hezky česky. Rádio Blaník pokračuje po úspěšné edici Pohodových českých písniček s dalším CD obsahujícím oblíbené české songy. To nejlepší z uplynulých deseti let Rádia Blaník, ale i „písničky, které se staly oblíbenými v posledním roce vysílání Rádia Blaník„, je připraveno právě na tomto CD. Najdete tu Lucku Vondráčkovou (Láska umí víc), Petra Nováka (Já budu chodit po špičkách), ale i bonusový song od Josefa Vágnera s názvem Rádio Blaník (tedy staniční hymnou). CD stojí 150 Kč a zakoupit jej můžete například v e-shopu.

Fajn Rádio spouští v červnu dva nové dokrývače

Fajn Rádio mířící na nejmladší posluchače (15-35 let) uvedlo do provozu dokrývače v Písku (87,9 FM) a Táboře (87,6 FM) už 3. března. V polovině června pak dokryjí vysílání Fajn Rádia i kmitočty v Karlových Varech (92,2 FM) a Berouně (90,6 FM).

PSALI JSME: Fajn Radio: Za nejlepší kopii originál

Na Fajn Rádiích probíhá aktuálně hned několik akcí a soutěží. Stále se hraje o kúru na hubnutí v celkové hodnotě 25 tisíc korun českých. Stačí poslat SMS ve tvaru FAJN mezera SPEKY mezera JMÉNO mezera MĚSTO a to vše odeslat na číslo 900 06 03 (cena jedné SMS jsou 3 Kč včetně DPH). V pravidlech na webu Fajn Radia stojí: „Buď ve střehu. Až Ti zavoláme, neskoč nám na špek„.

Fajn Radio plánuje své posluchače dostat na „rapovou akci měsíce„. Raper Marpo se vrací na hudební scénu s novou deskou Knockout. Už 3. června se představí v Lucerna Music baru v Praze, kde navíc pokřtí aktuální desku. Soutěž probíhá na webu, stačí odpovědět na otázku: „Z jakých slov stvořil Marpo svůj nick?„. Více informací najdete zde.

Probíhají i jiné pravidelné soutěže, v pořadu Roberta Gajderoviče To nejnovější (18-19) můžete vyhrát 2CD Kanikuly 2010, soutěží se v rubrice REVERS, moderátor pustí část songu pozpátku a vaším úkolem je uhodnout ukázku. V Píp-show (14-15) se hraje o CD Best Of Dance 2/2010.

Hitrádia plánují československý víkend

Tento víkend bude na Hitrádiích ve znamení českých a slovenských hitů uplynulých 20 let. Těšit se můžete na rozhovory s vašimi oblíbenými zpěváky a zpěvačkami, ti prozradí například, který hit mají oni nejraději a mnohem více. Navíc přijde DJ Magič, připraven je speciální retro set, tedy největší hudební perly, DJ Magič přijde na vlny Hitrádií v sobotu od 19:00. Víkend českých a slovenských hitů startuje na Hitrádiu už v pátek v poledne.

Na Hitrádiu FM můžete stále hrát v akci „Hollywoodských úsměv“ Pro tři z vás je připraveno bělení zubů v hodně 6 tisíc korun. Stačí poslat fotografii s vaším úsměvem na mail fm@hitradio.cz a jste ve hře. Slosování proběhne 11. června. Všechna Hitrádia přinesla také mnoho akcí ke dni dětí, více informací najdete na jednotlivých webech Hitrádií.

PSALI JSME: Hitrádia dobývají Facebook a nabízí hity na přání

Hitrádio Magic pak nabízí dovolenou na Korfu v hodnotě 30 tisíc korun pro dvě osoby. Úkolem je napsat to, co jste ochotni pro výhru udělat pomocí SMS ve tvaru MAGIC mezera JMENO mezera MĚSTO mezera STRUČNÝ POPIS odeslané na číslo 900 06 03 (cena jedné SMS jsou 3 Kč včetně DPH).

Rádio City pokračuje v akci Ani jeden hit dvakrát, v níž už bylo rozdáno 60 tisíc korun. Připomeňme, že Rádio City nabízí 10 tisíc korun tomu posluchači, který v pracovní dny odhalí song odehraný dvakrát během jednoho dne.

Rock Rádia nasadila exkluzivního nováčka českého éteru

Kmitočet Rock Radia Gold v Českém Krumlově začal fungovat 3. března, na frekvenci 89,3 FM mohou posluchači ladit „slušnej rock„. Nový dokrývač přibude v nejbližší době, koncem června bude spuštěno vysílání v Jindřichově Hradci na 89,2 FM. Dodejme, že Rock Radio Šumava získalo na květnovém zasedání RRTV kmitočet Dvůr Králové 89,0 FM.

BLOG: Marek Janda – hvězda se zářnou budoucností?

Rock Rádia na sebe navíc poutají pozornost i ve více ohledech, tým obohatil rocker Marotha. Rock Rádia k tomu nasazují exkluzivně „nový objev českého rocku“ – interpreta Marka Jandu. Více informací pro vás připravujeme do blogu.

Autor článku:

Komentáře (9)

 1. LiborV

  Marně hledám označení, že se jedná o promo článek. Můžete toto označení prosím doplnit. Děkuji. Jinak mě kolikrát zarazilo jak může mít Rock rádio Šumava dokrývač ve Dvoře Králové. To jsou přece skoro Krkonoše, nechápu jak to navazuje na pokrytí…

 2. juko

  Tohle neni promo clanek ale standardni souhrnny clanek. Problematice dokryvacu se budeme venovat v zitrejsim rozhovoru s predsedkyni RRTV Katerinou Kalistovou. Zjednodusene receno, dokryvac uz nemusi nutne „dokryvac“, jde jen o zauzivany termin. Ale za jistych okolnosti je na dokryvac pravni narok, coz vetsina vysilatelu i vyuziva.

 3. LiborV

  Je to promo clanek. V souhrnem clanku by se nemela objevovat anpriklad soutezni telefonni cisla. Coz tady jsou. Stejne jako jsou zde propagovane souteze, tedy marketingove aktivity danych stanic. A to dle meho promem zavani.

  1. juko

   Soutěžní čísla případně soutěže samotné zmiňujeme u všech rádií, když o nich referujeme. Prohlédněte si například související články pod tímto textem. Pochopitelně, o soutěžích a promoakcích Media Bohemia informujeme podrobněji protože máme k dispozici nejvíc informací. Ale pokud nám jakékoliv rádio pošle avízo na svou soutěž nebo promo, zveřejňujeme to ve stejném rozsahu, byť chápu, že subjektivně to můžete vnímat jinak.

 4. brazilak

  Já bych se jen rád zeptal, nemohu nikde najít, do jaké míry jsou rádia jednotlivých skupin propojena. Tedy hraje třeba skupina Fajn radií všude to samé? tedy jakoby skoro celopošné rádio? Mají za majitele jednu firmu? Stejně další skupiny Hey, Hit, Rock, Kiss. Můžete o těchto skupinách rádií napsat takový obšírný vysvětlující článek o situaci radio celků a vlastníků na českém trhu v éteru? Děkuju moc.
  Filip z Irska

  1. Jose

   Největší firmy:
   MEDIA BOHEMIA /Kypr/
   – Blaník
   – Hitrádia
   – Fajn rádia
   – Rock rádia
   – Oldies rádio
   RADIO INVESTMENTS /Irsko/
   – Kiss
   – Country rádio
   – Beat
   – Radio 1
   – Spin
   LAGARDERE /Francie/
   – Frekvence 1
   – Evropa 2
   – Bonton
   – Dance rádio
   EUROCAST /Německo/
   – Impuls
   – Rock Zone
   PAŘÍZEK
   – Čas
   – Dálnice
   MTG /Švédi/
   – Hey
   To jsou největší firmy. Ostatní už, co rádio, to jiný český majitel.
   o PLAYLISTECH zde http://www.zcradio.wz.cz/playlisty.htm

 5. Jose

  Ono je to stejně v podstatě úplně fuk. Ta rádia se jednoduše dělí na dvě skupiny. Skupina JEDNA – bolševičtí paskvilnící, kteří nostalgicky vzpomínají na dobu před rokem 1989 a asi se jim líbí ty cenzurované a na všechny způsoby ořezené komunistické hovadiny vyráběné pod dohledem a nátlakem orgánů a nemající ani hlavu ani patu a z 90% naprosto o ničem a šedivé a odporné přesně v duchu té doby tehdy. A skupina DVA. To jest jakési discotékové dětičky a jejich kničení pro třináctky nebo takového něco. Takže je jen několik málo stanic, co z těhle dvou pravidel vybočují. Myslím si, že takových JINÝCH není ani DVACET. Ale více jak DESET jich je. Ovšem po celé republice. Nejvíce v PRAZE. To je jediné místo, kde se dá slušně vybrat. Jinde už se tolik vybrat nedá. U nás se dá třeba vybrat BEAT a HEY. Ostatní je zcela neposlouchatelné. Když někde na venkově vznikne něco solidního a kvalitního a jiného. Tedy ani ne pro bolševiky ani ne pro discofilní puberťáky, tak se to snaží hned zlikvidovat v samém zárodku. Viz. http://www.radiotv.cz/p_radio/radio-samson-prerusilo-vysilani-soud-mu-zrusil-licenci/#addcomment takže takových moc není GAMA v Mostě, ROCK MAX ve Zlíně, OLDIES RADIO v Táboře. Je jich málo. Všechno mají pod palcem buď bolševici nebo ti co hrají pro dětičky. Takových je prostě absolutní většina, tedy skoro všichni. Těch jiných je malinko. Classic FM, Expres, Radio 1, Beat, Gama, Hey, Rock Zone, Rock Max, Rock rádio, Ethno rádio, Country rádio, Samson, Oldies Radio, Radio R, no koukám, že se nedostanu asi ani na patnáctku, už nějak nemůžu najít nic, co by nevyhrávalo buď dětičkám nebo bolševikům. Jo ještě jsou ty mutace country Čas v Brně a Haná Sky Rock na Olomoucku, tak to by bylo už 16 kousků, mám dojem, že nejvíce jsem se dostal asi na 18, ale teď už mne nic nenapadá, možná počítat ještě třeba takový Helax, ten se také liší, možná i Dance rádio. A to by bylo asi těch 18. Pak už jenom svrab a neštovice. Na druhou stranu je nutno říci, že každá ta VELKÁ FIRMA má alespoň JEDNO DOBRÉ A NORMÁLNÍ RADIO. U Eurocastu je to ROCK ZONE. U MEDIA BOHEMIA je to OLDIES RADIO. Nejlepší jsou, firma RADIO INVESTMENTS, kde jsou mimo KISS zajímavá všechna. Tedy i BEAT i COUNTRY RADIO i RADIO 1 i SPIN. Takže pro dětičky je tam jenom KISS. No a MAFRA, kde Classic FM i Expess vybočují také z běžného póvlu.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .