Šéf Rádií HEY!: Programové změny jsme pečlivě zvažovali a konzultovali

hromadka_bigOd 8. března vysílají stanice sítě Rádií HEY! z jednoho regionálního studia s odpojovanými zpravodajskými vstupy pro regiony. Připomeňme, že v minulosti se vysílalo z českého a moravského studia. Nyní je vše jinak, situaci navíc pečlivě monitoruje RRTV. Programové změny vysvětluje v rozhovoru pro RadioTV výkonný ředitel Rádií HEY! Karel Hromádka.

Český éter opustilo další normalizační rádio, Rádio Hey! Čechy loni přestalo hrát československý pop a přesídlilo na rockovou hudbu doplněnou o informace ze sportu. Praha a Čechy už tak neslýchají slogan „Hey – česky a nej„, nově se jednotně identifikují jako „Rock a sport – to můžeš!„. Rádio Hey podle týdeníku Strategie hledá nové partnery pro propagaci stanice.

VÍCE INFORMACÍ: Hey! míří na rock a sport, má i nový web

Posluchači Rádia Hey! Morava nově dostali program produkovaný z Prahy, mnohdy si stěžují na to, že Rádio Hey nehraje rock, nýbrž pop. To však výkonný ředitel Karel Hromádka odmítá: „Pouštět se do debat co je ještě rock a co již rockem není, mi přijde dětinské a v určitých případech až šovinistické. Kdo má patent na to určovat, jak má správná rocková hudba vypadat? Dobu, kdy to někdo nařizoval, už máme snad za sebou.

Cílem změn je jasněji definovat cílovou skupinu stanice, místo žen chtějí Rádia Hey! přilákat muže ve věku 30 – 40 let. Rádia Hey! nyní jasněji konkurují například Rádiu Beat. Situací se musela začít zaobírat i Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), důvodem byly podněty posluchačů. Jak už ale bylo řečeno, změna hudby může být skutečně jen subjektivní.

K TÉMATU: RRTV bude zkoumat vysílání Rádia Hey

hey_sport_web

Rozhovor s Karlem Hromádkou, výkonným ředitelem Radií HEY!

RadioTV: Od března se moravské a české studio Rádia Hey! spojilo. Nyní přináší obě centra shodný program. Proč jste se rozhodli jít touto cestou centrálního modelu? Není to vzdálení se posluchačům?

KAREL HROMÁDKA: V první řadě musím podotknout, že názor na shodu programu je lichý, neboť nám to licenční podmínky nedovolují. Proto řádně odpojujeme do všech regionů, nejen na Moravě, ale i v Čechách. V žádném případě se nevzdalujeme od modelu regionálního vysílání a ani to v budoucnu neplánujeme. Naši posluchači budou vždy seznamováni s děním v lokalitě, kde rádio právě poslouchají.

RadioTV: Změna se dotkne zejména posluchačů na Moravě, zaznamenal jsem nespokojenost s hranou hudbou. Podle některých ohlasů to už nehrajete výhradně rockovou hudbu, ale často lovíte i v popových vodách. Osvětlete nám prosím hudební změny v playlistu moravského studia. Přistoupili jste k výraznější změně nebo se jedná jen o subjektivní dojmy? Jaké ohlasy zatím od posluchačů získáváte?

KAREL HROMÁDKA: Pokud se podíváme na změny, které se v udály ve formátu Rádií Hey!, dotkly se zejména Českého okruhu, kdy „normalizační“ pop nahradila rocková hudba, navazující na formát Moravského okruhu. Pohled objektivní optikou, nabízí jednoznačné konstatování, že byl zachován rockový sound. Ten jsme pouze přenastavili na základě několika výzkumů a testování, které pro nás zajišťovaly renomované společnosti, pracující pro nejúspěšnější rozhlasové stanice. Přiznávám odklon od menšinových žánrů, ale musíme si uvědomit, že síť Rádií Hey! je finančně náročný projekt a že nebylo dlouhodobě možné stagnovat na pozicích, které zásadně ohrožovaly ekonomickou stabilitu. Rádio tohoto rozsahu již není možné vytvářet jako „studentskou“ vysílačku.

Pouštět se do debat co je ještě rock a co již rockem není, mi přijde dětinské a v určitých případech až šovinistické. Kdo má patent na to určovat, jak má správná rocková hudba vypadat? Dobu, kdy to někdo nařizoval, už máme snad za sebou. Setkal jsem s názorem, že například Chinaski nebo Kryštof nejsou rockovými skupinami. Jenže jejich jména najdete jako headlinery největších tuzemských rockových festivalů a pravidelně se umísťují na předních místech anket rockových kapel. Z toho vyplývá, že oprávněně do vysílání patří.

Co se týká ohlasů posluchačů, musím přiznat několik negativních reakcí, ty ovšem již převyšují názory pozitivní, ostatně úprava playlistu probíhala dlouhodobě a o správnosti směru vypovídají i čísla z posledního Radioprojektu. Ta patřila k jedněm z nejvyšších v historii.

RadioTV: RRTV se začala zaobírat situací okolo Rádia Hey, prozatím monitoruje vysílání. Budete případně žádat o změnu licenčních podmínek kvůli programu? Nebo kvůli hudbě?

KAREL HROMÁDKA: Všechny změny jsme pečlivě zvažovali a některé kroky jsme s RRTV konzultovali tak, aby vše bylo v souladu s licenčními podmínkami. Monitorování vysílání je z pohledu RRTV procesní krok. Pokud Rada shledá v našem vysílání zásadní nedostatky v rozporu se zákonem, jsme připraveni je pochopitelně odstranit.

RadioTV: Předpokládám, že je program produkován z pražského studia. Jak je to se zprávami, vysílají se zvlášť pro Moravu a Čechy?

KAREL HROMÁDKA: Zprávy odbavujeme stále stejným způsobem tak, jak tomu bylo vždy. V celou zprávy národní a v půl odpojené zprávy, speciálně vytvářené pro regiony: Praha a Střední Čechy, Severní Čechy, Východní Čechy a Vysočina, Brno a Jižní Morava, Ostrava a Slezsko.

RadioTV: Co se stane s bývalým moravským studiem a jeho moderátory? Počítáte s některými i nadále?

KAREL HROMÁDKA: Všichni kvalitní moderátoři, bez rozdílu toho, zda jsou z Moravy či z Čech, dostali nabídku podílet se na tvorbě programu Rádia HEY! i nadále. Někteří tuto nabídku akceptovali. Jiní nikoliv.

RadioTV: Neobáváte se, že kvůli změnám hudby odejde větší počet posluchačů?

KAREL HROMÁDKA: Co se týká obav z odlivu posluchačů, tak ty máme stejné, jako každý provozovatel soukromého vysílání a proto se snažíme přinášet inovační programové prvky tak, abychom udrželi krok s konkurencí.

RadioTV: Koho považujete momentálně za svou největší konkurenci?

KAREL HROMÁDKA: Za tu považujeme každého, kdo dělá svou práci kreativně a dobře.

RadioTV: Loni se české studio Rádia HEY začalo hrát rockovější hudbu a pop pomalu zmizel. Jaké ohlasy jste po tomto přeformátování (navíc s sportem v programu) zaznamenali?

KAREL HROMÁDKA: Přeformátování v Čechách považujeme za úspěšný krok a posluchačská základna reaguje velmi pozitivně. Stejně jako na Moravě jsme se primárně zaměřili na cílovou skupinu „Husákových dětí“ s tím, že významným kontentem se stalo sportovní zpravodajství. To sice zvýšilo podíl mluveného slova, ale zároveň jsme našli vlastní prostor v zahušťeném éteru. Podobné formáty jsou v Evropě i Americe velice úspěšné a věřím, že se nám podaří tuto myšlenku prosadit i u nás.

RadioTV: Děkujeme za rozhovor.

Autor článku:

Komentáře (28)

 1. Scorpio

  Radio Hey Brno „poctivý rock“ jsem považoval za nadprůměrnou stanici. Moderátoři věděli o čem mluví a rockové hudbě rozuměli. Navíc nechyběly pořady o rocku.
  Teď už nemám Hey na předvolbě. Asi jsem se dostal mimo cílovou skupinu.

  1. Jose

   Tohle bude chtít rozebrat postupně.
   Předně je třeba si uvědomit, že p.Hromádka reagoval na některé dopisy některým zklamaným posluchačům a v nich se v podstatě presentoval jako arogantní blb. Jijich dopisy a odpovědi p.Hromádky jsou k mání na internetu. Takže tato známka mu v každém případě přilepana, zůstává. Pokusím se, ale rozebrat jeho odpovědí objektivně.
   Takže cituji: ,,Pouštět se do debat co je ještě rock a co již rockem není, mi přijde dětinské a v určitých případech až šovinistické. Kdo má patent na to určovat, jak má správná rocková hudba vypadat? Dobu, kdy to někdo nařizoval, už máme snad za sebou.” No on mu to samozřejmě chlapečkovi určí trh. Protože rockeři prostě jeho normalizačná sračky převzaté u Hey, česky a nej, poslouchat nebudou a prostě a jednoduše naladí, něco jiného. Cituji: ,,Cílem změn je jasněji definovat cílovou skupinu stanice, místo žen chtějí Rádia Hey! přilákat muže ve věku 30 – 40 let. Rádia Hey! nyní jasněji konkurují například Rádiu Beat. Situací se musela začít zaobírat i Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), důvodem byly podněty posluchačů. Jak už ale bylo řečeno, změna hudby může být skutečně jen subjektivní.“ Toto nelze označit už je jako naprostou neschopnost a hloupost v prvé řadě, za drhé za obrovskou namyšlenost v druhé řadě a za třetí za naprosto pžímé lži. Takže, jak je to správně. HEY se tímto současným programem naopak BEATU velice vzdálili a nikoli přiblížili !!! Blízko mu byl naopak porogram Hey, poctivý rock. Je zajímavé, že tvrdí, že se chtějí orientovat na muže meti 30-40 lety, zatím co ještě před rokem tvrdili, že nové sjednocené HEY se bude orientovat spíše na ženy. Hm…Takže pro tu orientaci na muže tam mají každé ráno ty dva infantilní kecálky pro náctileté na které positivně reagují pouze některé posluchačky/četl jsem na webu/ a jinak už nikdo. Tedy muže mezi 30-40 spíše nehorázně serou a ty v podesáti také tj. mne. Opravdu humus, který tedy neodpovídá ani věku ani pohlaví. Takže buď p.Hromádka kecá nebo neví vůbec, co vlastně dělají nebo si neuvědomují, co dělají anebo to prostě neumí a dělá to blbě. Ale vše je zcela a naprosto v rozporu s těmito jeho odpověďmi.Cituji:,,V první řadě musím podotknout, že názor na shodu programu je lichý, neboť nám to licenční podmínky nedovolují. Proto řádně odpojujeme do všech regionů, nejen na Moravě, ale i v Čechách. V žádném případě se nevzdalujeme od modelu regionálního vysílání a ani to v budoucnu neplánujeme. Naši posluchači budou vždy seznamováni s děním v lokalitě, kde rádio právě poslouchají.“ Ano, tak zde nelže ani neprokazuje, žádnou do nebe volající, hloupost, toto je prostě pravda. Ano odpojují to a funguje to v podstatě jako regionálná rádio. Ovšem to mne zatím nikterak nezajímá. Ano regionální informace lze pochválit a to mají za jedna. Ale my se zde bavíme o muzice a celkovém programu a ne o regionálním žvatlání. Ano to je naprosto v pořádku k tomu také nikdo, nikdy žádné výhrady neměl Ovšem to jsou pouze obyčejné regionální odpojováky, nikoli hudba a nikoli program.Cituji:,,Pokud se podíváme na změny, které se v udály ve formátu Rádií Hey!, dotkly se zejména Českého okruhu, kdy “normalizační” pop nahradila rocková hudba, navazující na formát Moravského okruhu. Pohled objektivní optikou, nabízí jednoznačné konstatování, že byl zachován rockový sound. Ten jsme pouze přenastavili na základě několika výzkumů a testování, které pro nás zajišťovaly renomované společnosti, pracující pro nejúspěšnější rozhlasové stanice.“ Ano, toto je pravda, ale příliš se toho p.Hromádka zřejmě nedrží.Cituji:,,Setkal jsem s názorem, že například Chinaski nebo Kryštof nejsou rockovými skupinami. Jenže jejich jména najdete jako headlinery největších tuzemských rockových festivalů a pravidelně se umísťují na předních místech anket rockových kapel. Z toho vyplývá, že oprávněně do vysílání patří.“ HM…nepatří.Rozhodně ne,p.Hromádka asi asi plete rockové festivaly s popovými a rockové žebříčky s popový. Opravdu zajímavý případ.Cituji:,,Přiznávám odklon od menšinových žánrů, ale musíme si uvědomit, že síť Rádií Hey! je finančně náročný projekt a že nebylo dlouhodobě možné stagnovat na pozicích, které zásadně ohrožovaly ekonomickou stabilitu. Rádio tohoto rozsahu již není možné vytvářet jako “studentskou” vysílačku.“ HEY se ve své podstatě odklonilo od CLASSIC ROCKU, pokud je to pro p.Hromádku menšinový žánr, tak to tedy potěš pán Bůh.Cituji:,,Co se týká ohlasů posluchačů, musím přiznat několik negativních reakcí, ty ovšem již převyšují názory pozitivní, ostatně úprava playlistu probíhala dlouhodobě a o správnosti směru vypovídají i čísla z posledního Radioprojektu. Ta patřila k jedněm z nejvyšších v historii.“ Jenže opět lži, překrucování faktů nebo nevědomost a hloupost. Samozřejmě v Čechách se musel projevit vzestup za všech okolností, protože štvavá normalizační vysílačka Hey, česky a nej bylo jedno z nejhorších ve státě a prakticky horšího už nemohlo být nic a lepšího všechno, tedy cokoli. Jenže čísla za Moravu, se mu projeví až tak za půl roku. A budou tragická. A vzhledem k tomu, že Morava byla posluchačsky několikanísobek Čech a nezachránili to ani lokality jako Praha apod. Tak celkově musí jít zákonitě o obrovský propad. Nehledě na to, že positivní reakce versus negativní reakce je to tak asi 1:9. Tedy převažují negativní.Cituji:,,Přeformátování v Čechách považujeme za úspěšný krok a posluchačská základna reaguje velmi pozitivně. Stejně jako na Moravě jsme se primárně zaměřili na cílovou skupinu “Husákových dětí” s tím, že významným kontentem se stalo sportovní zpravodajství. To sice zvýšilo podíl mluveného slova, ale zároveň jsme našli vlastní prostor v zahušťeném éteru. Podobné formáty jsou v Evropě i Americe velice úspěšné a věřím, že se nám podaří tuto myšlenku prosadit i u nás.“ Pokud si p.Hromádka přestane plést Classic Rock a Modern Rock s normalizačními komunistickými songy, tak zajisté, pokud si to bude plísti i na dále, tak jako si to zřejmě pletou v celé té stanici, tak nikoli. Je to pouze a jen na nich. Trh jim to za půl roku spočítá.

  2. Barka

   Je jasné, že Hey už nemá šanci na změnu. Názory rockerů ho nezajímají a sám nemá
   o rocku ani ponětí. Ono jaksi skupina , která vyrůstala na rocku, má už čtyřicítku
   dávno za sebou. Tímto se nechci dotknout mladé krve.

  1. Jose

   Takže pokud se podíváme na HEY.
   Tak má opravdu nejvíce posluchačů nezi 30-40 lety a to 36%.
   Pak jsou mezi 40-50 lety tedy 30%
   A poslední o kterých má cenu mluvit jsou mezi 50-60 lety a to 16%
   Pokud se podíváme na Beat vidíme nejsilnější opět mezi 30-40 lety a to 31%
   pak jsou mezi 40-50 lety s 25% a poslední a teď POZOR
   mezi 20-30 lety s 20% !
   Takže paradoxně je HEY cílené na starší posluchače nežli BEAT.
   A paradoxně se dá tedy dokázat, že BEAT poslouchají mladší lidé, nežli HEY.
   Protože ač se obě stanice shodnou v prvních dvou skupinách posluchačů.
   Liší se u té třetí a to u Beatu směrem k mládí a u HEY směrem ke stáří.
   Jenže musíme si uvědomit, že tyto neměřené údaje jsou ještě za program POCTIVÝ ROCK !
   Když bych já porovnal své známé, tak nejvíce by nás bylo mezi 40-50 potom mezi 50-60
   a potom mezi 30-40. Takže by to odpovídalo tomu, co bylo HEY POCTIVÝ ROCK.
   Beat je už na nás mladý. Tedy říkám že Metallicu, Iron Maiden a tak nemusím.
   To jsou už ti mladší, co moc neberu, já beru starší tedy Deep Purple, Black Sabbath,
   Led Zeppelin, Uriah Heep, Nazareth nebo ještě spíše ty ještě starší Rolling Stones, Doors, Cream atd.
   Takže tolik statistiky. Nyní se podíváme na HEY z hlediska regionů. Což lze.
   OSTRAVA vítězí a má 108 tisíc posluchačů ! Pak je BRNO to má 91 tisíc, pak je PRAHA 45 tisíc,
   potom PARDUBICE, to je 32 tisíc a potom LIBEREC 11 tisíc.
   To znamená, že MORAVA A SLEZKO mělo 199 tisíc. A celé ČECHY pouze 88 tisíc !!!
   ANO PRŮZKUM FIRMY BYL SPRÁVNÝ poslouchá se CLASSIC ROCK a i my v ČECHÁCH
   chceme CLASSIC ROCK. Až sem je to správně. Jenže pak nastoupí idiot
   a hloupý ničitel rádií p.Hromádka
   a místo CLASSIC ROCKU pustí nějaký Čuňaski a ještě tomu přiblble a přidrzle
   říká rocková hudba… No, tak, jak to asi může dopadnout ?
   V Čechách jim to nové posluchače nepřinese a na Moravě a Slezsku prostě
   přejdou jinam… To je vše, co se stane. A pak idiot p.Hromádka dojde k závěru,
   že rock asi netáhne a začne hrát POP na plno a s ním se budou plácat dál mezi ostatními
   popaři s pár tisíci. Protože popových stanic je moc.
   A vůbec mu nikdy nedojde, že byl tak hloupý, že zahodil životní šanci a že rock nikdy pořádně nehrál,
   protože hrál Čuňaski. Ovšem, kdo chce kam, pomozme mu tam. Mně je to v podstatě fuk. Beat hraje skvěle. To je to samé, jako s těma dvěma jelity, co tam ráno blekotají, to má být pro jeho strukturu posluchačů ??? Zcela oprávněně se jako posluchač ptám, má p.Hromádka v hlavě mozek nebo seno ? Nebo tu jen tak plácá aby si odplácal, co musí ? A jen když dostane nějakou tu korunu a pak až to zničí, tak půjde zase ničit něco jiného, někam jinam ?

  2. Jose

   Příspěvky pod články neumožňují editaci, tak že ještě doplním o jeden. Jednoho takové ničitele už známe, jmenoval se Zilvar, napřed kurvil Country rádio, potom kurvil Hey, pak si říkal mediální analytik a psal úžasný debility, na objednávku a kde se plácá teď, ví bůh… Tak aby ten p.Hromádka nedopadl stejně. Švédi budou chtít výsledky… Ještě jsem chtěl říci tohle. Ne vše v HEY udělali blbě. Ano regionální politiku mají dobrou a tam se opravdu dá hovořit o regionálních odpojovačích o plné hodnotě a nikoli takové atrapy typu Rock Radia nebo Hitrádia nebo Kiss apod. Oni opravdu mají regionální informace. Tedy HEy. Za to mu dám klidně 1. Tak též přidání SPORTU je v pořádku. Používá to i BEAT. Používá to i WAVE a Slovensko má i Radio HORNET. Ano to je v pořádku. Sportovní informace jsou na HEY dělány velmi dobře. S Olympiady přinášeli nejlepší info ihned za Radiožurnmálem. Toto vše je v pořádku. Až sem to udělali dobře. Zařadili SPORT. Dělají dobře regionálnost, na rozdíl, od jiných. Vypnuli v Čechách normalici. Toto vše byly a jsou zcela správná kroky. Ale bohu žel to doopravdy těřce posrali s muzikou. V celé síti měl bát prostě nasazren CLASSIC ROCJ tj. Brněnský program POCTIVÝ ROCK. Bohužel. HUdbu zkurvili a to naprosto. Tím prostě o lidi přijdou, pokud s tím něco neudělají. A to ihned.

 2. Barka

  Co znám kamarády, tak starý dobrý rock , ten který šel v 60-70 letech , tak ti mají
  hluboce přes 40 a hodně jich má nad 50. Mě ještě ovlivnil proud Maiden , Accept , ale
  píši jen a pouze o mě, jinak 60-70 zlatá éra. Mladší už jsou dost načichlí metalem, to
  mám také ověřené. Takže Hey jde se vším , co ten lhář napsal s největší pravděpodobnosstí do kopru.

  1. Jose

   Ámen… Budiž mu země lehká. ( PS: Právě, jak píšeš, proto si myslím, že by mohlo Rock Max, v Metalu, v pohodě užít a přežít. HEY, nejspíše skončí, s tímhle vedením a neznalostmi, které se projevují, špatně, někde v tuctovém popu… Mimo Karla Hromádky ještě odpovídal i nějaký Petr Kříček, ten tvrdil, že HEY hraje směs CLASSIC ROCKU a MODERN ROCKU. Tak by mne zajímalo, kam řadí Čuňaski ? To není ani CLASSIC ROCK ani MODERN ROCK. Takže smůla, no nejspíše, to nevyřeší a asi nemá smysl se tím zabývat. Pusťme si BEAT nebo něco obdobného, co má vyšší úroveň, třeba GAMA RADIO atd. Čus, příjemný poslech těch, kteří to umí, znají a vědí, co dělají…)

 3. Václav Kadlček

  Už dříve mě nezávisle na tomto článku napadlo, proč si vlastně José vysazen proti Hey a vůbec ostatním když máš už takovou dobu Beat? Že by tam nebylo vše OK? Mě tam štve přehnaná komerce, vždy když si to zapnu tak na jednu skladbu slyším desetkrát upooutávku FROM THE BIGINING TO THE BOOM. Možná proto chceš HEY s ještě dalším záložním Clasic rockem s meší dávkou reklam, to by mohlo konkurovat Beatu, to máš pravdu, že by na trhu prosperovalo panu Hromádkovi.
  Sice současný Hey nepřinese nové skladby do éteru, ale nevidím v tom problém že je svou hudbou přestupní stanicí mezi 20 popovými rádii a 1 CLasic rockem Beatem. Jestli kritizivat, tak že to mohlo přinést úplně nějaký nový žánr, třeba country, který se by se překrýval akorát v Praze a České Lípě s COUNTRY rádiem, které by bylo vlastně pro západ od Prahy, na východ by byl Hey. Nebo jazz nebo já nevím co tu nemáme.
  Teď je zbytečné přeci duplikovat Clasic rock na Hey s v podstatě celoplošným Beatem, obzvlášť se spostou dalších (SKY rock…)

  1. Jose

   Velmi hloupě se pleteš hned v úvodní větě !!! NEJSEMM VYSAZEN PROTI HEY. PŘESNĚ NAOPAK.
   1) HEY poctivý rock jsem měl rád odjakživa
   2) Když přišlo Hey Sever do Liberce, okamžitě jsem předvídal a doufal v sjednocení formátu a to na formát rockový. Čili tento krok jsem PŘEDVÍDAL JIŽ PŘED MNOHA LETY, vždy vítal, vítám a považuji, za nejvýše rozumnou věc !
   3) Ovšem, už se zde lišíme ve způsobu provedení, tedy, co bych vítal, já, jako posluchač a co provedli fakticky. Já tvrdím, že vznikli v Ostravě, tam byli nejlepší, měli tam největší zisky a měli tam největší posluchačské zázemí. Čili sjednocení mělo proběhnout na formát OSTRAVY !!! Dobře, sloučili ji s BRNEM, mělo to velké porodní bolesti. Neprovedli to úplně dobře. Ale nakonec štěstí stálo při nich a nakonec to věci prospělo. Pamatuji si některé komentáře. Nadšené z toho, že ne HEY se objevilo více ART ROCKU. Což dříve nebývalo v takové míře. Dobrá. Beru jako plus. A ať tedy hrají BRNO. Dobře, brněnský program šel nahoru. Tak tedy ano. Ať tedy BRNO. Smířel jsem se s tím a pochopil jsem to a začal fandit BRNU. Co ale udělali ONI ? Posrali to. Nasadili HYBRID. Tedy PRAHU. A hloupoučce. Odhadl jsem tady cestu. Dobře Best má CLASSIC ROCK ať oni tedy jdou na MODERN ROCK. Jenže, co dělají ONI ? Serou a serou tam popový a normalizační a podobný hovadiny. Furt jim tam z těch lidí prorůstají jakési trosky Hey, česky a nej. To je absolutně špatně ! Dobře ať tedy jdou na plný CLASSIC ROCK přímo do konkurence BEATU. OK. Taky cesta. Plus mohou mít regionalitu, kterou opravdu mají a plus mohou mít to, že nebudou rockové rádio. Tedy informovat o rocku. Ale budou zcela běžné rádio. Se sportem, zábavou atd. Ale s CLASSIC ROCKEM. Ale proboha ať ten vůl tady v odpovědích netvrdí, že chce BEATU konkurovat s Čuňaski. To je potom fakt buď úplně blbej nebo já už nevím. To je prostě absolutně k smíchu nebo k pláči.

   No, další část odpovědi. No protože BEAT je jedna stanice. Já si furt říkám, že je rok 2010 a že bych saktra měl mít na FM snesitelných stanic víc. Takže samozřejmě 2 jsou více a lepší nežli 1. Takže já bych považoval za normální tak alespoň 5. Aby bylo možno si různě přelaďovat a chvilku tam tu chvilku jinou. Ale z toho, co tu máme na FM, tak se dá fakt jen ten BEAT. A to je prostě málo. On je zcela dokonalý. To ano. Nemám jedinou vítku. Ale prostě jsem nenažranej. Proč nemít 2. Tedy stejně kvalitní třeba i HEY ? Ale jiným způsobem samozřejmě.
   Na další část odpovídám, že opět se pleteš. Naprosto. Reklamy na BEATU mi v nejmenším nevadí. A mimochodem u HEY bych si nijak nepomohl běží tam úplně ty samé, taky je zásobuje MMS. Jistě, právě proto, že těch stanic je už na FM 9 a na netu už 12. Tak to už je oko bere. Tedy jednadvacítka. Tak si musí sakra nějak vybrat a nedělat všechny totéž. Ovšem dobře inspiruje je třeba HORNET, mimochodem skvělé slovenské rádio, lze si pustit přes satelit THOR. Ale to je v pořádku a to jim přece také nikdo nevyčítá a už obzvláště ne já i když bych mohl. O sport se osobně nezajímám a to ani trochu, přesto to označuji za přínos ! Ovšem dělají obrovskou chybu, prostě dělají. S tou hudbou. Přijdou o těch 200 tisíc posluchačů na Moravě, pokud tam ten ROCK prostě nebude. A on tam není. Tedy není tam v takové míře v jaké by tam měl být pokud si stanice dá podtitul ,,rockové hity“ a pokud její šéfstvo tvrdí , že si to vypočítali a že chtějí hrát směs classic rocku a modern rocku. Tak doprdele jediná otázka ? Proč to tedy kurva nedělají ? A jestli do Classic Rocku dle Hromádky patří Čuňaski a jiné kraviny, co hrají. Tak je prostě Hromádka blb a podle toho dopadnou. Tj. tvrdě na zadek. To jest za půl roku zjistí, že jsou na Moravě bez posluchačů. A já jim samozřejmě přeji aby uspěli. Protože tu chci mít dvě slušné rockové stanice a nikoli jenom jednu. Jo jsem nenažranej. /Taky za sebou mám bolševický hladomor, tedy pár let totality./

  2. Scorpio

   Václave, mít možnost poslouchat na FM specializovanou stanici produkující menšinový žánr bych určitě uvítal, takový jazz nebo folk, to by byla lahůdka. Nicméně je ale jasné, že každý provozovatel rádia chce v první řadě vydělávat prachy. A to je ten zásadní problém – není jistota, že třeba jazzové rádio bude ziskové, protože většině českým posluchačům stačí pop, ať už ten český nebo zahraniční. Ti, kteří chtějí jiné žánry, si je dávno pouští do uší v „MP trojkách“ a FM je prostě nezajímá, protože jim nic nenabízí. Tuto situaci může změnit síť rádií, nebo rádio které se nebude bát riskovat oslovit tu menšinu. Ale to se zřejmě nestane. Kdo by opustil jisté vody popu, když jim to nějak funguje? Tady bych viděl malou šanci jen v zkostnatělém Českém rozhlase – jen ten by mohl vytvořit nový okruh z dublovaných frekvencí a nabídnout náročnějším posluchačům to, co v éteru chybí. Nemám samozřejmě na mysli pražský éter, ale zbytek republiky.

 4. Barka

  Rádio Hey je zrcadlovým obrazem Čro. Tak to dopadá , když se pár neschopných a věci
  nerozumějících lidí chopí kormidla. Nedokážu si představit moderátora-rockera, jak by
  pouštěl v rockovém rádiu Chinaski. Příslušnost k bandě rockerů by mu to nedovolila.
  Pokud někdo u svého rádia má pojmenování rockové, tak tam nic než rock nemůže jít.
  To je podvod na posluchače, kteří rádio drží. Jinak je to u Hitrádií , kteří sázejí
  na rock a blbnou , aby nalákali posluchače. Nadávno tady byl o tom článek. Ale to je
  spíš směšné. Zatímco u rockového s popem je to vysloveně k pláči. Jinak, situace s
  rockovým rádiem u nás, na FM, je pořád katastrofální, protože polovina republiky
  žádné nenaladí. Tak nevím, z čeho může někdo vybírat.

  1. Jose

   Jistě to je zase nekvalitní práce RRTV, která neuděluje licence podle potřeby v tom nebo onom kraji, či městě a tak je takový tristní stav, že jsou místa v ČR, kde lze naladit, až 4 rockové stanice !!! A naproti tomu jsou místa v ČR, kde nelze naladit jedinou rockovou stanici !!! Nic méně pro tyto případy je BEAT dostupný na satelitu ASTRA a je dostupný na INTERNETU. Tam jsou dostupné i jiné rockové stanice. Ovšem u FM to opravdu závisí na poloze bydliště a bohu žel je to jen obraz, jak říkám, nekválitní práce RRTV. Například v Mostě mají Radio GAMA i Radio Beat. V Praze mají i Rock Zone i Radio Beat. V Olomouci Sky Rock i Radio Beat atd. Míst, kde jsou běžně, dvě rockové stanice, je čím dál, více. Ovšem bohu žel jsou opravdu stále místa, kde prostě, není vůbec žádná. Pak prostě je FM v takovém místě nepoužitelné a tamní rockoví posluchači, v takovém místě žijící, jsou prostě, nekvalitním rozhodováním RRTV, nucení používat k poslechu INTERNET nebo SAT PŘIJÍMAĆ, maximálně se tak mohou ještě modlit aby RRTV na jejich místo BEAT, milostivě přidělila, či tam vznikla nějaká jiná rocková stanice, třeba jako se stalo v Mostě ohledně Radia GAMA. Bohužel takový stav v ČR je, nic méně doufám v jeho zlepšení, pokud si uvědomíme, že BEAT už má 30 vysílačů a na kolik míst a ke kolika lidem se dokázal dostat za posledních několik let. Bohu žel, rychleji, to už asi nepůjde. Ty nejlepší frekvence jsou již dávno rozebrány pro jakési Impulsy, F1 apod.

  2. Scorpio

   Ano Jose, souhlasím! RRTV nedovolila vstup Country radia do Brna, protože by to nepřineslo obohacení nabídky.
   Nabídka je v okolí bohatá: Impuls- pop, Kiss Hády- pop, F1- pop, E2- pop, Čro1- pop, Magic- pop, Jih- pop, Petrov- pop, Krokodýl- pop. Prostě v oblasti pop music platí v RRTV jiná pravidla než třeba pro country.

  3. Barka

   Už snad ani tolik nejde o jedno rádio s jedním vysílačem , třeba Country v Brně, ale
   co je zarážející, že ani jedno rádio , které hraje opravdu kvalitní hudbu ,nepokrývá
   republiku. Na Slovensku je aspoń jedna stanice vysloveně se vymykající : FM radio a
   bere ho skoro celé Slovensko. Takže u nás by mělo být alespoň jedno , které nás
   přitáhne. Není. A pravděpodobně se dělá vše proto , aby ani nebylo. Upadly by popové.
   Já žiju u Slovenských hranic a nikdy sem na FM nepřijde hudba. Čro se úplně rozpadnul,
   ten už ze zásady měsíc neladím. Ještě že jsem si koupil internetové rádio, takže teď
   mě už dlouho v pokoji bublá Gama a nemá naprosto žádnou chybu. Alespoň jedno takové
   celoplošné by to chtělo. A také by to chtělo kopnout výše zmiňovaného do zadku.

  4. Jose

   Přitom paradoxně šance tu byla. Dostat třeba Contry rádio nebo Beat na celoplošnou licenci, ale to by se nesmělo nedávno odhlasovat cosi, co se odhlasovalo, viz. příspěvek pod nejnovějším článkem… někomu se tak říkajíc prostě licence neprodlouží, tak říkajíc na zakázku a tak tedy, tak nějak vyprší, zvláště, když si jistá E2 přeje aby vypršela… a jinému se zase naopak ještě prodlouží na dvojnásobnou dobu… tedy u nás jsou licence na 8 let s automatickým prodloužením 4 roky…ovšem zvláštní novelou je lze prodloužit o dalších 12 let, zajímavé věšci se zde dějí v té České republice…

 5. Barka

  Když už vzpomínáš Country. Vztah k folku , country, tak jako kotlíkaření, festivaly,
  bývalá Porta, to vše ukazuje, jak je u nás tato , s prominutím kategorie ,rozšířená.
  Být na toto celoploška, tak bude v popředí.

  1. Jose

   Však když se podíváš na ty jejich průzkumy, tak pokud budeme brát pouze PRAHU, tak tak je COUNTRY RADIO na třetím místě. Před ním je pouze E2 a Radiožurnál. A pokud se podíváš na celou ČR, tak je COUNTRY RADIO na osmém místě ! A to má celkově nyní přiklepnuto DESET vysílačů a z toho v provozu je jich v této chvíli SEDM. A srovnej si to s těmi šašky z Impulsu nebo Frekvence 1, kteří jich mají přes TŘICET a o VELKÝCH VÝKONECH ! Takže jsou narváni všude hned několikrát ! Tedy např. u nás to má vysílač přímo tady, ale přitom to jde chytit i z vysílače z Prahy i z vysílače z Ústí nad labem. Ale přitom CR, nechytnu. Tedy ani doma ani v práci. Na chatě ano, ale pouze někdy, to jest, za příznivých podmínek, ne vždy. Tak jistě lze polemizovat o tom zda by se třeba uživil JAZZ nebo zda by se uživila ALTERNATIVA. O tom lze vést POLEMIKY, to lze. Ale ROCK nebo BIGBEAT nebo FOLK, COUNTRY atd. To jsou prostě tak rozšířené věci, že o tom je polemika zbytečná, to prostě má být zcela samozřejmě, zcela všude a pokud to tam není, tak je tady něco divného, tedy nějaké rudé mafie tady protlačují nějaké zvrhlé popové nesmysly horem, dolem, ale přirozený stav věci, to být v žádném případě nemůže.

 6. Barka

  Je to tak. Naneštěstí nevymřou, ale naučí další svému umění. Já už několik dnů
  spekuluji, jak si vybavit dům rádiem a asi dokoupím další internetové. Chtěl jsem
  vše na FM, ale je to k ničemu. Fakt není co ladit. Čro na protest neladím a pořady,
  které mají úroveň ,si nahraji na flešku z netu.Takže takto poslouchám Toulky a jiné.
  Ale co musím znovu opakovat, Gama a Beat hrají excelentně. Teď na Gamě pouští moji
  hymnu: Pink Floyd – High hopes, tak to končím. Zdar.

  1. Jose

   Tak jsem to naschvál, po delší době, zmonitoroval. Ranní vysílání. Kdy od 6,00 do 10,00 jsem přepínal, prakticky po každé odehrané písničce, mezi nimi. No a je to jasný, dle tedy citu a znalostí těch hudebních dramaturgů nebo hudebních ředitelů nebo jak se, ta funkce, jmenuje a kdo to tam vede.

   I.liga = BEAT a GAMA
   II. liga = Hána sky Rock a Radio Oldies Olympic
   III. liga = Rock Max a Rock Zone
   IV. liga = Rock Radia a Hey

   V té první lize, úplně přesně chápou, o čem rocková muzika je a orientují se v ní, naprosto skvěle, jak má u takové stanice, co chce, s rockem oslovovat, posluchače, být. Jsou to rocková rádia. Ty další 4 stanice v druhé a třetí lize. Tam se orientují, jen v něčem. Tam už by to chtělo přidat, no, ale snést se to dá. No a v té čtvrté lize, tam je to nejhorší, tam, už si pletou chvílemi, rock se vším možným. Tam už je to hodně slabé, tak opravdu, už na hranici, zda to ještě poslouchat nebo už vypnout. No a více toho na FM v ČR není. Ještě tedy přijde ČAS ROCK. Odhaduji, že to bude taky tak ta IV. Uvidíme. Tak zaplať pán bůh za ty první dvě, v té první lize. To je prostě paráda. A ještě u toho Beatu, copak o to, tak to jsou pražáci, mají tam spoustu profesionálů, zvučných jmen. Ale to GAMA, to je tedy věc. Opravdu před nimi smekám klobouk. Takové nějaké městečko, Most. A jak jim to pěkně šlape a co tam tahají za věci. Fakt pěkný. A povšiml jsem si, že tam vysílali i reklamy na liberecké obchody a podnikatele apod. Asi je začnu tady místním posluchačům propagovat. Bylo by dobré, až by třeba, jednou, někdy, krachla ta místní obr svistva, jako Radio Contact Liberec nebo Radio Dobrý den, když by sem, místo nich, přišlo GAMA. To by fakt bylo dobré. Sakra, sakra, musím na ně upozornit, všechny známé v Liberci, fakt jsou dobří. Beat je známý, ten poslouchají všichni, ale o tomhle GAMA rádiu nemusí vůbec vědět. A fakt je to škoda o nich nevědět. Je to první liga. Asi by nebylo špatné, když by se GAMA začalo alespoň po severu Čech šířit. Když se tady mohou šířit, takové odporné prasečiny o ničem, jako Dobrý den apod.Kteří už snad mají 4 vysílač od Liberce po Mladoiu Boleslav a Jablonec a ještě jeden a hrát tam neumí vůbec nic.

  2. Barka

   Je úplně jedno, jestli naladíš Beat nebo Gamu. Tam se nikdy nespleteš. POslouchám
   Gamu asi nejvíc ze všech , ale to je špička. Jenom je malý rozdíl , na Beatu se
   více mluví a mají vynikající pořady, na Gamě se trochu víc hraje. Ale výborně se
   doplňují. V celé republice není nic, co by bylo děláno pro žánr na takové úrovni.

  3. Jose

   Tak, co se týče žánru ROCK, tak prostě v ČR, nic lepšího nežli BEAT a GAMA nevysílá. To je bez debaty. Ovšem v jiných žánrech stavím třeba ještě výše RADIO 1 a ČESKÝ ROZHLAS RADIO WAVE. Tedy v ALTERNATIVĚ. To je právě už to, co nejde příliš komerční cestou a tak jedno je jen v hlavním městě a druhé je veřejnoprávní a ještě k tomu ani není na FM, ale je jenom v DVB. Ale obě jsou prostě české alternativní špičky. Nic lepšího nemáme. No a pak co se týče WORLD MUSIC, určitě velmi vysoce lze postavit ETHNO RADIO. Ti dělají také strašlivě moc v tomto žánru. Ostatně ono kvalitními autorskými, odbornými pořady ze žánru country disponuje i COUNTRY RADIO. A nevím teď, jak si stojí v této chvíli SAMSON už jsem ho dlouho neposlouchal. Ale, co mne překvapilo, to bylo pouze netové FOLK RADIO. Obyčejná netová stanice nebo spíše, taková neobyčejná netová stanice. Protože oni též disponují vysoce kvalitními, autorskými, odbornými pořady o folku, tak to jsem si z toho málem sedl, když jsem to u nich slyšel. Takže najdou se naštěstí v této zemi tací, co si nehrají, jen na tupé opičky a netočí deset popových sraček dokolečka a myslí si o sobě, bůh ví jakým nejsou rádiem. Najdou se i tací, co to doopravdy umí. Jen bohužel mají málo vysílačů a nejsou dostupní široké veřejnosti. Pokud tedy ta se nenaučí, používat především internet, což ale zase úplně ve všech situací taky nejde.

 7. Barka

  S tím nelze než souhlasit. R1, Wave mě celkově moc nedají, protože většina jejich
  produkce prostě není pro mne. Ale čtu, vidím,slyším a jenom chválu. Takže osobně
  jim přeji jen to nejlepší. Těší mne , když jakékoli rádio má profesionální ůroveň
  třeba jen na internetu. Jako fanda vysílání přeji všem kvalitní poslech. Uznávám
  třeba netové rádio Dechovka z důvodu tisíců posluchačů a je dobře ,že i takové existuje. Znám hodně mladých , co jim dechovka učarovala. Proč ne, vždyť nikomu nic
  neberou
  a svým dávají. Horší je to na FM, kde prostě mizí frekvence pro vysílání nesmyslů. To
  odsuzuji a je to opovržením posluchačem. Internetový Folk mám také na předvolbě.
  ale tohle všechno už mělo mít zastoupení na FM. Na našem území je množství míst, kde
  je FM mrtvé. Ještě k těm , kteří se smějí mě neznámému jakémusi normalizačnímu
  muzicírování. Jestli si tohle někdo přečte, tak ať mě napíše stanici, kterou si mám
  naladit v Bánově u Uh. Brodu. Jednoznačně nejposlouchatelnější je tady Petrov nebo Čas.
  To ještě spolknu. I když jen jako kulisu. Ono se to dobře mudruje těm , co můžou
  ladit 5 dobrých stanic. Ale to těmto mudrlantům uniklo.

 8. Jose

  Petrov ani Ćas bych osobně nevydržel ani 5 minut a to ani náhodou a ani jako kulisu. Ale tak máš tam pro tebe Proglas a ještě Vltavu. Víc už asi, českého nic. No u nás je taky Proglas, ale to není pro mne. Ale stále tu je a vždy byla Vltava. No a několik let už je tu Beat. A potom sjednocení lze občas i to Hey. I když jen občasně. Furt je to tak nějak na hranici. Tedy mělo by to být lepší. Měli prostě najet Poctivý rock z Brna a byl by klid. Mně docela rozesmálo, jak ten janek odpovídá, že všichni moderátoři dostali možnost, tím chtěl asaiu říci, že i ti brněnští…No, to jo, oni se mu potáhnou z Brna, do Prahy… Ne, prostě, jednoduše je měli všechny v Praze do jednoho vyházet a pustit BRNO po celé sití a byl by klid a šlapalo by to… Ovšem hlavní město je Praha, tak to udělali takhle no… Prostě buď se ti šášulové v Praze z toho šoku proberou anebo se neproberou…Ono je to v podstatě vážně jedno. Beat to zatím jistí. Ovšem, když by se probrali a začali pořádně hrát rock, tak by to rozhodně neškodilo, že jo…

 9. Barka

  Když děláš někde venku , tak je ti celkem fuk, co hraje. Opakuji se a píšu, že dovedu číst jen u Petrova, který mě neruší. Ani u CD to nejde. Nevím , je možné , že blbnu.
  No ale to je fuk. Ačkoliv do financování rádií asi nevidíme úplně, já bych řekl, že
  víc posluchačů by mělo zajistit více reklamy atd. Takže by mělo rádio více vydělávat.
  Kolik zmatků je ještě kolem toho nevím, ale mohlo by to tak být. Když si poskládám
  všechno , co o rádiích vím, tak mě vychází , že většina dělá vše pro to , aby měla
  co nejméně posluchačů. Neplatí to u každého. Proč je úspěšný Impuls a E2 víme a nebylo
  těžké tyto stanice nastavit. Ale proč se Hitrádia a třeba Kisska věnují samým úhybným
  manévrům je divné. Jeden týden zařadí jednu blbost a druhý týden další. Jakési
  cílevědomé vysílání, které trvá dlouhou dobu, tak aby se natrvalo přitáhli posluchači,
  chybí. Na to dojel i Čro. Když jsem poslouchal staré ostřílené tvořiče Čro a oni
  upozorňovali, že cesta třeba u takto důležitých stanic trvá k posluchači roky, tak
  není možné během pár dnů rádio překopat.Výsledkem je úplný chaos a já už můžu snad
  s klidným srdcem ladit jen Proglas, protože Čro bojkotuji, či co.

  1. Jose

   No, Impuls je celoploška od samého začátku, stejně jako Frekvence 1. Prostě nějaký vůl tehdy prohlásil, už nevím, který šílený politik, to byl. Že máme soukromé 2 televize, myslí se Nova a Prima. A že tedy máme mít také dvě celoplošné rozhlasové stanice a zbytek má být jako regionální. Už nevím, kdo tehdy na takovou zhovadilost přišel. Že tedy zrovna musí být dvě. Ona sice Nova má dnes 4 kanály /Cinema, Sport a MTV/ a Prima 3 / Cool, Klub=R1 /, ale prostě nějaký vůl naplánoval celoplošky dvě. A pro jednu firmu, jen jednu. V současné době se to naštěstí změnilo a jedna firma může už mít i tři. Prostě to bylo to období NUCENÉ HURÁ REGIONALITY, tedy, kdo je víc, nežli nějaký KOMUNÁLNÍ HAJZL, CO SI HRAJE NA POLITIKA a o to tady jde do dnes a šlo nejvíc. No takže Impuls ten je jasný. E2 ta to docíla získáním nějakých těch lokálek a NA TVRDO je přetvořila v E2, to lze možná nazvat brutálním , ale osobně to maximálně schvaluji a bylo to zcela správné chování. A tak vznikla v podstatě třetí nelegální celoploška, protože zákon tehdy její vznik nedovoloval, nic méně existovala, někomu se to líbí, někomu ne. Já říkám, že to udělali správně. A v současné době už je její stav legalizován. Tedy Lagardere mohou mít ještě klidně i nějakou třetí. V každém případě EVROPA 2 je tím pro každého tou zcela jasnou, čitelnou a zřetelnou EVROPOU 2 a když se řekne EVROPA 2, každý ví o čem je řeč, někomu se to pak líbí, jinému se to nelíbí. Mně se to třeba nelíbí, neposlouchám to, není to pro mne, ale nikterak to nezavrhuji. No a pak je jiné chování a to třeba u KISS. Ti to nikdy takhle dohromody, jako E2, nedali. To, co požrali, zůstávalo dál, tím, čím to bylo, tedy nějakými vesnickými kočkopsy. Alespoň 6x tomu změnili nuceně formát a furt nevěděli, co s tím. Přitom zcentralizovat to, stejně jako E2 a jít s ní přímo do konkurence, se báli. A tak to na konec dopadlo tak, že zcela rezignovali a dali tomu skoro naprostou autonomii, tedy, co KISS, to jiné. A hrajou si na regionálky a tvrdí, že jsou regionální. Houby a s octem. Tady musím vyzvednout a pochválit HEY, ti centralizovali a mají odpojováky a regionální informace mají lepší nežli, celé to KISS, co zde máme. Protože to je, tím, čím bylo vždycky, nějakou pitomoučkou DELTOU, z Mladé Boleslavy. Obyčejným, mladoboleslavským venkovským, kočkopejskem, ať si to třeba dneska říká KISS. A tak radia KISS prošvihla centralizaci a prošvihla být jednotným rockovým rádiem, tak 10 let před Beatem. A později zase prošvihla být dance rádiem, ještě v době, kdy samotné Dance rádio, nebylo na FM. A tak se to plácá a je to taková uplácaná, což to prostě je. Ta směs je hrozná a o ničem. No a Hitrádia, to je něco podobného v bleděmodrém. Tedy není jedno HITRÁDOIO s pořádným centrálním programem, je jen tucec, venkovských kočkopejsků. Hrají si na regionalitu a kecají. A když jsem to slyšel prvně, byl jsem naprosto vyděšený, tou amatéřinou. Prostě, jen takový odpad. Dokud to někdo nezcentralizuje a neudělá pořádné a radikální kroky, tak jak je udělala Evropa 2 anebo i HEY. Protože opakuji znovu i krok E2 i krok HEY byl naprosto správný. Jen u HEY to dokopali, s tím, že nevědí, co je rock, ale to se může změnit, maximálně přejdou na pop. Ale furt to bude mít hlavu a patu, na rozdíl od Hitrádií nebo Kiss. No, ČRo má regionalitu vnucenou zákonem, zese ti čeští pseudo politici, z kde jaké díry. A tak se investuje do regionálních stanic a zabírají kmitočty a půlka z nich nehraje a nědělá nic kloudného, jen ta stará jména, co už byla dávno, ale ne ti noví, ze zákona. No a tak se plácá regionálnost, místo toho aby se postarali o to aby bylo všude na FM Wave nebo Leonardo apod. Takže to nejlepší mají prakticky, do zdi. Ale regionální šmejdi si mnou ruce, protože jsou vidět a slyšet a to je jedinou o co tady jde. V liberci mají mimochodem regionální stanice dvě, které jsou vyloženě a pouze regionální. První RCL má předseda KSČ. Druhé DD, ovládá a patzří ODS. Osobně by mi byl milejší stav Slovenska, tedy mít místo toho sajrajtu, 6 pořádných celoplošek. Např. Beat, Country Radio potom třeba Oldies Olympic atd.

  2. Jose

   Ještě doplním. Ovšem podtrhuji ta slova ,,pořádných celoplošek“ tedy nikoli doslova tak, jako to má Slovensko, kdy jich 6 hraje ten stejný pop. Musely by být zvoleny a vybrány tak aby každá byla jiná. Protože v tom případě, když by byly stejné, jako je tomu doslova, na Slovensku. Tak to je potom o ničem. To už je zase potom ,,náš stav “ lepší. Sice v místě bydliště chytím prdlačku, tedy jeden dobrý Beat. Ale například nyní. V pátek hrál jsem si přes ADSL skoro půl dne Ethno rádio. Výborné. Pak jsem si hrál asi 2 hodiny přes ADSL Wave. Také výborné. A dalšího půl dne jsem tam měl Gama z Mostu a skvělé. Jo a ještě také asi hodinku Oldies Olympic z Prahy. No a dnes jsem tam měl např. Haná Sky Rock déle jak dvě hodiny. A potom Radio 1 z Prahy na Staré poledne. Taky výborné. A pak zase i Hanou Sky Rock a zase Gama. Takže zase současný stav alespoň něco umožňuje a není nutné ladit na FM Hey pokud tam nevědí, co je rock a ten člověk nazývá oprávněné stížnosti šovinismem a dětskostí. Jeho problém, nyní mu čísla vzrůstají, protože zrušil komunismus na vlnách HEY v Čechách. Protože ovšem nedodržel ROCK, tam mu na Moravě klesnou. Snad s poklesem vykopnou i toho demagoga/aroganta a začne to řídit někdo s větším potenciálem. Takže sice FM je nepoužitelné, ale pomocí ADSL lze jít z dobrého rádia, do dobrého rádia a v podstatě se při poslechu nenudit a docela si to užít. Jde to. Nikoli antenou a tunerem, ale netem. To je fakt, to zase současný stav umožńuje i když ty dobré stanice disponují třeba jen jedním nebo dvěma vysílači a jsou mimo dosah poslechu z FM. Je to sice blbý stav. Ale je to takhle možné. Je to svým způsobem zajímavý stav. Tedy nemusí člověk poslouchat zahraniční stanice jako k tomu byl donucen kdysi. Ani nemusí poslouchat ryze netové stanice. Ne. Jde o normální stanice na českém FM, které normálně na českém FM jsou a vysílají tam. Jen to má nepatrnou chybičku, prostě nemají v blízkosti poslechu vysílač, tak je nutné používat jejich netový stream. Je to zvláštní, ale nemají. Asi to někdo přerozděloval nějak blbě. Ale poslouchat přes ADSL a Wi-Fi jdou. To je pravda.

 10. Barka

  Tak já teď poslouchám Beat na přání. Kupuji kvalitnější mikro věž s USB a už půjdu jen přes netové
  rádia. Rád si u PC pouštím smooth jazz z Bratislavy a zahraniční rock už ani nějak
  nevyhledávám. Máme dostatek výborných stanic na netu a můžeš vybrat jen hudbu bez keců. Tak jsem dopadnul, zarytý fanda FM. Ať ty bolševické parchanty čert sebere.
  A natrvalo.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .