Regiony ČRo dnes startují společné noční vysílání

Společná regionální noc bude vysílána v pondělí 2. dubna na všech regionálních stanicích Českého rozhlasu vyjma ČRo Regina Praha. Základní prvky programu tvoří podle slov jeho tvůrců zpravodajství, zábava, kontakt, poučení a příjemná hudba. Projekt bude odbavován z Brna, hlavní kontaktní pořad Noční linka bude putovat po všech regionech.

Společné noční vysílání bude odbavováno z brněnského studia. „Celý noční program, včetně zpravodajství, bude odbavován z ČRo Brno. Je to pro nás v Brně velká pocta a také pochopitelně velká zodpovědnost. V Brně také sídlí Centrum regionálního rozvoje, které je jakýmsi převodníkem a inspirátorem všech společných programových projektů. Chceme se vrhnout také na vzdělávání regionálních rozhlasáků – moderátorů, zpravodajských a publicistických redaktorů, chceme hledat talenty v oblasti slovesné i hudební tvorby,“ řekl Jaromír Ostrý, šéfredaktor Českého rozhlasu Brno a šéf Centra regionálního rozvoje v rozhovoru pro RadioTV (více viz článek Jaromír Ostrý: Radiožurnál, to je složitý oříšek…)

Ačkoliv Ostrý v tomto rozhovoru prohlásil, že všechny studia mají svobodnou volbu, zda se k společnému projektu připojit, podle dostupných informací to vypadá, že s výjimkou pražské Reginy, se kterou se od začátku nepočítalo, se společné noční vysílání objeví na všech regionálních studiíích. Není však dosud známo, zda se všechny stanice připojí již ve 21:00. Z některých regionů, kde doposud vysílali svůj program do 22:00 nebo 24:00, je možné očekávat napojení později.

Zpravodajství se bude při společném nočním regionálním vysílání soustředit na to podstatné z regionů. Zábavu posluchačům přinesou především pořady Divadlo Noc a Nalaďte si legraci, živý kontakt pak pořad Noční linka. „Ta prostřednictvím jednotného telefonního číslo (731 800 900), emailu a sms zpráv otvírá posluchačům možnost zapojit se svými příběhy,“ uvedl Ostrý v tiskovém prohlášení Českého rozhlasu. Právě noční linka bude patřit k nejnáročnějším pořadům společné noci, tento živý kontaktní pořad bude střídavě odbavován ze všech dvanácti studií, které se projektu účastní.

„Noční vysílání nezapomíná ani na další informace nabízené v atraktivní, nevtíravé podobě. Zaměřuje se na různé obory, využívá různé formáty pořadů. Jako příklad lze jmenovat legendární Toulky českou minulostí, Tandem, Dveře dokořán a další. Programové schéma vychází z preferencí regionálního publika,“ uvádí v tiskové zprávě mluvčí ČRo Jakub Ptačinský. Plánované programové schéma přibližuje tato tabulka.

Společná regionální noc je prvním z projektů v lednu založeného Centra regionálního rozvoje (CRR) Českého rozhlasu. „Mezi cíle CRR mimo jiné patří snaha o vytvoření prostoru pro uplatnění těch nejkvalitnějších regionálních programových produktů ve společném vysílání, zpestření a zkvalitnění programové nabídky regionálních stanic, a tím služby ČRo obecně. Usiluje též o zvýšení, zkvalitnění a rozšíření programové nabídky regionálních stanic pro celoplošné stanice a poskytnutí šance a prostoru talentům a kreativitě zvláště v tzv. nových regionech,“ doplnil Ostrý.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .