Radia Krokodýl a Jih si zvolila své Kočky

Brněnské Radio Krokodýl a hodonínské Radio Jih zvolily své královny krásy. Soutěže Kočka Radia Jih a Kočka Radia Krokodýl byly slavnostně vyhlášeny v pátek a v sobotu. Kočka Rádia Krokodýl je údajně druhou nejdelší volbu ‚královny krásy‘ v Česku, její již jedenáctý ročník vyhrála Monika Škodová. V pořadí čtvrtou Kočkou Radia Jih se stala Soňa Mikesková.

„Projekt soutěže krásy ‚Kočka Rádia Krokodýl‘ vznikl z podnětu Rádia Krokodýl, které již od začátku své existence v brněnském éteru chtělo rozšířit kulturní program v moravské metropoli a vytěsnit nevyplněnou trhlinu v kulturním životě nejen volbou osobnosti rádia, ale také vytvořením show s přítomností známých a populárních osobností kulturního a společenského života,“ říká promo manažer Radia Krokodýl Martin Kaminský.

Jak tato soutěž probíhá? Na základě přihlášek a vysílání Rádia Krokodýl, spolupořádající modelingová agentura DFC Fashion Club vybere 60 – 70 dívek, které pozve na neveřejný
konkurz. Zde odborná porota vybere 12 finalistek, které se zúčastní veřejného galavečera v brněnském Bobycentru. Finálový večer, který proběhl o víkendu, je klasickou modelingovou soutěž – představení, volná disciplína,
promenáda v plavkách – doplněnou o přehlídky mnoha přestižních oděvních značek a vystoupení hudebních a tanečních hostů.

{img id=87 align=right border=1}„Vítězku Kočky Rádia Krokodýl vybrala odborná i laická porota složená ze zástupců modelingových agentur, pořádajících subjektů, reklamních partnerů, profesionální fotografky či bývalé Kočky Rádia Krokodýl,“ vysvětluje Kaminský. Čtenáři deníku Rovnost navíc z dvanácti finalistek volili Miss sympatie.

Novou Kočkou Rádia Krokodýl se stala blondýnka Monika Škodová. Na porotu zapůsobila její výška 175 cm a míry
89-62-92. První vicekočkou byla zvolena osmnáctiletá Gabriela Málková z Chrudimi. Druhou vicekočkou je sedmnáctiletá Martina Alánová z Vyškova. „Vůbec jsem to nečekala. Že jsme vyhrála, je pro mě obrovský šok. Je to totiž moje úplně první soutěž. V rozhovoru jsem moderátorovi na otázku, co je to štěstí, odpověděla, že je to jen muška zlatá, která jen tak na někoho nesedne. No, asi teď sedla na mě,“ řekla vítězka deníku Rovnost.

{img id=88 align=left border=1}Svoji čtvrtou Kočku má od pátku také hodonínské Rádio Jih. Z finálového večera, který se uskutečnil v Kulturním domě Horní Valy v Hodoníně, si tento titul odnesla Soňa Mikesková ze Strážnice. Sedmnáctiletá studentka je 172 centimetrů vysoká a její míry jsou 88-59-89. Na druhém místě skončila o rok starší Lucie Juřičková ze Spytihněvi, třetí příčka patří šestnáctileté Karolíně Janečkové. Hodonínská soutěž, narozdíl od brněnské, neměla v programu volnou disciplínu.

„První Kočka byla zvolena již v roce 1995, takže letošní ročník byl již jedenáctý a za celou historii byly
vybrány přes tři desítky dívek, které následně bodovaly i v jiných přestižních modelingových soutěžích i mezinárodních. Z nejzajímavějších vybírám, např.: MISS Europe, The Supermodel of The World, MISS Blond International, MISS Tourism International, MISS Tourism World, MISS Bikini
World a samozřejmě Miss Czech Republic a nově také Česká MISS 2005. Za zmínku rozhodně stojí že z volby Kočky Rádia Krokodýl za 10 let spolupráce vzešla celá řada finalistek MISS České Republiky,“
dodává Kaminský.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .