„Programové zemětřesení“ na Frekvenci 1

V pondělí 3. března 2008 rozjela Frekvence 1 zcela nové programové schéma. Jedná se o zásadní změny – přesuny moderátorů, exkluzivní posila, nový staniční hlas a nové pořady. Zůstávají jen Křížový výslech a Sexy život, dva dlouhodobě nejposlouchanější pořady F1. Ode dneška vystupuje rádio také s novým sloganem „Víc pro všechny“. Příčinou změn je klesající poslechovost a stále se vzdalující Impuls, poklesu nezabránily ani změny provedené počátkem září 2007. Nový program připravila i sesterská Evropa 2.

Podobně velkou změnu zažila Frekvence 1 naposledy 2. září 2002, tehdy ještě pod taktovkou Barbory Tachecí. Během doby, která od září 2002 uplynula, se pár dílčích změn událo. Mirek Škoda však přichází se zcela novým konceptem, změny se dotknou především odpoledního vysílání, proměna se tentokrát bude týkat i dosud nejstabilnějšího dopoledního bloku, kde nezůstal téměř stát kámen na kameni. Pilířem vysílání se stávají osobnosti známé z televizní obrazovky. Pojďme se podívat na změny pěkně od začátku.

V ranním bloku (Ráno F1 5-9) s Tomášem Krausem se po delší době objeví horoskop. Všem známá Alice de Silva Lago se ale ve vysílání neobjeví. Místo za mikrofonem zaujme známá kartářka, astroložka a spisovatelka Dagmar Kludská (vždy deset minut po půl). Ve vysílání i nadále zůstává Jan Kraus s blondýnou, nově každou hodinu sedm minut po celé. Po celou dobu ranního vysílání bude také probíhat soutěž Frekvence 1 platí Vaše účty. V devět hodin přichází první změna, po šesti letech končí kontaktní pořad Na titulní straně (nejprve jej moderovala Lucie Výborná, později Laďka Něrgešová), místo něj odvysílá Frekvence 1 talk-show Křížový výslech s Lubošem Xaverem Veselým, talk-show obohacuje stanice o nový prvek, na webu F1 se bude objevovat její videopřenos (posluchači se dočkají také videopřenosů Pressklubu). V deset hodin následuje Sexy život s Jitkou Asterovou.

Laďka Něrgešová dostává nový vysílací čas mezi 12. a 14.hodinou, její dvouhodinový blok ponese název Babyboom. A o čem pořad bude? „Upřímně, jsem úplně v šoku z toho, že se všichni mí vrstevníci – tedy Husákovy děti – rozhodli, že je čas plození. Všude včetně porodnic je pěkně narváno. Tak si s klukem v břichu myslíme, že je na čase tu populační explozi probrat. A nejvíc mě zajímají pohledy čerstvých otců. Když přijde můj muž nabit informacemi od kluků z fotbalu – nestačím se divit…“

14.-17. hodina bude patřit pořadu Frekvence 1 – Styl. Služebně nejstarší moderátor Pavel Kučera s Dianou Kobzanovou budou každý všední den probírat rozličná témata – „jak poslat chlapa na plastiku, jak být před létem fit do plavek a jaké barvy se hodí do ložnice“, svou trochou do mlýna přispějí odborníci na dané téma. Zapojit do vysílání se budou moci i posluchači. Asi nejradikálnější změnou je přesun vysílacího času Pressklubu z 18. na 17. hodinu. Od počátku vysílání Frekvence 1 se totiž pořad objevuje od 18:00 (nejprve ve stopáži 45 minut, později zkráceno na 25 minut). Moderátorkou zůstává Helena Šulcová.

Hodně si zřejmě Frekvence 1 slibuje od nové posily, kterou programový ředitel Mirek Škoda dříve avizoval. Každý všední den v 17:30, počínaje 10. březnem, nastupuje diskusní pořad Sportbar. Moderátorem nebude nikdo jiný než olympijský vítěz ze Salt Lake City (2002) v akrobatickém lyžování Aleš Valenta. Ten nejprve dostal nabídku z TV Prima na pozici moderátora hlavních zpráv, ale odmítnul ji. „Sport je velká část mého života. A vždy mě bavilo se o sportu bavit. S kamarády, se známými… Diskusní sportovní pořad je takový splněný sen. Proč to dělám? Být na Frekvenci 1 je pro mě obrovskou výzvou. Myslím si, že mám co dát a co říci. Sportbar je o sportech a aktuálních sportovních tématech. A hlavně o vyjádření pocitů. Takže se nebojte reagovat a říci svůj názor. Moc se na to těším,“ říká ke svému působení na F1 Aleš Valenta. Ve 20:00 jej vystřídá Česká romantika s Danem Kostkou, vzkazy si mohou posluchači posílat éterem až do 23.hodiny.

Víkendové vysílání budou odbavovat jen tři moderátoři – Petr Vágner (Ráno Frekvence 1 6-10), Míša van Erne (nově 11:00 – 16:00 Víkend s F1) odchází ze všednodenního vysílání, podvečer patří Karlu Rychlému (16:00 – 20:00 Víkend s F1, 20:00 – 22:00 Česká romantika). Dopoledne se ještě ve vysílání objeví repríza Křížového výslechu. Z Frekvence 1 odchází po třech letech víkendový moderátor Honza Vaisar, na svém kontě má kontaktní pořady Rande, Hudební show nebo Českou romantiku. V září 2007 obměnila Frekvence 1 hudební dramaturgii, nyní se chystá nový staniční hlas (ten minulý se na F1 objevoval od 30. srpna 2004). Navíc Mirek Škoda v pořadu Média a svět uvedl, že se uvažuje o novém webrádiu – stanici mluveného slova.

Novinky ve svém vysílání přichystala i sesterská Evropa 2, Ranní show s Leošem a Patrikem zůstává. V 9:00 nově uslyšíte Afterparty Libora Boučka. Ve 12:00 přichází jedna z nových posil Jitka Charvátová, o tři hodiny později se mikrofonu ujme Ondra Vodný (nahrazuje tak Markétu Rachmanovou, ta z E2 odchází). Stejně jako doposud 18.-20.hodina patří Pavlu Cejnarovi s Vyber si… Večerní show Vyndej to! dostane nové moderátorské duo – Martin Vašíček a Zdeněk Lavička, Marek Grégr z E2 odchází. Noční proud si bere na starosti Jirka Formánek. Víkendovým vysíláním provází Lenka Vodná (6-12), Karel Zídka (12-18), o noční proud se postará opět Jirka Formánek, zůstává Factory Bootleg Monopol (sobota 20:00, Pavel Cejnar) i nedělní repríza hitparády T-Music.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .