Oficiální stanovisko šéfredaktora ČRo 6 ve věci změn na této stanici

radiotv22Vážení posluchači naší stanice Český rozhlas 6,děkujeme Vám, že jste nám zachovali přízeň i v novém roce 2004.

Chceme nadále zůstat stanicí inteligentního a kultivovaného mluveného slova. Jak jste se možná už doslechli z našeho
vysílání, chystáme od 1. února 2004 změny našeho vysílacího schématu, se kterými bychom Vás rádi seznámili.

Při jejich přípravě jsme vycházeli z předpokladu, že čas k soustředěnému poslechu mluveného slova mají naši posluchači spíše ve večerních a nočních hodinách. A protože finanční a technické možnosti Českého rozhlasu zatím nedovolují provozovat celodenní vysílání stanice výhradně mluveného slova, domníváme se, že přesunem vysílání do večerních časů získáme nové posluchače, kteří přes den nemají příliš mnoho volného času na poslech rozhlasu.

Ve večerních hodinách je možné také více využít potenciálu středních vln, na kterých vysíláme, protože jejich příjem je kvalitnější právě po setmění. Zároveň s programovou změnou dochází i k přechodu na výkonnější vysílače v pásmech středních vln 639, 954 a 1332 kHz. Proto samozřejmě doufáme, že si udržíme i posluchače dosavadní.

Od 1. února 2004 budete tedy moci poslouchat naši stanici od 18 do 24 hodin. V šesti hodinách vysílání naleznete skoro všechny dosavadní pořady a některé pořady nové.

Rádi bychom vyslovili naději, že změny v našem vysílacím schématu přispějí k dobrému poslechu našich pořadů a že nám svou přízeň, které si vážíme, zachováte i nadále.

Ivan Štern

šéfredaktor Českého rozhlasu 6

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .