Novinka na Helaxu: Titulky v rádiu

Není to tak dávno (1. ledna 2006), kdy se z „Extra rádia Helax“ stal „Helax – Dance Music Radio“, a na ostravské frekvenci 93,7 FM na nás opět čekají další novinky. Slyšeli jste například někdy o titulcích v rádiu? Jelikož je to opravdová novinka, mnohým z vás to asi mnoho neříká…

Jak je uvedeno na jeho webových stránkách, „Helax má ty nejzvědavější posluchače. Pozná se to tak, že kdykoliv zahrají nějakou novinku nebo míň známou věc, přijde kvantum SMS a mejlů.“ Už v minulosti „helaxáci“ dostali RDS a informace o písničkách přímo na displeji rádia. Jako jedno z prvních rádií u nás zveřejnil Helax celý svůj playlist na internetu. Ale pozor! Od 1. září 2006 je v éteru slyšet něco v našich končinách velmi neobvyklého – „titulky“. Jelikož je to opravdová novinka, mnohým z vás to asi mnoho neříká. V praxi to znamená, že na konci každé písně se dozvíte, kdo a jakou píseň vám hrál. Vše je namluveno přímo do písně, titulek tedy zazní automaticky. Takže pokud posloucháte Helax, odteď jste „prostě totálně v obraze“.

A jak tento nápad vznikl, nám vysvětluje ředitel Helaxu Mirek Pifka: „Titulky pravděpodobně vznikly při brainstormingu (= konzumace alkoholu a měkkých drog v množství větším než malém v jednom z barů na Stodolní). Část našich posluchačů se o muziku zajímá a oceňují to jako přidanou hodnotu. Namluvil je kamarád, čechokanaďan Alesh Durka. Jeho hlas je navíc upraven přes procesor a zní jako z telefonu, což má za následek odlišení od běžného slova moderátora. Je to vykoupeno trochu nižší srozumitelností (na horších přijímačích), ale zase to míň “ruší“. Prostě kompromis…“

To však není vše. Jak už je na Helaxu zvykem, vždy jednou za čas dojde ke změně programu, a to většinou razantní. Proto kromě některých už tradičních pořadů, které už jsou snad zapsány i v inventáři rádia, na posluchače čeká řada nových pořadů a dokonce i tváří, resp. hlasů. Ráno na Helaxu patří dlouholetému pořadu Bon Giorno, i když z původní moderátorské dvojice (Tobi a Vladimír) se postupem času vyklubalo současné duo Tobi a zprávařka Saša bin Gruber (pozn. na Helaxu se zprávařky uvádějí jako moderátorky jednotlivých pořadů). Na něj navazuje „120 minut pokleslé zábavy“ v novém pořadu A Basta! s dlouholetým moderátorem Jiřím Bastou (ex-rádio Sprint a Kiss Morava, na Helaxu uváděl Los Bastardos).

Odpoledne na posluchače čeká „jediná odpolední show na Moravě“ Zevling, která nahradila již zmiňované Los Bastardos. Z něj zůstal u mikrofonu Lumír Mořkovský (dlouholetý věrný moderátor Helaxu), doplněn Kmínem a Denisou (také zprávařka). Podvečer patří od loňského roku „nejposlouchanější hitparádě“ Extáze 33 s Davidem Klimšou (původně Kissparáda na rádiu Kiss Morava), ve které můžete prostřednictvím internetu hlasovat pro 30 převážně tanečních hitů a 3 novinky.
Vyvrcholením každého všedního dne na Helaxu jsou potom „Factory“, zaměřené každý den na jiný styl hudby. Pondělí patří Rock Factory, kterou mimochodem provází basák skupiny Kryštof Nikolaj Arichtev. V dalších dnech následují Hip Hop Factory, Fatal Terror Factory zabývající se rovými i zlomenými beaty, House Factory s Martinem Grednerem za mixem a páteční Funky Factory.
Víkendy zůstávají i nadále nemoderované s reprízami některých pořadů vysílaných přes týden. Sobotnímu večeru však už dlouhá léta vládne Helax Dance Party, jeden z nejdéle vysílaných pořadů na Helaxu. Tím dalším je středeční Sexeso v podání banánové Haliny (samozřejmě, že ne té opravdové).

Radio Helax je jedním z posledních rádií nepatřících do žádné velké mediální skupiny. Alespoň jednou si týdně si jej naladí 152.000 posluchačů (RadioProjekt I.-II.Q 2006) a v Moravskoslezském kraji mu patří 8. příčka (resp. 4. mezi regionálními stanicemi).

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .