Na Regině i Regionu-Stř.kraj více zábavy i sexu

radiotv22Programová přeměna pražského Českého rozhlasu (ČRo) Regina a středočeského Regionu je u konce. Schéma je vyprofilované. Obě regionální studia jsou tzv. zpravodajsko-publicisticko-zábavné stanice. Tvrdí to alespoň Jan Menger, šéfredaktor obou rádií.

Před dvěma lety vytvořil Český rozhlas plán, jakým směrem se obě stanice budou ubírat. Nyní přeměna skončila. „Většina z nás chce informace, vědět, co se děje, zároveň chce ale nějakou zábavu,“ řekl Menger filozofii, kterou se vedení v uplynulých měsících ubíralo, na tiskové konferenci koncem ledna.

Z nových pořadů lze vypíchnout gastronomický týdeník Pochoutky s moderátory Naďou Konvalinkovou a Patrikem Rozehnalem. Týdeník Pochoutky bude Regina v premiéře vysílat každou neděli od 12.04 hodin do jedné hodiny, opakovat jej bude v pátek po 19. hodině. ČRo Region bude uvádět premiéru ve stejný den i čas jako Regina, reprízu ale v úterý v 18.04 hodin.

Otázky sexu zase bude každý pátek večer objasňovat sexuolog Radim Uzel. „Uvědomujeme si, že je to trošku kontroverzní, ale jak já s oblibou říkám, této bohulibé činnosti se věnuje každý a trošku nás mrzelo, že veřejnoprávní média to zatím opomíjejí, jak Česká televize, tak ČRo,“ vysvětlil Menger. Zařadit pořad o sexu se vedení stanic rozhodlo na podzim.

Podíl zábavy se ale na stanicích zvýšil už v lednu. Každý všední den od pěti od rána do pěti odpoledne se vysílají vždy po půl krátké skeče komiků, herců a bavičů. Po 17. hodině je pořad Po práci legraci, kdy si posluchači vybírají ze scének, které chtějí slyšet. Pořad Pod peřinou budou obě stanice vysílat v pátek od 22 hodin do půlnoci.

Poslechovost metropolitní Reginy v posledním Mediaprojektu činí 48 tis. posluchačů týdně, resp. 33 tis. denně. To je nárůst od posledního měření o jeden tisíc posluchačů týdně, resp. pokles o 1 tis. denně.

Poslechovost středočeského Regionu v posledním Mediaprojektu činí 15 tis. posluchačů týdně, resp. 10 tis. denně. To je nárůst od posledního měření o tři tisíce posluchačů týdně, resp. o 4 tis. denně.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .