Millenium na Evropě 2

radiotv223Zítra ve 20 hodin večer vysílá skoroceloplošná stanice Evropa 2 první díl dokumentárního pořadu Millenium. Tento unikátní pořad, který mapuje historii hudby v letech 1955-1999, vyrobila anglická …Zítra ve 20 hodin večer vysílá skoroceloplošná stanice Evropa 2 první díl dokumentárního pořadu Millenium. Tento unikátní pořad, který mapuje historii hudby v letech 1955-1999, vyrobila anglická rozhlasová stanice BBC a nabídla jej k vysílání také Evropě 2.
Každý díl tohoto seriálu trvá šedesát minut a popisuje jeden rok. Nejedná se v něm pouze o muziku, i když ta je samozřejmě nosným tématem celého seriálu, ale také o zásadní historické události. Posluchač si tak znovu připomene atentát na prezidenta Kennedyho, vraždu Johna Lennona anebo válku ve Vietnamu, všechno samozřejmě s autentickými materiály.
Evropa 2 bude tento pořad vysílat pravidelně v úterý, ve středu a ve čtvrtek mezi 20. a 21. hodinou. Poslední díl je připraven na Silvestra, začne hodinu před půlnocí a skončí pár minut po půlnoci 1. ledna písničkou Disco 2000 od skupiny Pulp.
Úloha překladatele a moderátora pořadu byla přidělena Ondřeji Hejmovi, který dlouho na Evropě 2 působil a o jehož kvalitách není pochyb, takže myslím, že se na výsledné dílo můžeme těšit. Rozhodně to bude v jednotvárné šedi českých hudebních rádií velice příjemná změna.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .