Michel Fleischmann: Nasadit playlist obdobný našemu není všechno

radiotv-archivEvropa 2 za 15 let svého působení rozšířila své pokrytí z Prahy prakticky do všech koutů republiky. Ruku v ruce s tím roste její poslechovost, takže nyní dýchá na záda všem celoplošným stanicím. Dokáže je někdy předstihnout? Jaké jsou další plány ohledně zlepšování pokrytí? A zbyde čas velkému bratrovi Marešovi na ranní show? Odpovídá prezident Evropy 2 Michel Fleischmann.

Evropa 2 průběžně zlepšuje své pokrytí, snažíte se o vybudování celoplošné stanice? Kolik procent lidí je momentálně oficiálně pokryto?

Ano, program našeho rádia se snažíme postupně zpřístupňovat stále většímu počtu poluchačů. Evropa 2 není celoplošná stanice, ale programová síť a jako taková se se řídí zákonem o rozhlasovém a televizním vysílání, takže její
pokrytí nepřesahuje zákonem povolených 70 procent.

Z jakých důvodů RRTV stále brání zvýšení výkonu brněnského vysílače? Na čem je postavena vaše žaloba?

Vzhledem k tomu, že tato záležitost není uzavřena, domnívám se, že není vhodné, abych se k detailům nyní vyjadřoval.

Jaký má smysl žádost o dokrývač Mladá Boleslav, když je toto místo pokryto z vysílačů Žalý, Praha a Ještěd?

Dokrývač je zamýšlen a bude postaven na vykrytí samotného města, kde ani jeden ze zmíněných vysílačů neposkytuje obvyklou kvalitu pro FM rádio.

Bude Leoš Mareš zvládat ranní show současně s tak náročným projektem jako je Big Brother nebo dostane na čas dovolenou?

Leoš Mareš bude vysílat společně Patrikem Hezuckým Ranní show Evropy 2 stejně jako doposud.

Jaké jsou první ohlasy na vysílání Libora Boučka?

Skvělé.

E2: Do internetových technologií investujeme hodně

Evropa 2 je bezkonkurenčně nejposlouchanější na internetu, jak si to vysvětlujete?

Naše rádio je nejposlouchanější mezi mladými lidmi v věku 12 až 39 a právě tato věková skupina má velmi blízký vztah k internetu. Navíc máme od loňského podzimu nově zpracované webové stránky s unikátním internetovým přehrávačem
s volitelnou kvalitou streamingu, což přitáhlo další posluchače. Do internetových technologií investujeme hodně prostředků a jak je vidět, posluchači to oceňují.

Týdenní poslechovost Evropy 2 neustále roste, myslíte si, že může předstihnout F1 a Impuls a stát se nejposlouchanější stanicí?

Může se tak stát. Evropa 2 je trendové hudební rádio zaměřené na mladé. Že její program oslovuje i další poluchače, tak to nás těší, ale nebudeme dělat žádné úpravy v programu v tom smyslu, že bychom cílili na další skupiny poluchačů.

Tipnete si váš výsledek v srpnovém výstupu MediaProjektu?

Promiňte, nesázím a netipuji.

Jak hodnotíte projekt Fajn rádií, který se zdá být nasměrován jasně jako konkurence Evropy 2?

Domnívám se, že projekt Fajn rádia není prezentován jako programová síť, ale má pouze sloužit ke komerčním účelům. Jinak nasadit play list obdobný našemu není všechno.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: