Frekvence 1 mění program a posouvá dopolední show

frekvence1_logovelkeAKTUALIZACE – Počínaje dneškem přichází Frekvence 1 s dílčími změnami ve svém programovém schématu. Ačkoli bližší informace budou poskytnuty až v průběhu dnešního dne, už nyní známe některé ze změn. Frekvence 1 upravuje dopolední proud vysílání a uvádí nový jarní ident. V rámci dnešní aktualizace vám nabízíme i první informace z poslechu dnešního programu.

Petr Vágner získá větší prostor

S příchodem jara dochází v programu Frekvence 1 k obměnám, jednou z nich je prodloužení bloku Ráno Frekvence 1. Od ledna letošního roku se stává jejím průvodcem Petr Vágner, po jeho boku za mikrofonem působí i Renata Malíková, ta se věnuje zejména předpovědi počasí. Stěžejní částí ranní show zůstává rubrika Jan Kraus a blondýna, kterou můžete slýchat osm minut po celé.

Změny v tomto bloku mají za cíl vylepšit poslechovost ranního vysílání. Po odchodu Tomáše Krause z pozice moderátora Frekvence 1 se v lednu 2010 ujal Dan Kostka, nyní víkendový moderátor. „Současně je jasné, že potřebujeme lepší výsledek v časné ránu. Čas 5:00 -8:00 má od ledna nového moderator (Petr Vágner), takže čekám, že se zlepšení brzy projeví,“ uvedl minulý týden pro RadioTV Miroslav Škoda, ředitel Frekvence 1. Program rádia je tak kopletně postaven na známých osobnostech. Víkendová ranní show Petr Vágnera byla podle ředitele Škody víkendovou jedničkou v parametru AQH (Average Quarter-Hour Persóna, čili průměrný počet osob poslouchající danou stanici po dobu alespoň 15 minut).

PODÍVEJTE SE NA NOVÝ PROGRAM FREKVENCE 1

Ranní blok doplňuje i Zuzana Bubílková s politickou glosou Jedovatá slina, Horoskopy s Dagmar Kludskou. V Ránu Frekvence 1 pak můžete i dále soutěžit v Tajemných hlasech (5-14), připraveno je i Probuzení na jedničku (moderátoři budí vybraného posluchače prostřednictvím vysílání).

Těžkej Pokondr se o hodinu posouvá

Den už nebude na Frekvenci 1 začínat v osm, ranní show dua Pokorný-Ondráček (Den začíná v osm) se o hodinu posouvá a jejich programový blok ponese označení Těžkej Pokondr na Frekvenci 1. Až do tohoto týdne se v čase 8:00 – 8:45 objevovaly pouze tři rubriky. První z nich je Těžkej Pokondr volá Karla, v níž Miloš Pokorný imituje českého Slavíka Karla Gotta a vyjadřuje se k aktuálním událostem. Zůstat by měl i Ludvík Nachtigal, dopravní odborník opět v roli Miloše Pokorného. Třetí rubrikou je Fór Frekvence 1, původně byla rubrika prezentována jako Vtipnější vyhrává, stejnojmennou ochrannou známku však vlastní TV Nova. Po deváté zpovídali pánové VIP hosta. Show zahájila svou historii v českém éteru v pondělí 5. ledna 2009, prvním hostem byl Ondřej Hejma.

POSLECHNĚTE SI SELF-PROMOTION: TĚŽKEJ POKONDR NA FREKVENCI 1

V obměněném programovém konceptu by podle slov zprávařů Frekvence 1 měl být host zpovídán až v 10:00. V tutéž dobu vysílá rozhovor s hosty i Český rozhlas 1 – Radiožurnál (moderuje Hanka Shánělová), v 10:15 se na Rádiu Impuls koná rubrika Návštěva Vlasty Korce. V letech 2002-2008 v čase 10-11 vysílala Frekvence 1 talk-show Luboše Xaver Veselého s názvem Křížový výslech, moderátor od konce prosince 2009 k víkendovému Pressklubu přidává i odpolední slot Xaver na F1, v němž debatuje o televizním dění a zákulisí.

Vzhledem k tomu, že rozhovor s hostem se bude konat v čase 10:00-10:30 lze očekávat vyšší koncentraci mluveného slova, pokud by totiž zůstalo při současném modelu, na rozhovor s hostem by bylo vyčleněno jen zhruba 7-8 minut. Kvůli tomuto programovému kroku se krátí čas na pořad Sexy život s Jitkou Asterovou (10:30 – 12:00). Její pořad bude i nadále rozebírat jedno hlavní téma, hledat tajnou lásku a radit s numerologem Radkem. Výběr toho nejlepšího z ranního vysílání pokračuje i v čase 18:30 – 19:00 (pondělí – čtvrtek) a 11-12 (sobota+neděle).

pokondr_rano

Frekvence 1 se prezentuje jako Rádio na jedničku

Od listopadu roku 2009 pomalu Frekvence 1 pomalu opouští slogan „Víc pro všechny„, který uvedl nový program pod vedením Miroslava Škoda. Prezentuje se už většinou jako Rádio na jedničku. S tímto krokem jde ruku v ruce i kladení většího důrazu na slovo „RÁDIO“ ve svém názvu. Ředitel Škoda si ale nemyslí, že by důraz byl skutečně velmi silný: „Silný důraz? Nevím, jestli je silnější než u jiných rádií. Říkáme „rádio Frekvence 1″, protože jsme rádio. Pod značkou Frekvence 1 máme i další aktivity a slovo „rádio“ pomáhá specifikovat tu jednu konkrétní.“

K TÉMATU: Frekvence 1 ve své kampani vsází na „jedničku“

Od neděle 22. března se ke stávajícím identifikačním znělkám přidává další: „Jaro na jedničku„, které tak naváží na aktuální slogan. Většina indentifikačních jinglů ve vysílání už promuje Frekvenci 1 právě jako „Rádio na jedničku“ a jingly „Víc pro všechny“ prakticky vytlačily. Od počátku roku se posluchači na vlnách Frekvence 1 mohou setkávat s dílčími změnami, prodloužil se čas nočního věštění (22-01), zrušení moderace v čas 19-20. Na rádiu se hraje více muziky, po zprávách v celou následoval první mluvený vstup po dvou písních, nyní je to v odpoledních časech až po třech. Do playlistu jsou řazeny i aktuální songy, do vysílání se dostávají i dříve nehraní interpreti (Britney Spears, Katy Perry, Shaun Baker a další).

Aktuální informace z poslechu rádia

Frekvence 1 proměnila ranní blok k nepoznání. Mluvené slovo koncetruje v pátnácti minutových intervalech, jednotlivé songy oddělují krátké vstupy moderátorů oznamující název interpreta a přesný čas. Zůstává počasí každých 15 minut, Jan Kraus a blondýna se přesouvají na čtvrt, horoskopy jsou pak o půl hodiny později. Po zprávách v půl se střídá přehled tisku se sportovními tipy Aleše Valenty.

Hlavní ranní show Těžkej Pokondr na Frekvenci 1 má od dnešního dne nové identifikační jingly, z minulých rubrik zůstal telefonát Karla Gotta a Ludvíka Nachtigala, před půl následuje ještě jeden vstup. Rozhovor s hostem se v éteru dostává na řadu krátce po 9:30 a trvá až do konce programu (tedy do 10:30). Frekvence 1 navíc přistoupila k novému modelu rozdělení mluvených vstupů, ubyl jejich počet a mírně se prodloužila jejich stopáž.

Sexy život kvůli zkrácení ze 120 na 90 minut přichází o jednu z hlavních částí, tedy Tajnou lásku, v níž Jitka Asterová dávala dohromady nesmělé či pohádané páry. Jeden čas však tato rubrika vyplňovala většinu stopáže určené pro pořad Sexy život. Nově se v čase 10:30 – 11:30 probírá téma dne, ve zbylých 30 minutách zůstává i nadále rubrika Hodíme se k sobě s numerologem Radkem.

Zeptali jsme se, zda Frekvence 1 končí s konceptem Tajné lásky. „Show Tajná láska na čas pozastavujeme a necháme ji odpočinout. Není ale vyloučeno, že se k němu v budoucnu zase vrátíme.“ Horoskopy Dagmar Kludské můžete ladit v pravidelných časech 4:45 a 6:45. Jedovatou slinu Zuzany Bubílkové naladíte v plovoucích časech během ranního bloku.

POSLECHNĚTE SI: JARNÍ IDENT FREKVENCE 1 
(všechna práva vyhrazena rádiu Frekvence 1)

Autor článku:

Komentáře (2)

  1. Jose

    Myslím si, že nějaké kosmetické změny, na Frekvenci 1, nikoho nijak zvláště nezajímají. To, co hýbe, v současné době, českými rozhlasovými posluchači, je změna programu u úplně jiné stanice. A to rádia HEY. Myslím, že by nebylo od věci, pročíst si tyto diskuze na těchto pěti odkazech. Všechny příspěvky, od všech lidí. Tolik času, to zase nezabere. http://www.facebook.com/group.php?gid=103792169654834
    A po té udělat fundovaný rozhovor s lidmi z Radia Hey. Tedy uvést na pravou míru všechny úvahy a domněnky o šetření o dluzích o prodeji. O tom, co je Classic Rock a Modern Rock a co už to není. O počtu posluchačů na Moravě a Slezsku o počtu posluchačů v Čechách. Atd. Atd.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: