Fajn rádia chystají párty pro nové posluchače, Rock Radia hvězdné dny

media_bohemiaAUDIO UKÁZKY UVNITŘ – Jak jsme vám už včera slíbili, podíváme se, s jakými plány a novinkami otevírá rok 2010 rodina Fajn Rádií. Posluchači v nově pokrytých regionech se můžou těšit na uvítací párty, dozvíte se o dalších plánech na webu, prozradíme, na jaké soutěže se těšit, či to, co nového je v pořadu To nejnovější. Blíže se dnes zaměříme i na skupinu Rock Rádií, které připravují denní speciály vybraných hvězd.

Fajn Radio se bude vsázet, vítat posluchače a nabídne jim i Hardcore

Fajn Radio v prvním čtvrtletí uvítá do svých řad další posluchače, v každém z nově pokrytých regionů se bude konat tzv. Startovací Fajn Party. Konkrétně se jedná o České Budějovice, Jihlavu, Plzeň a v neposlední řadě zavítá také do Rakovníka a Zlína. Každý mejdan bude spojený se soutěžním konceptem pro aktivní naladění stanice v těchto regionech. V zatím posledním výstupu poslechovosti Fajn Radia svou pozici obhajují, jejich posluchačská základna v součtu po celé republice činila 476 tisíc posluchačů týdně a oproti poslední vlně zůstává na svých číslech (jedná se o počet posluchačů, kteří si Fajn Radio naladili alespoň jednou za týden).

Od ledna letošního roku obohacuje ranní program moderátorů Kamila Bílského a Marka Leštinu novinka s názvem Fajn sázky. Jak už jsme vás informovali ve včerejší aktualitě, jedná se o cross-promotion s internetovou televizí Stream.cz a oba se vsadí o atraktivní věci, první sázka bude o to, kdo více přibere. Cenou pro poraženého bude například pozvánka 20 bezdomovců do sítě fast-food řetězců McDonald’s, samozřejmě na své vlastní náklady. Vše budete moci následně zhlédnout jak na webu Fajn Radia, tak i na Stream.cz.

webradia_hc_582x0

POSLECHNĚTE SI JINGL: FAJN RADIO HARDCORE

Ani na poli internetu ale není ve Fajn Radiu mrtvo, ba naopak. Koncem loňského roku jste si mohli přečíst o tom, že Fajn Radio spouští čtvrtý webový speciál s názvem Hardcore. Ačkoli samotný název už leccos napovídá, vězte, že se nejedná o nic jiného než o rockový stream. Zaměřen je na tvrdší muziku, jež se zaměřuje na cílovou skupinu Fajn Radia. Posluchači tak mohou slýchat třeba projekty Rammstein, Guns’N’Roses, Papa Roach, H-Blockx, Nightwish, P.O.D. a další.

POSLECHNĚTE SI SELF-PROMOTION: NETBOX

Webové aktivity doplňuje i doplněk NetBox, denně je pro návštěvníku webu aktualizována sekce s tímto názvem. Pro návštěvníky je připraven výběr nejzajímavějších kousků z internetu. To vše proto, abyste zbytečně nemuseli hledat zajímavé a vtipná videa.

nekecejonair_582x0

Vraťme se však zpět k samotnému vysílání Fajn Radia. Moderátoři odpolední show Nekecej OnAir vyzpovídají vždy v pondělí jednoho exkluzivního hosta v živém interview. Pořad se vysílá ve všední dny od 15.00 do 18.00. Prvním hostem byla v pondělí 11. ledna Agáta Hanychová. Víkend obohatí výběr toho nejzajímavějšího z uplynulého týdne (především z Fajn Rána, Nekecej OnAir či hlášky moderátorů).

POSLECHNĚTE SI SELF-PROMOTION: TO NEJNOVĚJŠÍ V NOVÉM

To nejnovější v novém, slibovalo self-promotion Fajn Radia. A svůj slib splnilo. Moderátor Robert Gajderovič servíruje ve všední podvečery (18-19) nejnovější písničky v éteru. Aby nebyla ve vysílání nuda, přidává možnost vyhrát cenu v další soutěži, kterou Fajn Radio promuje pod názvem Reverse. V průběhu dne i přímo v programu uslyšíte krátkou ukázku písně, ovšem spíkr vám ji pustí obráceně. Vaším úkolem je napsat SMS ve tvaru FAJN (mezera) NEJNOVEJSI  (mezera) NAZEVSONGU (mezera) JMENO  (mezera) MESTO a odešlete na číslo 900 06 03 (cena SMS 3Kč). CD pak dostane vylosovaný(á) posluchač(ka).

POSLECHNĚTE SI UKÁZKU: TO NEJNOVĚJŠÍ – REVERSE

Další akce nese název Fajn snowboarďáci. Ačkoli má soutěž odstartovat až v únoru, základní informace vám přinášíme už nyní. On-Air soutěž bude logicky nabízet jako hlavní cenu snowboard, k němu budete moci získat i víkendový pobyt v Krkonoších a navíc vám bude ještě asistovat i instruktor snowboardingu. Úkolem pro posluchače bude ve vysílání stanice zachytit známý song Dana Bárty z filmu Snowboarďáci, konkrétně edit songu s hláškami z filmu.

Rock Radia chystají speciály, vylepšují oběd a připravují další překvapení

V průběhu prvního měsíce v roce se posluchači rockové muziky dočkají několika speciálních dnů. Tyto dny se budou lišit v jednom zásadním ohledu, budou věnovány rockovým interpretům, kteří slaví (či případně by oslavili) významné životní jubileum. V nejbližší době se můžete těšit na den s Rodem Stewartem, Janis Joplin, Nielem Diamndem a Phillem Collinsem.

Nejbližší „Den s …“ se koná v úterý 19. ledna, věnován je právě legendární americké zpěvačce Janis Joplin. Ta stylově čerpala z blues, folku a rocku, označována je často jako přední představitelka bílého soulu. Právě v této době by oslavila 67.narozeniny. Více informací se dočtete přímo na webu stanice.

joplin_rockovyradio

POSLECHNĚTE SI RUBRIKU VORÁČKŮV SVĚT

Od ledna 2010 přistoupila stanice také k jednomu vylepšení – Elektrický oběd je pořad, v němž se až dosud plnila hudební přání posluchačů buď pomocí SMS či mailu. Tyto možnosti samozřejmě zůstávají, ale hudební elektronická přání nově plní moderátor Martin Drtina v době 12-13 i prostřednictvím Facebooku. Služba se setkala s velkým ohlasem, zejména na straně široké internetové komunity (počet členů čítá téměř 2,5 tisíce). „Navíc mohou naši Facebookovští příznivci posílat přes tuto sociální síť krátké vzkazy on-air a celému světu online. Cílem je dát šanci posluchačům, kteří by normálně do Rádia asi nepsali SMS či nevolali,“ říká pro RadioTV programový ředitel RockRadií Petr Sznapka.

V rámci Elektrického obědu se od nového roku mohou posluchači setkávat i s rubrikou Voráčkův svět, jedná se o svérázný pohled na věci a svět kolem nás rockovýma očima moderátora Luboše Voráčka. Odpoledne najdete ve vysílání reprízu ranní premiéry.

Ve vysílání probíhá i několik soutěží, do Podčáry přijíždí britská punková formace The Restarts. Společně s Restarts vystoupí mostecká punková kapela Spínací Špendlík. Pro první dva z vás, kteří si napsali na mail promotion@rockovyradio.cz, byly připraveny dvě vstupenky zdarma. Od pondělí 18.ledna až do pátku 22.ledna pak Rock Radia rozdávají desku Manic Street Preachers – Journal For Plague Lovers. V případě, že uslyšíte některou píseň od tohoto interpreta a zavoláte do studia jako první, deska je vaše.

Stále to není vše, další aktivity se ještě intenzivně připravují. Záležitosti prvního čtvrtletí mají být však podle ředitele Petra Sznapky pro posluchače překvapením. Takže si budeme ještě muset chvíli počkat.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. Jan Štifter

    Ty jooo, konečně startovací kampaň pro Budějovice :-) Fajn párty?! Zní to dobře, inu, uvidíme nakolik bude kampaň intenzivní … Jinak by bylo dobré změnit lokální promo ve vysílání „nejnovější rádio v Budějkách“ :-D Vždyť už tu vysílání od března loňského roku ;-) A pokud jde o další odpojované vysílání, doprava je vždycky vtipná … „Na Budějovicku mrzne, může se tvořit náledí, jezděte opatrně a dojeďte fajn“ a takto skoro každé ráno … Nebylo by lepší jí zrušit a co třeba zkrátit self-promotion na pořady Fajnu? To je strašný, horší jak reklamy, půl minutové i minutové upoutávky … Chtělo by to trochu spádu ;-)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .