Expresradio 90,3 fm doznalo od září změn

Pražské Expresradio 90,3fm představuje průběžně od 1.září 2003 novinky ve svém vysílání. Jako jediné rádio v Čechách začalo uplatňovat „rotaci“ moderátorů. V praxi to znamená, že se všichni moderátoři točí ve vysílání a žádný z nich není vázán na pevný vysílací čas. Podobný princip uplatňují mnohá zahraniční rádia.

Zároveň začalo Expresradio 90,3 fm používat nový zvukový obal, který byl pro něj vyroben částečně v USA a částečně v Nizozemí. Zvukový obal vychází z aktuálních trendů, které používají přední evropská a anglo-americká rádia. Je charakterizován dynamičností a energickým soundem.

Další novinkou je rozšíření anglického vysílání a zároveň i jeho moderátorská obměna. Od září se každý všední večer od 19h do 21h ve vysílání objevuje Dr.Bob a jeho team, který přináší anglicky mluvícím kompletní servis o dění v metropoli. Dr.Bob alias Robert Polo je v Čechách známý z mnoha reklam či jako hlas z televize či z kina. Před Expresradiem 90,3 fm působil v rádiích v USA. Společně s ním se každý den představuje karaoke hvězda Ms.Gail a zkušený novinář, žijící v Česku Fabiano Golgo.

Expresradio 90,3fm zároveň dále pracuje na své hudební výjimečnosti přípravou a realizací žánrových hudebních pořadů. Tradiční sobotní taneční retropořad Saturday night fever s Bobem Jamesem by měl v blízké budoucnosti doplnit pořad o smooth jazzu a samostatný vysílací čas si zaslouží i r’n’b, které bude připravovat Djská hvězda Big J, který doposud působil v rámci X-pats hits n tips.

V oblasti zpravodajství pokračuje dále úzká spolupráce s MF Dnes, která pro Expresradio 90,3 fm připravuje zprávy v každou celou hodinu. Vždy v půl se ve vysílání zároveň objevuje informační kulturní servis též z MF DNES.

Expresradio dále podporuje zásadní pražské hudební události – příkladem může být mediální partnerství na koncertech Fun lovin’ criminals, Suzanne Vega, MJ Colea, Monkey Business, Pehy či Venneer.

Od 1.prosince 2003 by Expresradio 90,3 fm mělo zvýšit výkon svého vysílače na 5kW, což umožní signálem pokrýt celou Prahu i přilehlé střední Čechy.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .