ČRo Ostrava: Baníčku, my jsme s tebou!

radiotv22Český rozhlas (ČRo) Ostrava už tři týdny vysílá řadu nových pořadů. Severomoravské studio posílilo publicistiku i hudební složku o menšinové žánry – dechovku, folklór i etnickou hudbu. Ovšem vysílat se bude i zábavný Apetýt nebo křesťanský magazín.

Fotbalovou euforií žije naplno moravskoslezská metropole a její okolí. Pružně zareagoval i Český rozhlas Ostrava, který burcuje své posluchače k podpoře ostravského Baníku Ispat. Všichni cítí, že by po dlouhých třiadvaceti letech mohl skončit fotbalový titul na Bazalech.

Nejnověji každý všední den v Dobrém ránu (5.00 – 9.00 hodin) posluchači, kteří zazpívají novou vymyšlenou sloku hymny FC Baník Ostrava Ispat, dostanou permanentky, dresy, šály a další ceny spjaté s touto současnou ikonou hornického kraje.

S dechovkou na zločince

Větší prostor v programu ČRo Ostrava získaly tváře, které jsou dobře známy z televizní obrazovky. S novým pořadem se do médií opět vrací někdejší vedoucí redakce zpravodajství ostravského studia České televize Petr Bohuš. Se svou manželkou Janou, která působí ve zpravodajské redakci rozhlasu, každý pátek od 15 hodin připravují hodinový pořad Život jako na dlani. Ten se věnuje regionálním osobnostem.

Autorem dalšího pořadu, věnovaném dechovce, je Artur Kubica, který je znám jako jeden z tvůrců kriminalistického televizního pořadu Na stopě. Světem této hudby provází každý všední den po 13. hodině. Své znalosti hudby i světa zločinu propojí Kubica ještě například v úterním pořadu S dechovkou na zločince. Senioři si tak budou moci poslechnout nejen dechovku, ale zároveň se dozvědí i řadu rad, jak se ubránit zločinům namířeným proti této věkové skupině.

Každou sobotu od 11 hodin pak bude ČRo Ostrava vysílat i nový křesťanský magazín Zastavení na cestě. Hodinový program bude složený nejen z povídání se zajímavými lidmi, ale představí i křesťansky zaměřené hudební a knižní novinky.

Po delší době se opět vrací pořad Apetýt s moderátorkou Dagmar Misařovou. Ten navazuje na ostravsko-brněnský pořad, který obě studia začala vysílat v lednu 1991. Opět je tedy možnost na vlnách Českého rozhlasu Ostrava poslouchat pořad lehce soutěžní, těžce vzdělávací, možná i zábavný, zcela jistě kontaktní. Nebo-li taková Trefa z Brna…

ČRO Ostrava dává od února i více prostoru také folklóru a připravuje i nové pořady ze světa etnické hudby.

Poslechovost severomoravského regionálního studia Českého rozhlasu v posledním Mediaprojektu činí 68 tis. posluchačů týdně, resp. 41 tis. denně. To je nárůst od posledního měření o šest tisíc posluchačů týdně, resp. o 5 tis. denně.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .