Brutální humor pana Mrázka je pozlacen

radiotv22Naše nejstarší hudební rádio Evropa 2 má v nedávné době již potřetí za sebou důvod oslavovat. Před nějakými dvěma týdny bylo důvodem k oslavě překročení hranice jednoho tisíce příspěvků v diskusním fóru Evropy 2 na našem serveru. :-)
Hned nato se mohli pánové z Wenzigovy 4 usmívat nad novými výsledky poslechovosti, které po minulém propadu opět trošku stouply, i když – co si budeme nalhávat – na 15 (slovy patnáct) frekvencí by bylo málo i vysněných 400 tisíc posluchačů. No a poslední důvod k radosti dostala Evropa 2 včera od hudebního vydavatelství BM Music / Universal.

Tento label totiž loni vydal titul Mrázek – Ústředna aneb To nejlepší z telefonů pana Mrázka. Na tom by samo o sobě nebylo nic ke slavení, kdyby se ovšem tohoto titulu neprodalo celých 15 tisíc nosičů.
Toto množství je v naší malé zemi dostatečně velké k tomu, aby autoři dílka obdrželi za svůj počin Zlatou desku.

Podle informací, které se našemu serveru podařilo vypátrat, dostal jinak vitální a čiperný pan Mrázek ze samé radosti housera a dobelhá se nejdál tak maximálně k telefonu. Evropa 2 uvalila na celou kauzu přísné informační embargo a omezila se pouze na prohlášení, že hodnotnou cenu za něho převezme autorská dvojice Patrik Hezucký a Leoš Mareš (toho času zprávař a moderátor ranní show – oba v „angažmá“ Evropy 2), která o Mrázka během jeho nemoci po svých vysílacích směnách ochotně pečuje. Vyjádření Mrázkova osobního lékaře Ilji Kotníka se nám bohužel nepodařilo získat, protože měl celý den vypnutý svůj mobilní telefon.

Pro úplné neznalce jen připomenu, že „Mrázek – ústředna“, seriál na sobě nezávislých telefonátů, běží na Evropě 2 každý všední den v 7:05 a v 8:40. Jedná se o někdy až poněkud brutální telefonáty naprosto cizím lidem, během kterých většinou nevychází z údivu jak dotyčný „šťastlivec“ na druhé straně telefonu, tak posluchač.

Absurdní humor a ledový klid, se kterým pan Mrázek denně vytáčí naše nic netušící spoluobčany, si již našel mnoho příznivců, kteří se denně u rádia baví. Bavím se i já, ale upřímně přiznám svou tichou radost z toho, že moje telefonní číslo nechal pan Mrázek zatím zahálet. Ani na druhém díle Mrázka z ústředny, který se před pár dny dostal na pulty obchodů, jsem svůj hlas mezi napálenými nepoznal.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .