Březnové promo novinky: Rádio vám umožní létat

radiotv22Kdo by nechtěl umět lítat? Tento sen svým posluchačům splní rakouské rádio Kronehit. Tato stanice totiž bude losovat jednoho šťastlivce, který dostane speciální cenu. A tou je pilotní výcvik za 8 tisíc euro. Samotnému vyhlášení soutěže předcházela taková malá love-story, která vyústila ve zmiňovanou soutěž. Reportér pro ožehavé záležitosti Daniel Martos se pokusil udělat si pilotní průkaz, aby mohl vzít letadlo a podobně jako to dělají akrobati na leteckých dnech, psát na oblohu vzkazy. Své přítelkyni chtěl takto napsat, jak ji miluje. Rádio tedy Daniela poslalo do kurzu pro piloty. Posluchači se o průběhu kurzu samozřejmě dozvídali. Jenže. Daniel to prostě nezvládal. Jeho instruktor po několika hodinách teorie zjistil, že pilotem se může stát každý, jen Daniel ne. Ale protože místo v kurzu tak už bylo zaplacené, tak rádio vyhlásilo soutěž. Stačí se jen přihlásit na webu a 6. dubna se bude losovat šťastný vítěz, který se bude moct kurzu zúčastnit za Daniela. Vcelku zajímavá akce, jak strhnout lidi, aby vyzkoušeli něco tak neobvyklého jako je právě pilotování letadla.

Někoho spíš než letadlo lákají jiné silné stroje a to motorky. A protože se nám venku oteplilo a počasí začíná lákat k prvním vyjížďkám, nemohli toto téma opomenout v ranní show pro muže na chlapském Rockland Radiu. Tam se celé ranní vysílání 24. března točilo jen kolem motorek, doplňků, pěkných tras na vyjížďky a vztahu řidičů aut a motorkářů. Ranní show moderují Hajo Wilken a Alex Rudzinski. Právě Alexandr je sám vášnivým motorkářem a tak přidal spoustu svých zkušeností. Aby se jenom netlachalo, tak Alex vybíral i motorkářskou hudbu. A navíc se také soutěžilo. Tentokrát ne o kurz pro piloty, ale o šest kurzů bezpečné jízdy na motorce. Jejich pořadatelem je německý automotoklub ADAC.

Ne vždy se ale promoakce rádií musí nutně dotýkat vyloženě požitků a zábavy. Občas může jít i o práci nebo o studium. Rádio ffn každoročně pomáhá svým mladým posluchačům nalézt místo, kde by mohly absolvovat svoji praxi. Rádio tedy vyzývá firmy, aby své nabídky míst pro praxe studentů a učňů faxovali do rádia. Všechny došlé inzeráty se budou zveřejňovat na internetu, na stránkách rádia. Jednotlivé nabídky budou řazené podle oborů a pak podle regionů. Od 2. do 27. května se pak budou tyto nabídky objevovat i ve vysílání. Každý týden bude nějak tématicky založen a bude se věnovat určité branži. Kromě vlastních nabídek se posluchači dozvědí i řadu zákulisních věcí, které se daného odvětví dotýkají. Kromě toho že tato služba pomůže při hledání místa, mají praxechtivý studenti a učni možnost ještě vyhrát jeden z 50 MP3-přehrávačů.

A u ffn ještě zůstaneme. Blíží se nám Velikonoce a tak bude tato stanice hrát 750 velikonočních hitů nonstop. Stejně jako v minulých letech i letos, se moderování tohoto programu ujmou Timo Close a Sven Tietzer. 55 hodin v kuse vydrží díky energy drinkům a kafi. Spoléhají se i na to, že jim poradí posluchači nějaké triky, jak bojovat s nespavostí.

Nonstop bez spánku chtějí vysílat i na rádiu Energy. Ralf Podszus bude vysílat od velikonoční soboty do Velikonočního pondělí. Vybaven kafem a energy drinky bude vysílat jak přímo ze studia tak také z jedné norimberské diskotéky. Z ní bude vysílat v sobotu od deseti večer do tří do rána. Pak zpátky do studia a vysílat až do pondělí.

I další akce, kterou tentokrát pořádá veřejnoprávní hr3, mají něco málo společného s Velikonocemi. Jak v neděli tak na Velikonoční pondělí se mezi 10 a 19 hodinou občas do vysílání přihlásí Harry a bude vyprávět o svém bloudění. Pokud někdo z posluchačů bude mít tušení, na kterém místě se Harry nachází, zavolá. Předpokládá se, že správných odpovědí bude víc. Proto se mezi nimi bude losovat. Po oba dny vyhraje řada lidí vstupenky na koncerty. Jeden výherce získá jednotýdenní cestu pro dvě osoby do Singapuru. Výherce bude oznámen na Velikonoční pondělí mezi šestou a sedmou večer.

A nakonec jsem si nechal jednu méně nápaditou ale Velikonoční akci rakouského veřejnoprávního rádia Wien. Lokální stanice pro hlavní město vyslala svůj promotým do ulic a nechala ho rozdávat čokoládová vajíčka. Kde se právě nadílka nachází, se posluchači dozvědí přímo z vysílání. Na Velikonoční pondělí vše završí off airová akce ve čtvrti muzeí, kde budou moct diváci vidět osobnosti stanice Radio Wien.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .