Blaník oslaví s Vláďou Hronem posluchačské jmeniny a rozjede se přímo za nimi

radioblanik_logo_velkeAUDIO UVNITŘ – I tento týden pokračujeme v mapování novinek a plánů českých rozhlasových stanic. Dnes se zaměříme na nejúspěšnější regionální rádio v České republice. S čím přichází do nového roku? Jak se mu dařilo v roce uplynulém? Nejen na tyto otázky přináší odpovědi dnešní článek.

Poslední novinkou je jmeninová rubrika zpěváka Hrona

Jednou z velkých novinek letošního roku je exkluzivní posila v podobě známého imitátora, baviče a zpěváka Vladimíra Hrona. Ačkoli Vladimír Hron s Rádiem Blaník spolupracuje už delší dobu, nikdy se nejednalo o spolupráci v rámci delšího časového horizontu. Od 1. ledna se ve vysílání stanice objevuje pravidelně, jeho rubriku Abeceda jmen můžete ladit každý den (včetně sobot a nedělí) v čase 8:40.

Ještě na podzim byl nový programový ředitel Rádia Blaník pan Daniel Rumpík ohledně další zpěvákovy spolupráce tajemný a jeho angažování bylo ve stádiu úvah: „Vláďa Hron se také letos v létě zúčastnil několika našich letních slavností a je jasné, že s ním chceme spolupracovat i nadále. Silvestr byl v jeho podání naprosto jedinečný a v současné době zvažujeme několik nápadů na pevnější spolupráci. Podle mého názoru by ale jeho zapojení do vysílacího týmu bylo pro posluchače bezesporu velkým oživením!

POSLECHNĚTE SI: ABECEDA JMEN – RADOVAN

Silvestr byl tak i letos pod taktovkou Vladimíra Hrona a česko-slovenských hitů. Kromě informací o jednotlivých písních jste mohli slyšet několik vtipů v jeho originálním podání. Na tuto diskotéku nyní stanice navazuje. Abeceda jmen s Vláďou Hronem nese poměrně jednoduchý obsah, každý den nahlíží do kalendáře a způsobem sobě vlastním seznamuje posluchače s původem jména, dodává zajímavosti (například o historii, která se k jeho nositelům váže) a nechybí ani aktuální pranostiky. Samozřejmě, že všem oslavencům popřeje vše nejlepší.

hron

K rubrice bude příležitostně přiřazena i písnička, jež s daným svátkem souvisí. V případě, že jste zatím jeho rubriku propásli a ve vysílání jste ji zatím neslyšeli, můžete si poslechnout ukázku (vizte odkaz výše).

Vladimír Hron není jedinou známou osobností, kterou můžete na vlnách Rádia Blaník pravidelně slýchat. Už delší dobu usedá za mikrofon Rádia Blaník známý herec a moderátor Vladimír Čech, na starosti má přípravu pravidelného programu S Čechem po Čechách, každé dopoledne po 10. hodině vás zve na výlet po naší zemi a představí vám ty nejkrásnější místa u nás.

Ve vysílání nesmí chybět tradiční soutěže, pokračují i ty webové

Tato rubrika ale není rozhodně jedinou novinkou, s níž vás dnes seznámíme. Rádio Blaník si pro svou početnou posluchačskou obec připravil mnoho soutěží. Sice nám zatím nemůže programový ředitel Daniel Rumpík prozradit úplně vše, něco přeci jenom poodhalíme už dnes. Jednou z novinek má být zbrusu nová hra, která odstartuje koncem února. Její stěžejní náplní bude významný den roku pro každého z nás.

Rádio Blaník oslavilo loni 10. narozeniny, za tu dobu pořádalo mnoho rekordů. Navíc 15. ledna 2010 byl předán certifikát s rekordem, podařilo se totiž uskutečnit nejdelší nepřetržitou sérii křtů téže knihy. Více informací najdete na stránkách Rádia Blaník. Pokračují i soutěže probíhající prostřednictvím internetové prezentace www.radioblanik.cz. A právě v lednu jste mohli hrát o Českou knihu rekordů v hodnotě 399Kč. I v únoru poběží další kolo. Stačí přes webový formulář odpovědět na danou otázku.

České písničky, které máte rádi aneb Víkendy s…

Velký důraz ve svém vysílání klade Rádio Blaník na českou muziku, nejen proto můžeme ve vysílání slýchat slogan „Rádio Blaník – České písničky, které máte rádi„. V roce 2009 se nejoblíbenější (tudíž nejhranější písní na přání) stala písnička Pro mámu od hudební skupiny HOLKI, na druhém místě se umístilo duo Jakub Smolík a Viktorka Genzerová (Říkej mi táto) – tito interpreti často doprovází off-air akce, o nichž se ještě zmíníme. Bronz obstarává Petr Kolář a píseň Ještě, že tě, lásko, mám. Ale i na dalších místech se ocitají zajímaví a často hraní a známí interpreti. Chcete-li znát TOP 20, stačí kliknout na web Blaníku.

pohodove

Pokračovat budou i tradiční Víkendy s…, tato akce je patrně všem posluchačům (a nejen jim) velmi dobře známá. Každý víkend rozdává Rádio Blaník řadu atraktivních dárků, které se většinou pojí s jedním interpretem. V minulém roce jste mohli vyhrávat CD od Petry Černocké, No Name, Heleny Vondráčkové, Hany Zagorové, Anety Langerové, Alphaville nebo Jakuba Smolíka, Petra Nováka či Petra Koláře. A často se neomezilo rádio jen na CD, vyhrávat jste mohli i volné vstupenky nejoblíbenějších zpěváků či skupin. I letos bude Rádio Blaník v této tradici pokračovat. Jeden z prvních týdnů roku přinesl soutěž o ABBA THE SHOW (vstupenky na jedinečnou show plnou krásných písniček jedné z nejslavnějších skupin historie + CD). Víkend na horách je dalším tematickým víkendem. Hraje se o rodinné permanentky na hory a k tomu Rádio Blaník rozdává DVD s filmem S tebou mě baví svět.

I letos se Blaník rozjede do regionů

slezakTaké v tomto roce se Rádio Blaník vydá za svými posluchači přímo do jejich bydlišť. Například v minulém roce vyjela za svými fanoušky nepočítaně krát.  S rádiem jste se mohli potkat na mnoha akcích například v létě, pořádány byly i Drakiády Rádia Blaník a to hned na deseti místech. Celý rok završila velká řada vánočních koncertů – 30 akcí začalo 24. listopadu a skončilo den před Štědrým dnem.

V průběhu prvních jarních měsíců se Blaník vydá za posluchači opět do několika měst a obcí, které pokrývá stanice svým signálem. Řidič, moderátor a hostesky ve vybraných místech uspořádají bohatý celodenní program. Navštíví významná místa v těchto lokalitách a vyzpovídají zajímavé lidi.

V mnoha krajích rovněž narazíte na Vláďu Slezáka. Promotion manažer a moderátor dopoledního vysílání jezdí na všechny stěžejní akce a provází posluchače jednotlivými setkáními. To ale rozhodně neznamená, že byste byli ochuzeni o setkání s jeho dalšími kolegy z Rádia Blaník.

Rádio Blaník zdolalo milionovou hranici. Kam dále?

Loňský rok byl pro Rádio Blaník více než úspěšný. Ke svým desátým narozeninám získalo rádio přes milion posluchačů. Alespoň jednou týdně jej podle poslední průzkumu poslechovosti RadioProjekt naladí 1,028 milionu posluchačů (jedná se o nárůst 9 tisíc). Denně jej pak ladí 537 tisíc (+6), nejvíce pak v Ústeckém kraji (127 tisíc), kde má dokonce náskok 50 tisíc oproti konkurenci. Jedničkou je pak též ve Středočeském kraji (124 tisíce) a vedení drží i v Plzeňském kraji (81). Rádiu Blaník se však dobře daří i v dalších krajích České republiky.

POSLECHNĚTE SI: DEN JE KRÁSNÝ (30.12.2009)

Novým programovým ředitelem se loni stal Daniel Rumpík, rozhodně prý nehodlá dělat zásadní a radikální změny: „Byl bych naprostý blázen, kdybych přišel do rádia, které aktuálně poslouchá více než milion lidí, a začal byť jen plánovat nějaké velké změny! BLANÍK to opravdu nemá zapotřebí, vždyť si už více než deset let naprosto unikátním způsobem buduje svoji pozici. Je to rádio, které si vždy šlo svoji vlastní cestou a posluchači to dokázali ocenit. Moje vize je tedy jasná – příliš toho nepokazit, spíše jen lehce šperkovat a sám čerpat z bohatých zkušeností, které tým BLANÍKU nasbíral,“ sdělil pro RadioTV Daniel Rumpík v rozhovoru. Co pro něj znamenal tento milion posluchačů? „Toto číslo znamená, že si naše stanice dokázala vytvořit obrovské posluchačské zázemí, které se navíc raketově rozrostlo i v místech, kam se BLANÍK dostal teprve nedávno. Velké poděkování samozřejmě patří celému skvělému blanickému týmu!

trio

Rádio Blaník staví na profesionálních a originálních osobnostech, jednou z nich je například moderátor Dobrého ráno Pavel Kučera, jeho ranní program si získal mnoho nových posluchačů. A právě i tomuto programu je věnována péče v podobě nových rubrik. V uplynulém roce přibyla do proudu například rubrika Den je krásný (ukázku si můžete poslechnout díky odkazu výše), posluchači píší, na co krásné se během dne těší. Odpoledne pak neméně oblíbený kolega Petr Brožík vybranému posluchači opětovně během odpoledne (po páté odpolední) zavolá, aby se ho zeptal, jak jeho den probíhal a dopadl.

I nadále se posluchačskému zájmu těší hodinovka Hezky česky a bez reklam s moderátorem Jiřím Svobodou. Těšit se však i letos můžete na společnost pohodových moderátorů jako jsou Jirka Šindelář, Miroslav Thera či Martin Císař. O pohodový poslech Rádia Blaník se postarají také jejich půvabné kolegyně (jak vzhledem, tak i hlasem) Eva Laštovičková, Kateřina Pallayová nebo Monika Poledníková (znát ji mohou i diváci zpravodajského Studia 6 na ČT24, kde má na starosti dopravní informace).

Opomenout však nesmíme ani spíkry z moravského studia Rádia Blaník, ranním vysílání na Moravě i nadále provází Alena Kusáková, písničky na přání hraje Jindřich Novotný.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: