Programovým ředitelem ČRo bude od prosince Ostrý

Český rozhlas provede v nejbližších týdnech reorganizaci svého vedení. Novým ředitelem úseku programu se od 1. prosince stane dosavadní šéfredaktor ČRo Brno Jaromír Ostrý. Současný programový šéf Josef Havel pravděpodobně obsadí nově zřízený post vrchního ředitele. RadioTV to potvrdily dva zdroje blízké Českému rozhlasu, tiskový mluvčí se k nim zatím vyjádřit nechce. „Na tyto otázky nebude Český rozhlas v tuto chvíli odpovídat,“ reagoval Ladislav Pavlík na otázky, zda k reorganizaci dojde a jaké jsou její důvody.

O novém programovém řediteli rozhodl generální ředitel Českého rozhlasu Václav Kasík, který údajně prosazoval, aby se Ostrý ujal funkce co nejdříve. Naopak šéf brněnského studia ČRo Ludvík Němec chtěl Ostrého v Brně udržet až do konce letošního roku.

Postup Jaromíra Ostrého do vyššího managementu není velkým překvapením. Pod jeho vedením se ČRo Brno stal jednoznačně nejposlouchanějším regionálním studiem, když jeho poslechovost stoupla z 70 tisíc posluchačů denně a 140 tisíc týdně v roce 2001 na 230 tisíc denně, resp. 290 týdně podle posledního výstupu MediaProjektu. Ostrý již již letos v dubnu uspěl v konkurzu o post programového ředitele ČT Brno, ale dal přednost dalšímu působení v rozhlasu.

Současný programový ředitel Josef Havel by měl být jmenován vrchním ředitelem. Český rozhlas tak zřizuje pozici, kterou zavedl v České televizi generální ředitel Jiří Janeček. Ten do ní jmenoval Františka Lamberta.

Již delší dobu se mluví také o personálních změnách ve vedení Českého rozhlasu 1 – Radiožurnálu. Vedoucí zahraniční redakce Jan Šmíd se stane zahraničním zpravodajem v Paříži a ředitel Radiožurnálu Alexandr Pícha již počátkem října potvrdil, že má zájem o post zahraničního zpravodaje ve Washingtonu. O tom, zda Pícha tuto pozici získá, by měl počátkem příštího roku rozhodnout programový ředitel Českého rozhlasu. „Pokud budu do USA vybrán, měl bych střídat dosavadního zpravodaje v polovině roku 2006. Bezprostředně předtím bych si chtěl vzít tak dva měsíce dovolené a ve Washingtonu si práci pořádně natrénovat s Mirkem Konvalinou,“ řekl Pícha v říjnu RadioTV. Více v článku Český rozhlas posiluje síť zahraničních zpravodajů

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .