Programový a hudební ředitel Evropy 2 odcházejí do sítě Kiss rádií

radiotv22Zásadní personální změny dnes ohlásilo vedení hudební stanice Evropa 2. Programový ředitel Petr Žižka a hudební dramaturg Radek Sedláček opouštějí své pozice a míří do vedení sítě Kiss. Podle prezidenta ED CR Michela Fleischmanna byla zahájájena jednání s možnými kandidáty na uvolněná místa.

Petr Žižka byl ředitelem Evropy 2 od 1. dubna 2000, kdy na tomto postu vystřídal Miloše Pokorného, současného šéfa Expresradia. Během necelých tří let, kdy Evropu 2 kormidloval, vytáhl její poslechovost z 264 na 483 tisíc posluchačů denně, přičemž její podíl na trhu stoupl z 2.9% na 6.7%. Velkou zásluhu na tom má hudební dramaturg Radek Sedláček, který Evropě 2 nasadil jasný silně hitový hudební formát.

Z Evropy 2 na Kiss

„Michel Fleischmann, prezident rádia Evropa 2, dnes poděkoval programovému řediteli Petru Žižkovi a hudebnímu dramaturgovi Radku Sedláčkovi za přínos, který jejich spolupráce s Evropou 2 znamenala. Oba odcházejí na posty, které představují výzvu k zúročení jejich zkušeností,“ sdělila Natalie Lišková z PR oddělení. Petr Žižka pro RadioTV následně potvrdil, že spolu s Radkem Sedláčkem míří do sítě Kiss rádií.

Vzhledem k tomu, že síť Kiss v únoru prostřednictvím serveru RadioTV vypsala konkurz na pozici programového šéfa celé sítě, a že tento konkurz byl podle zdroje z vedení Kissu počátkem března úspěšně uzavřen, dá se předpokládat, že Petr Žižka obsadí právě toto místo.

Fleischmann hudebním dramaturgem

„Nejsou první, kdo se osamostatnili – Evropa 2 je dobrá škola,“ konstatuje nad odchodem dvou strůjců Evropy 2 Michel Fleischmann, který už zahájil jednání s možnými kandidáty na uvolněná místa. „Šance, kterou nabízím je prestižní, nároky na uchazeče vysoké, podmínky na nejvyšší profesionální úrovni.“ Evropa 2 hledá hudebního dramaturga už od 24. února, kdy na RadioTV zveřejnila inzerát. A kdo povede muziku Evropy 2 nyní? „Než budu jmenovat nového programového ředitele, vrátím se k jedné ze svých původních profesí a na hudební dramaturgii osobně dohlédnu,“ dodává Michel Fleischmann.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .