Kateřina Fričová odchází z RRM, Frekvence 1 a Evropy 2

radiotv-archivGenerální ředitelka Regie Radio Music, Frekvence 1 a Evropy 2 Kateřina Fričová rezignovala na své funkce a opustí mediální skupinu Lagardere. Oznámil to prezident těchto tří společností Michel Fleischmann, podle něhož jde o rozhodnutí Fričové. Ta by měla rozhlasový dům ovládaný francouzským mediálním holdingem opustit k 1. květnu. „Mrzí nás to,“ prohlásil Fleischmann, „ale důvody Kateřiny Fričové chápeme a respektujeme. Rozhodla se opustit skupinu Lagardere, aby se mohla pustit do svých osobních projektů.“

Projekt číslo 1: teleshoppingový kanál TOP TV

Fričová je spolumajitelkou společnosti United Teleshop, která loni v březnu získala od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání licenci pro kabelové a satelitní vysílání teleshoppingového kanálu TOP TV. Stejná firma se uchází v probíhajícím licenčním řízení o programovou pozici pro televizi TOP TV 2 v digitálních multiplexech B a C. Kabelový kanál TOP TV zatím nezahájil vysílání, ale podle Fričové tak učiní ještě v dubnu, aby splnil zákonnou lhůtu 360 dní od udělení licence. „Ze začátku budeme vysílat jenom ve Frenštátu pod Radhoštěm, ale už v září očekávám, že bychom se mohli dostat do větších sítí,“ řekla Fričová serveru RadioTV.
United Teleshop jedná zejména se dvěma největšími českými kabelovými operátory, firmami UPC a Karneval. Podle Fričové je reálné, že v září by se TOP TV mohl objevit v programové nabídce obou firem. „V současné době už jednáme s moderátory a připravujeme program. Nebudeme vysílat jenom šoty s Horstem Fuchsem, jak by si mohl někdo pod pojmem teleshoppingový kanál představovat, ale i různé magazíny podobné pořadům Sama doma, Prima jízda, ale také motoristické pořady a podobně, kde budeme moci na rozdíl od ostatních televizí uplatňovat přímou nabídku. Jim to zákon zakazuje, nám to přímo přikazuje,“ přiblížila Fričová. TOP TV by měla vysílat také nekódovaně na satelitu. Podle Fričové uvažuje o pozici na Astře.

Projekt číslo 2: informačně-zábavný kanál Regio

Digitální kanál TOP TV 2 se podle Fričové nebude obsahově lišit od kabelového a satelitního vysílání TOP TV, jen uplatní další možnosti přímé nabídky zboží a služeb, které mu umožní doprovodné služby ve formátu DVB-T. Fričová se také podílí na dalším projektu digitální televize Regio, o jejíž licenci žádá společnost Coqua. Ve výčtu žadatelů o licence DVB-T na stránkách RRTV je tato televize charakterizovaná jako „informačně-zábavný kanál s regionálními vstupy“. Firmu Coqua původně zastupoval pouze Jan Vít, bývalý programový ředitel Novy v době, kdy Kateřina Fričová v této televizi vedla úsek výroby. „Ostatní spolumajitele obchodní rejstřík zapsal později, takže na moji účast novináři při lustrování žadatelů o licence nepřišli,“ vysvětluje Fričová, která má ve firmě podíl 30 procent.

Televize Regio by měla vysílat celostátní program a devadesát minut denně věnovat odpojovanému regionálnímu zpravodajství. „Spojili jsme se se čtyřmi bývalými partnery TV Nova, které od Nového roku nahradila Regionální televizní agentura. Ti jsou také spoluvlastníky firmy Coqua,“ přiblížila Fričová. Jde o Zdeňka Kopřivu z Brna, Oldřicha Bílu z Hradce Králové (produkční společnost GRTS), Pavla Oukropce z Českých Budějovic a Pavla Hájka z Pelhřimova. Všichni vlastní po 14 procentech firmy Coqua a stejný podíl náleží také Janu Vítovi. „Žádáme o čtvrtou pozici v multiplexu B, která je vyčleněna pro regionální vysílání,“ uvedla Fričová.

Fleischmann: nový manažer musí rozumět i televizi

Regie Redio Music, Frekvenci 1 a Evropu 2 prozatím povede prezident těchto společností Michel Fleischmann. Ten serveru RadioTV řekl, že se jednotlivé společnosti budou opírat především o vedoucí jednotlivých úseků a to do doby, než se podaří najít nového top manažera nebo manažery. „Pro toto hledání využijeme všech dostupných prostředků, tedy budeme hledat uvnitř našich firem, ale také se budeme snažit oslovit někoho zvenku, a to především s přihlédnutím na naše televizní projekty,“ řekl Fleischmann. Skupina Lagardere žádá prostřednictvím společností Frekvence 1 a Evropa 2 – severní Čechy o licence pro pozemní digitální kanály TF1 a TE2. První by měla vysílat zejména pro ženy, druhá by měla být lifestylovou a hudební televizí.

Kateřina Fričová působila v rozhlasovém domě RRM, Frekvence 1 a Evropy 2 čtyři roky. Předtím dva roky působila jako generální ředitelka společnosti Prima plus, která vyráběla pořady pro televizi Prima (de facto byla tedy generální ředitelkou Prima TV). Do televizní branže se ale dostala prostřednictvím Československé, později České televize, s níž producentsky spolupracuje její muž (kvůli tomu se Fričová před časem odmítla zúčastnit výběrového řízení na generálního ředitele ČT). V letech 1993 až 1998 působila jako ředitelka výroby v televizi Nova.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .