Vysílá nové Oldies Radio Olympic a startuje s Beatles

V pondělí 30. dubna se v pražském éteru objevilo nové rádio. Na frekvenci 103,7 MHz bylo Radio Olympic vystřídáno stanicí pod názvem Oldies Radio Olympic. Podstatou relaunche je opuštění hudby let padesátých a přechod na léta šedesátá a sedmdesátá. Ambicí Oldies Radia Olympic je oslovit hlavně muže ve věku 40 až 59 let.

Provizorní internetové stránky na adrese www.oldiesradioolympic.cz prezentují upravený formát následovně: Od pondělí 30. dubna 2007 hraje Oldies radio Olympic 103,7 nejlepší hudbu 60. a 70. let. Většinu programu tvoří hudba z anglo-americké produkce 60. a 70. let a slyšet tak můžete nahrávky jako Let It Be (Beatles), Lady Jane (Rolling Stones), Bohemian Rhapsody (Queen), Hotel California (Eagles), House Of The Rising Sun (Animals) a stovky dalších. Své zastoupení mají v našem vysílání i československé legendy Olympic, Marta Kubišová, Petr Novák s George & Beatovens, Jiří Schelinger, Pavol Hammel a Prúdy a další.

Podstatou Oldies Radia Olympic je podle jeho ředitele Petra Dvořáka úplné opuštění hudby 50. let a přechod k  hudbě 60. a 70.let. Stanice nesměřuje přímo do žádného, v současnosti obsazeného teritoria pražského trhu. „Je samozřejmě ve svém záběru přirozeně vymezen rustikálním popem Blaníku a hard and heavy agrorockem Beatu. Ambicí Oldies Radia Olympic je oslovit spíše muže ve věku 40 až 59 let produktem, který bych pracovně nazval metropolitní, či ještě spíše „Post-totalitní Urban feelgood radio“. Všechny vlivy minulosti, stejně tak jako četná specifika pražského trhu jsme při vytváření Oldy zohlednili,“ vysvětluje Dvořák.

Dvořák dále upozorňuje na fakt, že Oldies Radio Olympic je vytvářeno doma, bez pomoci zahraničních odborníků. Zvukové nastrojení vytvářel Jirka Burda, playlist + výzkum zvládali ruku v ruce Karel Oubrecht a Michal Holý, komunikace a především nový logotyp připravil Jakub Kesl, zpravodajství do holdingového newsroomu integroval Tomáš Pancíř. „Pan generální ředitel Petr Král mi Oldu svěřil k přímému řízení, maje řízení City a Blaníku + moderace plné kecky,“ dodal Dvořák.

Nový název Oldies Radio Olympic schválila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání na svém dubnovém zasedání. „Doplnění názvu na Oldies rádio Olympic má jednoduché zdůvodnění. V přeplněném pražském trhu je velmi důležité srozumitelně sdělovat, s jakou nabídkou přicházíme. A tohle klíčové  programové prohlášení bude obsaženo v samotném názvu stanice,“ komentoval důvody této změny Petr Dvořák, většinový vlastník společnosti City Multimedia, která v lednu ovládla Radio Olympic. Více o této trasakci v článku Stamford a City Multimedia si vyměnili rádia.

Oldies Radio Olympic vysílá na pražské frekvenci 103,7 MHz/1kW.  Milovníci šedesátých a sedmdesátých let, kteří nejsou v dosahu tohoto vysílače mohou stanici naladit přes internet na adrese http://www.play.cz/radio-olympic ve formátu Windows Media, na výběr jsou streamy od 16 po 128 kbps. Květen je věnován skupině Beatles, každou hodinu rádio zahajuje jednou z jejich skladeb.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .