Středočeská Regina 2 se mění na ČRo Region

radiotv22V pondělí 21. října prošlo vysílání ČRo Regina několika programovými změnami, které zasáhly pražské i středočeské vysílání. Současně se změnily názvy obou Regin, pražská Regina 1 se vrátila k původnímu názvu ČRo Regina a středočeská Regina 2 byla v souladu s novou koncepcí regionálních studií pojmenována ČRo Region – střední Čechy. Název Region používá od svého startu také jihlavské studio ČRo. „Samotný název ČRo Region prošel důkladným testováním a z eventuelních možných vyšel jako nejlepší – posluchačům má jasně říci, že poslouchají svoji regionální stanici Českého rozhlasu: rádio svého kraje,“ vysvětlil šéfredaktor obou rádií Jan Menger.

„Cílem těchto kroků je jasně vyprofilovat oba programové okruhy, resp. více se přiblížit potřebám pražského i středočeského posluchače,“ říká Menger a dodává „ČRo Regina se bude dále profilovat jako pražská metropolitní stanice, ČRo Region – stř. Čechy jako regionální vysílání ČRo pro středočeský kraj. Obě stanice tak budou moci přesněji kopírovat rytmus života v Praze a ve středních Čechách – kromě věští interaktivity se ve vysílání objeví i více regionálních informací, které budou zajišťovány bohatou sítí našich regionálních zpravodajů.“

Program ČRo Region – stř. Čechy bude po většinu svého vysílacího času vznikat samostatně, některé bloky ale budou i nadále společné s pražskou Reginou. Hudební program bude nyní z valné části tvořen českou hudbou s poměrně velkým zastoupením folku a country. Ve vysílání budou mít své místo také některé hudební speciálky jako např. Beatlemánie, Hudební návraty, Rendezvous s evergreenem nebo Noční jazz-klub.

Nový kmitočet v Mladé Boleslavi

ČRo Region – stř. Čechy, který doposud pokrýval území z vysílačů Praha – Cukrák (100.7 MHz), Kutná Hora – Vysoká (100.5 MHz) a Příbram – Drahlín (100.0 MHz) rozšířil své vysílání i směrem na severovýchod. Počátkem října byl zprovozněn nový dokrývač Mladá Boleslav – Doubek 100.3 MHz/500W a v budoucnu by měly přibýt další.

Rozdělení obou rádií se projeví také na RDS vašich příjmačů. Pražská Regina používá název _REGINA_ a středočeský Region logicky _REGION_.

Sídlem ČRo Region – stř. Čechy je budova Českého rozhlasu v Praze 8 – Karlíně, Hybešova 10. Tato budova ovšem po srpnových záplavách prochází rozsáhlou rekonstrukcí, takže v současné chvíli obě regionální studia vysílají z náhradních prostor budovy ČRo v Praze 2 na Vinohradech.

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .