Stamford Managing získal Radio Děčín

media-bohemia.jpgPortfolio společnosti Stamford Managing se rozšířilo o další severočeskou stanici. Desátým členem této sílící platformy regionálních stanic se stalo Radio Děčín. Stoprocentní majetkový vstup minulý týden schválila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.

Přestože Radio Děčín vzniklo již před třinácti lety, je za hranicemi svého pokrytí prakticky neznámou stanicí, která je typickým okresním rádiem střihu devadesátých let. Posluchačům servíruje široký a nevyprofilovaný hudební formát a základním informační servis, zpravodajství BBC.

Stanice byla založena Karlem a Edith Svobodovými, kteří ji společně se svými syny doposud vlastnili. Stoprocentním vlastníkem licencované společnosti Radio Děčín s.r.o. se stává společnost Stamford Managing a.s. „Vstup do Rádia Děčín je přirozeným prohloubením naší dlouhodobé spolupráce a logickým vyústěním situace na severočeském rozhlasovém trhu. Je sice stanicí s malou poslechovostí, ale s velkým růstovým potenciálem. Rádio Děčín hraje v našich strategických záměrech pro severočeský rozhlasový trh klíčovou roli,“ vysvětlil RadioTV důvody této akvizice Daniel Sedláček z představenstva Stamford Managing.

Radio Děčín, jehož program v současnosti osciluje od country přes rock až po diskotékovou muziku, čeká v budoucnosti jasnější profilace pod vedením společnosti Sun Media, která má v rámci skupiny Stamford Managing na starosti programové know-how. „Jsme připraveni mu poskytnout veškeré naše know-how a přispět tak k jeho rozvoji. Jasnou profilací a soustředěním pouze na jednu posluchačskou skupinu z něj učiníme jednu z vlajkových lodí našeho rozhlasového domu,“ dodává Sedláček.

Radio Děčín vysílá na kmitočtu Děčín – Sněžník 91,6 MHz/1kW a využívá k tomu dva malé dokrývače pro města Děčín a Varnsdorf. Podle posledního výstupu MediaProjektu jej každý den poslouchá 12 tisíc lidí, alespoň jednou týdně 15 tisíc posluchačů.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .