Rok 2000 v českých rádiích II.

radiotv22

Červenec

V tomto měsíci probíhala tradiční okurková sezóna, takže jsme se rozhodli rozvířit hladinu sami a provedli jsme vlastní průzkum poslechovosti mezi uživateli Internetu. S ohledem na specifický panel respondentů zvítězil Impuls před Radiožurnálem a Evropou 2. Rada pro RTV vypsala sedm středovlných kmitočtů.

Srpen

První srpnový den na Internet konečně dorazila Frekvence 1, ale nijak zvlášť nás její web nenadchnul. Ale nebyl čas se tím dlouze zabývat, protože hned nato byl zveřejněn další Mediaprojekt. Největší radost z něj měli na Evropě 2, ostatní většinou klesali, protože se začali ztrácet posluchači. Skončilo první kolo licenčních hodů a Rada pro odtajnila seznamy žadatelů.

Září

Kiss Radio udělalo ze svého dokrývacího kmitočtu v Kutné Hoře samostatné rádio, čímž potěšilo spoustu posluchačů a zděsilo konkurenci. Jelikož nemělo tento krok podložen licencí, muselo vrátit na Kutnou Horu program Kiss 98fm. Do čela mediazastupitelství se vrátila MMS díky ovládnutí AZ Radia Radiem Zlín. 27. září začala kauza Limonádový Joe, vysílání totiž opustil moderátorský tým Dušana Všelichy a ředitel Pýcha zůstal v rádiu prakticky sám.

Říjen

Kiss 98fm spustil další dokrývač, tentokrát v Liberci, a přestože v reklamních kampaních sliboval opět nejnovější hity, musel stejně jako v Kutné Hoře najet na klasiku. O sedm středovlných kmitočtů vypsaných Radou pro RTV se nikdo nepřihlásil a tak jsme se zamýšleli, jestli má toto pásmo ještě smysl.
Gigantickou oslavu pátých narozenin uspořádala reklamní síť MMS.

Listopad

Velice bohatý měsíc. Zajímavé výsledky přinesl Mediaprojekt. Stoupající Impuls získal poprvé větší podíl na trhu než klesající Frekvence 1 a opět se ztratily desetitisíce posluchačů. Rada pro RTV nejdříve prodloužila jedenácti rádiím licence o šest let, aby o týden později všechny šokovala neudělením licence Radiu Karyon. Radio Apollo se zcela přeformátovalo na country a o sedm dokrývačů si zažádalo rekordních 44 stanic.

Prosinec

Vánoční měsíc jsme začali v lehčím tónu shrnutím nejšťavnatějších přeřeků. Rada pro RTV rozhodla o čtyřech dokrývačích, Olomouc získalo Radio Hity a hned tři programová síť BBC. Nejdříve Blaník a po něm Černá Hora zahájily zkušební vysílání v Chomutově resp. v Liberci. Radio Brno změnilo název na Radio Brno Valc a konec měsíce – jak všichni dobře víme – ovládla kauza České televize, ale to se našeho serveru až tak netýká. Aspoň prozatím, v příštím roce se u nás dočkáte několika zajímavých překvapení. Přejeme vám Štastné a veselé tisíciletí.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .