Radio Student vysílá od neděle oficiálně

radiotv22Dva týdny po zkušebním startu začalo Radio Student vysílat naostro. Oficiální vysílání nové rozhlasové stanice v brněnském éteru odstartovala o půlnoci na 1. května 2005 originální verze studentské hymny Gaudeamus Igitur v podání Karla Heřmana.

Na frekvenci Brno – Husovice 107,0 MHz/150W vysílá Rádio Student zaměřené především na mladé lidi od patnácti do třiceti let. Na programu a provozu standardní rozhlasové stanice se výrazně podílí studenti brněnských středních a vysokých škol. Rádio bude vysílat moderovaně každý den od 6 do 24 hodin, noční čas bude patřit hudebnímu proudu.

Student nechce popový mainstream

Co se hudbního formátu týče, Radio Student nabídne dynamickou a mladou muziku, přičemž v centru zájmu by neměl být současný popový mainstream. „Každý všední den po 22-té hodině si na své přijdou vyznavači menšinových hudebních žánrů od alternativních formátů přes reggae, hip hop nebo třeba etno music,“ říká hudební dramaturg stanice Jan Kluka.

Stanice chce kromě důrazu na neohrané hudební žánry sázet také na obsahovou stránku pořadů. „Chceme našim posluchačům nabízet informace, které je zaujmou a k něčemu jim budou. Jestli Britney Spears čeká holku nebo kluka, za takovou informaci nepovažuju,“ komentuje publicistické zaměření šéf programu Rádia Student Jan Souček.

Projekt Radia Student, které jeho provozovatelé charakterizují jako inteligentní brněnské rádio pro mladé, vznikal delší dobu a u jeho zrodu stála trojice lidí z vysokoškolského, uměleckého i mediálního prostředí – Petr Holeček, Petr Veselý a David Vavruša. Všichni tři jsou také společníky licencované společnosti Radio Student s.r.o a prvně jmenovaný je také jejím jednatelem.

Z vysílače v brněnských Husovicích stanice pokrývá území města Brna s mírnými přesahy. Signál stanice je dostupný také v síti kabelových televizí a brzy by mělo být spuštěno internetové vysílání. Stanice již má své internetové stránky na adrese www.radiostudent107.cz

Student chce do Zlína a Olomouce

Nová brněnská stanice se podle plánů provozovatelů neměla jmenovat Radio Student. Počátkem roku totiž požádali RRTV o povolení změnit název na Radio Index. Regulátor ovšem tuto žádost zamítl, přestože v minulosti byly podobné žádosti obvykle schvalovány. Tímto způsobem se ještě před zahájením vysílání stalo např. z Radia Fajront Radio Hey nebo z Impuls 2 Radio Info.

Majitelé licence do budoucna uvažují o rozšíření terestrického vysílání do dalších moravských univerzitních měst – Olomouce a Zlína. K tomu ovšem potřebují získat od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání dokrývací kmitočty, jejichž koordinace je v přehuštěném éteru stále složitější.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .